20 травня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Інфекційні - Паратуберкульоз


Пищевая непереносимость гистамина

Паратуберкульоз

Paratuberculosis
Загальна інформація

Хронічно перебігаюча хвороба жуйних, яка характеризується повільним розвитком продуктивного ентериту, періодичним проносом і прогресивним виснаженням.

Патогенез

Після зараження бактерії потрапляють в строму ворсинок тонких кишок і фагоцитуються ретикулярними клітинами. Виникають великі скупчення мікробів та уражених макрофагів, викликаючи атрофію та проліферативне запалення. Порушується ферментативна, секреторна та всмоктуюча функції кишечнику. Все це призводить до інтоксикації та виснаження організму.

Симптоми

Інкубаційний період 1-12 місяців. Хвороба протікає хронічно, розрізняють безсимптомну та клінічну стадію. При клінічному прояві тварини в’ялі, худнуть, потім проявляється профузний пронос, набряки в грудній та нижній частині живота. Наступає сильне зневоднення організму. Корови не секретують молоко. При швидкому виснаженні тварини гинуть за 10-15 днів.

Патологічні зміни

Труп виснажений, слизові оболонки бліді. У корів частіше всього виявляють враження в задньому відрізку тонких кишок. Стінки потовщені (в 5-20 разів), зібрані в щільні подовжні та поперечні складки, які нагадують звивини мозку.

Патологічні зміни кишечника
Діагноз

Діагноз встановлюють на основі аналізу епізоотологічних даних, клінічного прояву, патолого-анатомічних змін, бактеріологічним та гістологічним дослідженням пат. матеріалу. Використовується прижиттєва алергічна діагностика, РЗК. Диференціювати захворювання треба від туберкульозу, аліментарних ентеритів, концидіозу, мікроелементозів.

Лікування

Ефективних методів лікування хворих тварин не розроблено.

Хворих і реагуючих в алергічній реакції здають на забій.

Ветсанекспертиза
Ветеринарно-санітарна оцінка продуктів забою при паратуберкульозі

За наявності патологічних змін у кишечнику, брижових лімфатичних вузлах, гортані, міжщелеповому просторі (набряки) голову, змінені органи і кишечник із брижею направляють на утилізацію, а тушу та інші продукти забою - на промпереробку.

Виснажені туші, а також органи, за наявності у них зазначених уражень, утилізують.

Шкури дезінфікують.

Молоко отримане від хворих та підорзрілих на захворювання тварин, а також молочні продукти, виготовлені з такого молока, знешкоджують шляхом кип`ятінням протягом 30 хвилин або знищують. Реалізація молока та молочних продуктів із ферм (господарств) будь-якої форми власності та від тварин з особистих селянських господарств забороняється
Приєднаний файл:
Профілактика

Всіх тварин, які завозяться в господарство, карантинують 30 днів. При встановленні діагнозу на господарство накладають обмеження і проводять оздоровчі заходи. Використовують серологічну діагностику (РЗК) та подвійну внутрішньошкіряну пробу із туберкуліном для птиці. Після кожного виділення реагуючих тварин проводять поточну дезінфекцію. Неблагополучні господарства оздоровляють шляхом здачі на забій хворих корів ітелят, що від них народилися.

Збудник хвороби

Mycobacterium paratuberculosis – тонка коротка поліморфна паличка, кислотостійка, нерухома, спор і капсул не утворює, фарбується по Ціль-Нільсену. Достатньо стійка в навколишньому середовищі.

Епізоотологія

Хворіють переважно велика рогата худоба та вівці. У корів частіше клінічні ознаки проявляються після 1-2 отелення. Джерелом інфекції є хворі тварини та мікробоносії. Як правило, зараження відбувається аліментарним шляхом. Є дані про внутрішньоутробне зараження. Хвороба реєструється в усі пори року, частіше в зонах з кислими, заболоченими або солонцевими грунтами. Летальність досягає 10-25%.

Групи тварин, що вражаються:
Скотарство
Вівчарство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Коленчатые валы на все виды с.х. двигателей. «Униконс Фреш» сохраняет свежесть мяса и мясных продуктов. Какую культуру можно посеять после подсолнечника? Трапензунд, Керасунд (черенкование) Фитобиотик (Хвойно-энергетическая добавка) для КРС
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.