25 травня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Інфекційні - Стрептококова інфекція


Пищевая непереносимость гистамина

Стрептококова інфекція

Streptococcosis
Загальна інформація

Стрептококова інфекція (Streptococcosis, диплококоз, диплококова пневмонія, стрептококова септицемія) – в більшості випадків гостре інфекційне захворювання молодняку сільськогосподарських тварин, що характеризується септичними явищами, запаленням дихальних органів, шлунково-кишкового тракту і суглобів. У дорослих тваринспостерігаються ендометрити і мастити.

Патогенез

Попадаючи на слизову оболонку дихального і харчотравного каналу молодих тварин, стрептококи, в залежності від вірулентності збудника і стійкості організму, швидко проникають в кров і викликають явище септицемії. Його токсини пригнічують фагоцитоз, призводять до розвитку гарячки і геморагічного діатезу, викликають катаральне запалення слизових оболонок дихальних шляхів і кишечнику. Перебіг хвороби по типу гострих септичних процесів з розвитком інфекційного шоку.

Симптоми

Попадаючи на слизову оболонку дихального і харчотравного каналу молодих тварин, стрептококи, в залежності від вірулентності збудника і стійкості організму, швидко проникають в кров і викликають явище септицемії. Його токсини пригнічують фагоцитоз, призводять до розвитку гарячки і геморагічного діатезу, викликають катаральне запалення слизових оболонок дихальних шляхів і кишечнику. Перебіг хвороби по типу гострих септичних процесів з розвитком інфекційного шоку.

Діагноз

Грунтується на епізоотологічних даних, клінічній картині хвороби, патологоанатомічних змінах та результатах бактеріологічних досліджень паренхіматозних органів, трубчастої кістки. Важливе значення в діагностиці має прижиттєве бактеріологічне дослідження крові. Диференціюють стрептококоз від сальмонельозу, колібактеріозу, пастерильозу, анаеробної дизентерії, інших моно-і змішаних віруснихі бактеріальних інфекцій, подібних за клінічними ознаками.

Лікування

Здійснюється гіперімунною протидиплококовою сироваткою, призначають антибіотики широкого спктру дії, сульфаніламіди, симптоматичні засоби, вітаміно- і дієтотерапію; лошатам вводять кров матерів. Поліпшують умови утримання та годівлі хворих тварин.

Ветсанекспертиза
Ветеринарно-санітарна експертиза продуктів забою при стребтококовій інфекції. При виявленні будь-яких гнійних уражень у м'язовій тканині чи внутрішніх органах тушки з внутрішніми органами та шкурку утилізують.

У разі відсутності патологоанатомічних змін у тушках або внутрішніх органах кролів із неблагополучних господарств їх використовують після проварювання або направляють на виготовлення консервів.

Профілактика

У разі появи захворювання в господарстві вводять обмеження, забороняють введення нових груп тварин, кастрацію, обрізання хвостів, перегрупування. Хворих і підозрілих щодо захворювання тварин ізолюють та лікують, а весь клінічно здоровий молодняк вакцинують. Молодняк, що перехворів на стрептококоз, не щеплюють, однак упродовж 2 місутримують окремо від здорових тварин. Ферму оголошують благополучною щодо стрептококозу через 30 діб післяодужання або загибелі останньої хворої тварини, проведення ветеринарно-санітарних і господарських заходів та остаточної дезінфекції.

Збудник хвороби

Збудник відноситься до родини Streptococcocae, і роду Streptococcus, нараховує майже 40 видів, нерухомий, грампозитивний мікроорганізм. В мазках із органів тварин, які загинули і ексудаті серозних порожнин має вигляд парного кока, вкритого капсулою. Стрептококи володіють факторами вірулентності адгезини, гемолізини, гіалуронідаза, токсини. Належить до слабостійких в зовнішньому середовищі мікроорганізмів, особливо чутливі до сонячних променіві висушування, проте, у висохшіому мокротинні і інших білкових субстратах зберігається 2-4 тижні. Нагрівання до 60-70°С інактивує стрептокок через 10 хв, а 3-4% їдкого натру швидко знезаражують його.

Епізоотологія

Частіше хворіють телята віком від 7-8 днів до 2-4 міс. Крім телят до хвороби сприйнятливі ягнята, поросята і лошата. Перебіг хвороби спорадичний, проте, в господарствах з порушеними умовами утримання і годівлі маточного поголів’я у новонародженого молодняку вона набуває форми ензоотії. Найбільш часто ензоотії стрептококової інфекції серед молодняку сільськогосподарських тварин спостерігається в період масових розтелів, окотів, опоросів. Особливо небезпечні тварини, які хворі маститом і ендометритом стрептококової етіології, котрих своєчасно не виділяють із родильного приміщення і не ізолюють. Часто такі тварини є джерелом інфекції для сприятливого молодняку.Після виявлення перших випадків захворювання в господарстві головним джерелом збудника інфекціїє хворий молодняк; збудник передається при контакті тварин. Крім хворих, здорові телята також можуть бути бактеріоносіями.Хвороба в більшості випадків проявляється в зонах із помірним кліматом в період зимово-весняних розтелів, окотів. Починаючи з окремих спорадичних випадків, вона поступово переростає в стійку стаціонарну ензоотію, якщо в господарстві своєчасно не проводять протиепізоотичних заходів.

Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Конярство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Что за проблема??? Яблоки опадают не созрев Черви в черешне. Что делать? Cильно сохнут яблони Заболела клубника
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.