17 жовтня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Інфекційні - Д-гіповітаміноз


Пищевая непереносимость гистамина

Д-гіповітаміноз

D-hypovitaminosis
Загальна інформація
Хронічне захворювання, яке характеризується порушенням фосфорно-кальцієвого і D-вітамінного обмінів та остеогенезу. Перебігає в формі рахіту й фіброзної остеодистрофії.
Патогенез
Основними причинами зазначених хвороб є нестача або неправильне співвідношення у раціоні солей кальцію, фосфору і дефіцит вітаміну D, недостатнє опромінення звірів ультра­фіолетовими променями. Оптимальна потреба в кальції щенят нор­ки, песця та лисиці після їх відлучення становить 0,15—0,2 г; у фосфорі — 0,12—0,15 г на 100 ккал (419 кДж) обмінної енергії за наявності в раціоні достатньої кількості вітаміну D (30—50 МО на 100 ккал (419 кДж).
Симптоми
Потовщуються суглоби, на ребрах утворюються розширення, особливо грудних кінцівок, хребет. У тяжких випадках звірі зовсім не можуть стояти.
Діагноз
Діагноз ставлять за симптомами хвороби та результатами визна­чення вмісту кальцію і фосфору. В сироватці крові норок та песців міститься відповідно 2,4—3,5 і 2,7—3,0 ммоль/л кальцію, 0,97— 1 8 ммоль/л неорганічного фосфору. Необхідно диференціювати рахітоподібне захворювання молодня­ку норок, яке одержало назву "карликовість". Воно реєструється в період відлучення щенят і проявляється затриманням росту, дефор­мацією скелета, особливо грудної частини хребта й грудної кістки, дистрофією м'язів, гіпоплазією та фіброзом кісткового мозку. В усіх хворих звірів виявляють Ві2-дефіцитну анемію, зниження активності лужної фосфатази. Одні автори вважають карликовість рахітоподібним захворюванням, інші висловлюють думку про генетично зумовлену схильність до розвитку цієї хвороби, треті припускають, що причиною захворювання є нестача жиру в раціоні, що призводить до пригнічення росту.
Лікування
Хворим звірам згодовують корми, багаті на вітамін D, кальцій і фосфор. Лікувальна доза вітаміну D3 для лисиці й песця — 1000—1500 МО на добу, норки — 500—700. Через декаду дозу ві­таміну D поступово зменшують, доводячи її за 15—20 днів до про­філактичної. Джерелом холекальциферолу може бути жир печінки тунця, палтуса, опромінені ультрафіолетовими променями сухі дріжд­жі. До раціону вводять подрібнені кістки: лисиці та песцю — по 40—50, норці — 20—25 г.
Профілактика
До раціону звірів вводять 5 гсвіжоподрібнених кісток або 1,5 г кісткового борошна на 100 ккал (419 кДж) корму. Кальцієво-фосфорне співвідношення має бути 1,1—1,7:1. Профілак­тична доза холекальциферолу для норок — 75—100 МО на 1 кг маси тіла, лисиць — 850—1000 МО, для кролів— 1500 МО на 1 кг сухої речовини корму.
Групи тварин, що вражаються:
Кролівництво та хутрове звірівництво
   кролі
   лисиця
   норка
   нутрія
   песець
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Оформление документов на тракторы, комбайны. Водительские удостоверения на сельхоз и спецтехнику Как нужно хранить клубнику? Запах котячей мочи Что за гриб. Какие книги прочитать в области растениеводства
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.