17 жовтня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Паразитарні - Езофагостомоз


Пищевая непереносимость гистамина

Езофагостомоз

Oesophagostomosis
Загальна інформація
Хворіють свині, рідше — жуйні тварини. Статевозрілі паразити локалізуються в просвіті товсто­го відділу кишечнику, а личинки — у його слизовій оболонці. Хвороба проявляється розладами травлення.
Oesophagostomum dentatum (головний кінець)
Oesophagostomum dentatum (хвостовий кінець самки)
Oesophagostomum dentatum (головний кінець)
Патогенез
Паразити розвиваються без участі проміжних живителів. У зовнішньому середовищі влітку протягом доби з яєць виплоджуються личинки. Вони двічі линяють і через 7—10 днів ста­ють інвазійними заражаються в свинарниках або на вигульних майданчи­ках при заковтуванні з кормом чи водою інвазійних личинок езофатосгом. У товстому відділі кишечнику вони проникають у товщу слизової оболонки, де на четверту добу інкапсулюються й утворюють вузлики, їхня величина в діаметрі досягає 8 мм. Через 21—25 днів личинкивиходять у просвіт кишечнику, де згодом і перетворюються в стате­возрілих круглих гельмінтів.
Симптоми
Якщо інвазія викликана личинками езофагостом (так звана вузликова хвороба), то вона перебігає в гострій формі. У хворих тварин спостерігаються болі у череві, відсутність апетиту, з'являються пронос, прогресуюче схуднення, анемічність слизових оболонок. Часто в фекаліях наявні кров і слиз. Іноді незначно підвищується температура тіла. Хронічна форма (при паразитуванні статевозрілих гельмінтів) проводжується проносом. Частіше хвороба перебігає безсимптомно.
Патологічні зміни
При ларвальному езофагостомозі в товщі слизової оболонки товстого відділу кишечнику виявляють дріб­ні вузлики. У деяких випадках вони можуть досягати величини лісово­го горіха. При високій інтенсивності інвазії налічують тисячі вузликів паразитарного походження, відмічають гіперемію та набряк слизової оболонки товстого відділу кишечнику. Нерідко у місцях паразитуван­ня круглих гельмінтів з'являються нагноєння та ділянки некрозу, крапкові крововиливи.
Діагноз
Прижиттєво імагінальну форму езофагостомозу у свиней діагностують на основі виявлення яєць при дослідженні фекалій за методом Фюллеборна. Посмертний діагноз грунтується на характер­них патолого-анатомічних змінах та знаходженні личинок у вузликах або статевозрілих паразитів у просвіті товстого відділу кишечнику. Вузлики з гельмінтами добре видно при розгляданні напроти світла розрізаних і розтягнутих стінок кишечнику.
Лікування
Лікування як при аскарозі свиней.
Профілактика
У репродукторних та племінних господарствах обстежують свиноматок і поросят старше 3-місячного віку. При наявності інвазії свиноматок дегельмінтизують за 30 діб до опоросу. Тварин старше 3-місячного віку обробляють антгельмінтиками перед переведенням їх у літні табори і при постановці на стійлове утримання. Ремонтний молодняк дегельмінтизують двічі — у 5- та 6-місячному віці. Загальні ветеринарно-санітарні заходи такі ж самі, якпри аскарозі свиней.
Збудник хвороби
Oesophagostomum dentatum, O.longycaudatum та інші ви­ди круглих червів. Це дрібні гельмінти завдовжки від 7 до 14 мм, білого кольору. На головному кінці розміщена кутикулярна везикула, яка відокремлена від тіла вентральною борозенкою. У самців розвину­та хвостова бурса з двома спікулами. Яйця стронгілідного типу.
Епізоотологія
Основним джерелом інвазії є хворі тварини та паразитоносії. Хвороба зустрічається повсюди. Зараження відбувається переважно весною та влітку. У молодняку реєструють дещо вищу інтенсивність інвазії порівняно з дорослими тваринами.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Оформление документов на тракторы, комбайны. Водительские удостоверения на сельхоз и спецтехнику Как нужно хранить клубнику? Запах котячей мочи Что за гриб. Какие книги прочитать в области растениеводства
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.