17 жовтня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Паразитарні - Ехінококоз мультилокулярний


Пищевая непереносимость гистамина

Ехінококоз мультилокулярний

Загальна інформація
Ехінококоз мультилокулярний — типово природно-вогнищеве за­хворювання. Його реєструють в Україні у зонах розведення ондатри (плавні Дніпра) та в Криму.
Патогенез
Ехінокок мультилокулярний розвивається з участю дефінітивних живителів— песців, лисиць, кішок, собак, вовків, корсаків. Дефінітивні живителі — носії статевозрілих цестод — разом із фекаліями виділяють у навколишнє середовище членики паразита, заповнені яйцями. Проміжні живителі заражаються альвеококозом при заковтуванні з кормом або водою яєць гельмінта. Людина, у якої розвивається личинкова стадія, може заражатися при поїданні сирих ягід — суниць, чорниці, журавлини, брусниці, зібраних у районах, де живуть інвазовані лисиці та інші м'ясоїдні. У травному каналі гризунів і людини онкосфери паразита няються від оболонок, заглиблюються в стінку кишечнику й и крові заносяться частіше в печінку, де через 1,5—5 міс перетворю­ються у ларвоцисти. При поїданні дефінітивними живителями інвазованих гризунів у кишечнику собак, лисиць, песців та інших м'ясоїдних альвеокок дося­гає статевої зрілості через 4—5 міс. Тривалість його життя в організмі не перевищує 3,5 міс.
Симптоми
Ехінококоз характеризується безсимптомним пе­ребігом. Ознаки хвороби не специфічні — втрата апетиту, нудота, болі в правому підребер'ї. У м'ясоїдних клінічні ознаки не прояв­ляються.
Діагноз
Діагноз на ехінококоз мультилокулярний у гризунів ставлять після смерті при розтині черевної та грудної порожнин і виявленні личинко­вої стадії — альвеолярної пухлини. У песців, собак та лисиць діагноз ставлять на статевозрілу стадію, використовуючи діагностичну дегельмінтизацію бромистоводневим ареколіном у дозі 0,01 г/кг маси тварин. Для цього готують 2%-й розчин препарату і в кількості 2,5 мл дають його з кормом, добре перемішуючи. Суміш готують індивідуально. У медичній практиці все ще використовують пробу Казоні. Замість алергічних користуються серологічними реакціями, такими як РИГА та РЛА (реакція латекс аглютинації), ІФР.
Лікування
Собак дегельмінтизують аре­коліном з розрахунку 0,045 г/кг. Антгельмінтик згодовують із молоком чи м'ясом. Можна застосовувати фенасал, як і при ехінококозі грану­льозному.
Профілактика
Не виключається можливість поїдання собаками і кішками тушок ондатр та їхніх внутрішніх органів, заражених ехінококозом. У про­мислових господарствах повинні бути обладнані глибокі ями для ути­лізації внутрішніх органів і заражених тушок звірів. Організовують відлов та знищення гризунів. Заходи щодо запобігання зараженню людини мають включати ре­комендації для мисливців. Шкурки з лисиць і песців слід знімати дуже обережно, не допускати вживання необробленого м'яса тощо, ретель­но мити руки після контакту з хворими тваринами.
Збудник хвороби
Збудник цього захворювання — Echinococcosis multilocularis із родини Taeniidae. В імагінальній стадії він паразитує у диких і свійських м'ясоїдних тварин, а в личинковій — у гризунів, інколи—у людини. Ехінококоз мультилокулярний — типово природно-вогнищеве за­хворювання. Його реєструють в Україні у зонах розведення ондатри (плавні Дніпра) та в Криму. Статевозрілий збудник — коротка цестода завдовжки 1,5—4 мм. Він має сколекс, озброєний 24—29 гачками, шийку та чотири членики. За будовою збудник нагадує ехінокока, але дещо відмінний від нього: у гермафродитного членика менше сім'яників, матка в зрілого членика кулястої форми, яйця зрілі, невеликі (0,03 мм). Личинкова стадія зазначеного ехінокока—невеликий конгломерат дрібних міхурців (комірок), що нагадує гроно винограду. В міхурцях немає рідини, але є сколекси. У проміжках між міхурцями розви­вається грануляційна тканина.
Епізоотологія
Основні поширювачі інвазії в Україні — кішки та гризуни. Яйця цього ехінокока досить стійкі проти низьких температур. При температурі 26 °С вони залишаються життєздатними протягом 35 днів, у замерзлих трупах — до двох років. Питання про сприй­нятливість сільськогосподарських тварин до ехінококозу мультилокулярного не вирішене.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Кролівництво та хутрове звірівництво
   лисиця
   песець
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Оформление документов на тракторы, комбайны. Водительские удостоверения на сельхоз и спецтехнику Как нужно хранить клубнику? Запах котячей мочи Что за гриб. Какие книги прочитать в области растениеводства
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.