20 травня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Інфекційні - Лактаційне виснаження


Пищевая непереносимость гистамина

Лактаційне виснаження

Inanitio lacticd
Загальна інформація
Лактаційне виснаження (Inanitio lacticd) — хвороба лактуючих самок, яка характеризується виснаженням, слабкістю, агалактією і високою смертністю.
Патогенез
У перший місяць життя щенята лисиць і песців збіль­шують свою масу тіла в 10, а щенята норок — у 20 разів. На 1 г приросту маси вони використовують 4 г молока. У процесі лактації самка песця щодня виділяє таку кількість молока, яка становить майже 9% її маси. Щоб забезпечити нормальний розвиток щенят, материн­ський організм мобілізує всі резерви поживних речовин, підтримує обмінні процеси на високому рівні. Витрачені запаси не компенсуються надходженням поживних речовин.
Симптоми
Хворіють самки в другій половині лактації, у них зникає апетит, волосяний покрив скуйовджений, тьмяний, видимі зовні оболонки бліді, звірі малорухливі, виснажені. Щенята у самок не нагодовані, кволі, холодні, відстають у рості.
Діагноз
Ураховують період захворювання, вгодованість і багатоплідність самок, повноцінність раціону в період вагітності та лактації.
Лікування
Щенят відлучають від матері. Хворим самкам дають сиру печінку, м'ясо, рибу, сир, збиране молоко, дріжджі, зелень. Підшкірно або внутрішньочеревно вводять 0,85%-й розчин натрію хлори­ду, розчин Рінгера (10—20 мл), глюкозу, гідролізин Л-103 або амінопептид-2 (5—10 мл).
Профілактика
У період лактації звірів годують досхочу, забезпе­чують їх сирою рибою, м'ясом, печінкою, доброякісними субпродук­тами, молочними продуктами. Потреба лактуючої самки норки стано­вить 225—270 ккал (943—1131 кДж), додатковий корм на одне щеня в перший тиждень становить 10 (42 кДж), другий — 30(126), третій — 50 (210), четвертий — 80 ккал (335 кДж) на добу; потреба самки песця— 500—600 ккал (2095—2508 кДж), а додаткова на одне щеня по тижнях: перший — 50 ккал (210 кДж), другий — 100 (419), третій — 150 (628), четвертий — 250 ккал (1047 кДж) на добу. Потреба в перетравному протеїні для лактуючої норки — 10—11 г, самки песця — 10,5—11,5 на 100 ккал (419 кДж) енергії корму.  Корм збагачують вітамінами й обов'язково кухонною сіллю (по 0,5—1 г норкам; 1—2 г лисицям і песцям). Привчають щенят до раннього поїдання фаршу, у фарш для самок і щенят додають білкові гідролізати (норкам 5—10, щенятам 0,5—3 мл). У період лактації самок досхочу забезпечують водою.
Збудник хвороби
Хвороба розвивається внаслідок неповноцінної та не­достатньої годівлі самок у періоди підготовки до розмноження, ва­гітності й лактації. Через це у самок, особливо багатоплідних, під час лактації виснажуються запаси поживних речовин, вони швидко втра­чають вгодованість.
Групи тварин, що вражаються:
Кролівництво та хутрове звірівництво
   кролі
   лисиця
   норка
   нутрія
   песець
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Коленчатые валы на все виды с.х. двигателей. «Униконс Фреш» сохраняет свежесть мяса и мясных продуктов. Какую культуру можно посеять после подсолнечника? Трапензунд, Керасунд (черенкование) Фитобиотик (Хвойно-энергетическая добавка) для КРС
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.