21 квітня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Інфекційні - Вірусний гепатит каченят


Пищевая непереносимость гистамина

Вірусний гепатит каченят

Hepatitis viralis anatum
Загальна інформація
Гостре контагіозне захворювання каченят у перші чотири тижні життя, яке характеризується ураженням печінки та значною смертністю.
Патогенез
Внаслідок зараження каченят виникає віремія. Вірус на­громаджується в усіх внутрішніх органах і тканинах хворої птиці. Найбільша його кількість знаходиться у печінці, селезінці та головному мозку.
Симптоми
Вірусний гепатит перебігає здебільшого гостро, проте описані хронічна й латентна форми хвороби. Інкубаційний пе­ріод 1—5 днів.При гострому перебігу хвороби загальний стан каченят може бути задовільним, але під час руху вони відстають від своєї тупи. Швидко наростає пригнічення. Потім каченята падають на бік, безуспішно намагаються встати, повільно перебирають кінцівками і гинуть. Голова у мертвих каченят витягнута вгору і вбік, спосте­рігається стан опістотонусу. За хронічного перебігу хвороба триває 2—3 тижні й проявляється пінгвіноподібною ходою, припуханнямсуглобів та проносами.
Патологічні зміни
Найхарактерніші зміни у разі гострого перебігу хвороби спостерігаються у печінці — охряно-жовте, нерівно­мірне її забарвлення. Під капсулою печінки крапчасті та плямисті крововиливи. Жовчний міхур переповнений жовчю. Селезінка та нир­ки кровонаповнені.
Діагноз
Враховують епізоотологічні дані та характерні патолого-анатомічні зміни. Лабораторна діагностика включає виділення, ідентифікацію збудника (біопроба, зараження ембріонів) та проведення досліджень (РН, РДП, ІФА).
Лікування
При встановленні діагнозу на господарство накладають обмеження й здійснюють ветеринарно-са­нітарні заходи відповідно до діючої інструкції.
Профілактика
Каченята, старші 4-тижневого віку, стійкі проти зараження вірусом гепатиту. Вони стають стій­кими проти реінфекції. Для профілактики застосовують живу вірус-вакцину ІП зі штаму К (розроблена в ІП УААН). Вакцинують племінних качок або одноден­них каченят.
Приєднаний файл:
Збудник хвороби
Вірус родини пікорнавірусів, роду ентеровірусів, роз­міром 30—60 мкм. Стійкий проти ефіру, трипсину і в середовищі з рН від 3,0 до 7,8. При кімнатній температурі зберігає життєздатність до чотирьох діб, при температурі - 2—4 °С — два роки. У перехворілих та експериментально заражених каченят і качок утворюються комплементзв'язуючі, нейтралізуючі та преципітуючі антитіла, які переда­ються потомству через яйця. Гемадсорбуючих та гемаглютинуючих властивостей вірус не має.
Епізоотологія
До збудника хвороби сприйнятливі каченята в пер­ші тижні життя. Качки старшого віку клінічно не хворіють. Гусенята також чутливі до вірусу гепатиту каченят і хворіють. Збудник хвороби, зокрема, заноситься з каченятами, завезеними з неблагополучних щодо вірусного гепатиту господарств. Можлива передача його з інкуба­ційними яйцями. У природних умовах зараження молодняку відбу­вається аліментарно при поїданні інфікованого корму та використанні питної води, що містить вірус. Можливий аерогенний шлях зараження. Основне джерело інфекції—хвора птиця. У навколишнє середови­ще вірус виділяється з екскрементами, носовим та кон'юнктивальним слизом. Передається на шкаралупі інфікованих яєць дикими качками та птицею інших видів.
Групи тварин, що вражаються:
Птахівництво
   качки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Сортировка круп, семян, зерна на фотосепараторе. Гусеничная пара - кто что знает? «Аграрка» - агро дошка оголошень України Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.