20 листопада 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Паразитарні - Трихуроз


Пищевая непереносимость гистамина

Трихуроз

Trichurosis
Загальна інформація
Хворіють свині, дикі кабани, а також жуйні й м'ясоїдні тварини. Статевозрілі паразити локалізуються в товстому відділі кишечнику. Хвороба проявляється виснаженням та розладами діяльності травного каналу.
Trichocephalus suis (самець)
Trichocephalus suis (самка)
Trichocephalus suis (хвостовий кінець самця)
Сліпа кишка, уражена трихоцефалами
Сліпа кишка свині, уражена трихоцефалами
Патогенез
Волосоголовці — геогельмінти. Яйця паразитів виділяються з фекаліями в навколишнє середовище. Через 3—4 тижні вони стають інвазійними. Свині заражаються при заковтуванні з кор­мом або водою інвазійних яєць збудника. У кишечнику тварин із них виплоджуються личинки, а через 40—45 днів паразити досягають в організмі свиней статевозрілої стадії.
Симптоми
При значній інтенсивності інвазії (3—5 тис. екз.) твари­на пригнічена, виснажена, у неї погіршується або втрачається апетит, черевна стінка болюча. Відмічають розлади травлення (проноси або запори), фекалії з домішками крові. Слизові оболонки стають блідими.
Патологічні зміни
Слизова оболонка товстого відділу кишечнику катарально запалена, місцями вкрита крапковими кровови­ливами. На окремих ділянках з'являються набряки, виразки й вогнища некрозу. При ретельному обстеженні товстого відділу кишечнику ви­являють збудників трихурозу, які тонкою передньою частиною тіла ніби прошивають слизову оболонку. Спостерігаються також дистро­фія паренхіматозних органів, помірне кровонаповнення та набряк ле­генів, катаральний лімфаденіт.
Діагноз
Прижиттєвий діагноз ставлять на основі досліджень фе­калій від хворих тварин флотаційними методами, зокрема з викорис­танням аміачної селітри, для виявлення яєць збудника. Можна також застосовувати і метод послідовного промивання фекалій. Посмертно проводять гельмінтологічний розтин товстого відділу кишечнику, в якому виявляють характерні для інвазії зміни і самих паразитів. Яйця збудників трихурозу легко диференціювати від яєць інших паразитичних червів, що можуть знаходитися в організмі свиней, за їхньою характерною формою.
Лікування
Одноразова дегельмінтизація не завжди забезпечує бажаний успіх, оскільки волосоголовці живляться нерегулярно. Значно успішніше багатоденне лікування сумішами кормів з антгельмінтиками їх готують на комбікормових заводах, де є спеціальне обладнан­ня для виготовлення гранульованих кормів. З метою довготривалої терапії найпридатніші препарати групи бензимідазолів, особливо фен-бендазол, з розрахунку 5 мг/кг маси тіла за ДР протягом 5—10 днів. Для одноразової дегельмінтизації використовують препарати на ос­нові левамізолу або авермектинів.
Профілактика
Загальні ветеренарно-санітарні заходи такі ж самі, як і при аскарозі свиней.
Збудник хвороби
Trichuris suis — свинячий волосоголовець. Це дуже тонкі, світло-сірого кольору круглі гельмінти, завдовжки 33—53 мм. Вони мають ниткоподібний головний кінець тіла й товстий і короткий хвостовий. У самця є одна спікула й спікулярна піхва, на якій роз­міщені кутикулярні шипи. Яйця жовто-коричневого кольору, середні, бочкоподібної форми, з пробочками на полюсах, вкриті товстою гла­денькою оболонкою, незрілі.
Епізоотологія
Хвороба реєструється повсюди. Зараження відбу­вається у свинарниках та на вигульних майданчиках. Найсприйнятливіший до трихурозу молодняк тварин. Масове зараження спосте­рігається у теплу пору року. Яйця паразитів можуть поширюватися механічним шляхом через комах і дощових черв'яків. Яйця нематоди порівняно швидко гинуть у навколишньому середо­вищі при висушуванні, високій температурі повітря та під дією прямих сонячних променів. Поряд із цим вони досить стійкі проти хімічних препаратів (креолін, карболова кислота, хлорне вапно). У свиней хво­роба перебігає переважно в формі змішаної інвазії з аскарозом і езофагостомозом.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Конярство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Агро-выставка RAMAVA видео Яблоки Как посадить медвежий орех Посадка турецкой лещины на доращивание Выбор бензопилы Как увеличить удои молока коровы
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.