20 вересня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Інфекційні - Трихофітія


Пищевая непереносимость гистамина

Трихофітія

Trichophitia
Загальна інформація

Трихофітія (Trichophitia, трихофітоз, стригучий лишай) - хронічна грибкова хвороба тварин і людини, що характеризується свербежем, утворенням на шкірі безволосих, різко обмежених круглих плям, вкритих жовто-сірими лусочками або запальною реакцією шкіри і фолікулів з утворенням товстих висівкоподібних кірок.

Симптоми

Інкубаційний період триває 6-30 діб. Перебіг хвороби завжди хронічний. У великої рогатої худоби шкіра уражується в ділянці голови, шиї, спини, хвоста, сідницях, рідше на кінцівках, в трьох формах – поверхнева, глибока та атипова. Поверхнева форма спостерігається у дорослої худоби і характеризується утворенням маленьких вузликів, а згодом виникають різко обмежені круглі плями, що поступово збільшуються, утворюючи струпи, а через 1-2 міс утворюються оголені безволосі ділянки шкіри. Шкіра на цих місцях потовщується, набуває складчастості. Спостерігається свербіж, іноді дуже сильний. При глибокій формі хвороби характерні різко виражені запальні явища, спостерігається гнійний фолікуліт, абсцеси, формування товстих кірок із засохлого гною. Атипова форма характеризується утворенням на шкірі голови та інших ділянках тіла характерних трихофітійних осередків округлої форми без ознак запалення.У коней і овець, як і у великої рогатої худоби, спостерігається три форми хвороби, що супроводжуються сильним свербежем. Свині хворіють рідко. Перебіг захворювання доброякісний, характери-зується утворенням на шкірі голови, грудей, спини нечисленних червоних округлих плям. Хвороба часто закінчується само видужанням. У собак і котів уражується шкіра голови, шиї, біля основи хвоста й на кінцівках. В більшості випадків спостерігається глибока форма з різко вираженою запальною реакцією і ексудативними явищами, з появою міхурців, які швидко лопаються. Окремі плями, зливаючись, утворюють широкі поверхневі ураження, при натисканні на які із волосяних фолікулів виділяється гній.

Діагноз

Встановлюється на підставі характерних клінічних ознак хвороби та мікроскопії ураженого волосся й кірочок, відібраних з країв ураженої ділянки, яка не піддавалась лікуванню, а також культуральний метод для визначення роду і виду грибка.Для мікроскопії відібрані з уражених ділянок шкіри волосся , кірочки розміщують на предметне скло і заливають 10%-м розчином їдкого натрію.Витримують 20-30 хв в термостаті або злегка підігрівають на полум’ горілки. Потім препарувальною голкою переносять відокремлене волосся на інше предметне скло в каплю 50%-го розчину гліцерину  і накривають покровним склом.Препарат досліджують під мікроскопом. Для виділення культури патматеріал висівають на глюкозовий агар МПА з глюкозою або бульйон Сабуро і культивують на протязі місяця.

Лікування

Велику рогату худобу ізолюють і лікують вакцинами ЛТФ-130, ТФ-130 К та ТФ-130, а лошат та молодняк коней – СП-1. Вакцину Ментавак використовують для профілактики та лікування хутрових звірів та кролів. Широко застосовується інактивована вакцина “Полівак-ТМ” проти дерматомікозів із роду Тріхофітон і Мікроспоріум, а також вакцину “Мікодерм,” “Вакдерм”, ”Вакдерм-F”. Вакцина “Мікодерм” та “Вакдерм” рекомендована для лікування і профілактики мікроспорії і тріхофітії кішок, собак, пушних звірів, кролів, нутрій. Вакцина “Вакдерм-F” застосовується для профілактики та лікування мікроспорії і тріхофітії кішок. Для місцевого лікування застосовують 10%-ну саліцилову мазь, 10%-й саліциловий  спирт, 20%-й розчин мідного купоросу в нашатирному спирті, а із фунгіцидних речовин такі як, хлорид йоду, трихоцетин, юг лон, фенотиазин, РОСК, СК-9, мазь „Ям” та ін.

Ветсанекспертиза
Ветеринарно-санітарна оцінка продуктів забою при трихофітії. Туші з внутрішніми органами направляють на промислову переробку.

Шкури дезінфікують.
Профілактика

Для запобігання трихофітії слід дотримуватися зоогігієнічних і ветеринарно-санітарних правил утримання та догляду за тваринами. У разі встановлення діагнозу на трихофітію господарство оголошують неблагополучним щодо трихофітії, у ньому запроваджуються обмеження. Хворих і підозрілих щодо захворювання тварин негайно ізолюють і лікують, здорових тварин вакцинують. Неблагополучні по трихофітії приміщення піддають механічній очистці і дезинфекції. Текучу дезинфекцію проводять після кожного випадку виділення хворої тварини і через кожні 10 днів до проведення заключної дезинфекції.

Збудник хвороби

Збудник хвороби – патогенні мікроскопічні грибки, які належать до роду Trichophiton, у тому числі Tr. Verrucosum, який спричинює трихофітію у великої рогатої худоби, Tr. Eqwinum – у коней, Tr. Gypseum – у свиней, хутрових звірів, котів, собак, диких гризунів, рідко у коней і великої рогатої худоби. Збудники трихофітії надзвичайно стійкі у зовнішньому середовищі. В заражених приміщеннях, предметах догляду за тваринами, кормах залишаються життєздатними 4-8 років, у зараженому волоссі і лусочках шкіри зберігаються впродовж 7 років, у ґрунті 3-4 місяці, у гною і гноївці – 3-8 міс. Стійкі проти заморожування, висушування та дії сонячного випромінювання. При кип’ятінні інактивуються через 2 хв., а під дією сухого пару при 110°С гинуть через 1 годину. Із використовуваних дезречовин спори грибків руйнуються 1-3 %-м розчином формальдегіду та лугу, сірчано-корболовою сумішшю (5%-й розчин), хлоридом йоду (10%-й розчин) – через 10-30 хв.

Епізоотологія

На трихофітію хворіють усі види свійських тварин, м’ясоїдні та гризуни. Рідко хворіє дрібна рогата худоба і свині. Джерелом збудника хвороби є хворі та перехворівші тварини, іноді мишоподібні гризуни, ховрахи. Факторами передачі й поширення хвороби можуть бути контаміновані грибком пасовище, речі догляду. У хворих знижується продуктивність, вони відстають у розвитку, а при значному ураженні шкіри – навіть гинуть.

Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
   лисиця
   норка
   нутрія
   песець
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Фундук "Трапезунд". ЧП "Ореховод-практик" принимает заказы вегетативных саженцев на осень 2014. Трансгенные козы Коптильные палочки Чем лучше отмывать свинарник? Сосед-захватчик
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.