30 травня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Інфекційні - Мікроспорія


Пищевая непереносимость гистамина

Мікроспорія

Microsporia
Загальна інформація

Мікроспорія (Microsporia, мікроспороз) – хронічна висококонтагіозна грибкова хвороба котів, собак, хутрових звірів та коней, що характеризується осередковим поверхневим запаленням шкіри та обламуванням на її уражених ділянках волосяного покриву, а іноді й кігтів. Сприйнятлива і людина, особливо діти.

Симптоми

Інкубаційний період триває 20-45 днів. Розрізняють поверхневу, глибоку, стерту та приховану форми хвороби. У собак, котів та хутрових звірів реєструється прихована форма хвороби, рідше поверхнева. При прихованій формі хвороби ураження волосся можна виявити лише за допомогою мікроскопічного та люмінісцентного дослідження. При поверхневій формі хвороби у собак і кошенят виявляють плями округлої форми, вкриті лусочками, іноді білувато-сірими кірочками на морді, спині, тулубі, хвості, рідко – на лапах. У коней частіше спостерігається поверхнева форма хвороби, що характекризується утворенням безволосих плям. При глибокій формі розвивається чітко виражений запальний процес з утворенням на поверхні шкіри кірок із засохлого ексудату. При атиповій формі виявляються безволосі ділянки шкіри та осередкове злущення поверхневого шару. У поросят хвороба спостерігається у молодняку до 4-місяного віку і характеризується ураженням шкіри голови, вух, ніг, лопаток, спини.

Діагноз

Встановлюють на основі епізоотологічних,клінічних та мікроскопічних даних. Чітко виражені клінічні симптоми підтвержують мікроскопічними дослідженнями (так як при трихофітії). При огляді кореневої частини волосся, округленого білуватим чохлом, видно дрібні спори, мозаїчно розташовані навколо волосся. Для діагностики прихованої та стертої форм мікроскопії застосовують люміністентний метод. Під впливом ультрафіолетових променів ртутно- кварцевої лампи з фільтром “Вуда” вражене спорами волосся тварин дає ярко-зелене освітлення.

Лікування

Застосовуються тіж препарати, що і при трихофітії. Для лікування коней рекомендується мазь Ваганова (лізол – 30,0г, дьоготь березовий – 50,0г, сірчаний цвіт та АСД – фракція 3 по 100,0г, вазелін – 800,0г).

Профілактика

У зв’язку з відсутністю ефективних засобів профілактики мікроспорії особливу увагу слід приділяти виконанню загальних ветеринарно-санітарних правил.

 

 

Враховуючи, що виникненню і розповсюдженню мікроспорії серед сільськогосподарських тварин і пушних звірів сприяють хворі кішки і собаки, а також і те, що до хвороби дуже сприйнятливі діти, весь комплекс профілактичних заходів координують з медичною службою. Осоливо звертають на чітке дотримання обслуговуючим персоналом правил особистої гігієни.

 

 

Профілактичні заходи передбачають раннє виявлення, ізоляцію і знищення бродячих кішок і собак.Хворих домашніх тварин, а також собак цінних порід ізолюють і лікують. Неблагополучні приміщення дезинфікують лужним розчином формальдегіду, а клітки з годівницями дезинфікують вогнем паяльних ламп або сухим жаром при температурі 110°С.

 

 

Збудник хвороби

Збудники – патогенні грибки з роду Microsporum: у коней - M. Eqwinum, у собак, котів, кролів, хутрових звірів, морських свинок, мавп, свиней, оленів - M. Lanosum, у котів, собак, свиней, телят, морських свинок, щурів, мишей - M. Gypseum, у свиней - M. Nanum. Спори всіх грибків мікроспорії надзвичайно стійкі в зовнішньому середовищі. В зскрібках зі шкіри та ураженому волоссі зберігаються до 5 років, у шерсті – до 7 років, гної та гноївці – до 8 міс. Стійкі до заморожування, висушування та дії прямого сонячного випромінювання. Вегетативні форми грибків руйнуються впродовж 15-30 хв. 1-3%-м розчином формальдегіду, 5-8%-м розчином лугів.

Епізоотологія

Захворювання реєструється у всіх країнах світу. Найчастіше хворіють коти, собаки, коні, хутрові звірі, кролі; рідше вівці, коні, свині, олені, мавпи, щурі, морські свинки, хижі звірі. Особливо небезпечними в підтриманні епізоотичного процесу є бездомні коти, собаки, а також гризуни.

Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Вівчарство
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
   кролі
   лисиця
   норка
   нутрія
   песець
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Универсальный трактор Мобильные зерносушилки АТМ (Воронеж) Вопрос по рекультивации Решил заняться рисом. Какая техника нужна? Гусеничная пара - кто что знает?
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.