20 листопада 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Інфекційні - А-гіповітаміноз


Пищевая непереносимость гистамина

А-гіповітаміноз

Загальна інформація
Розвиток А-гіповітамінозу у хутрових звірів зумовлений деякими фізіологічними особливостями м'ясоїдних тва­рин і хімічними властивостями вітаміну. Лисиця, песець, норка й соболь неефективно засвоюють каротин рослин: з 1 мг бета-каротину у лисиць і норок утворюється лише 277 МО вітаміну А (у собак — 536), тому до їхнього раціону слід додати вітамін А. Разом із тим вітамін А руйнується продуктами окислення жирів, солями заліза, міді, цинку та інших металів. При вагітності, лактації, інтенсивному рості, хворобах печінки, шлунка і кишечнику потреба в ретинолі знач­но зростає.
Симптоми
У дорослих звірів спостерігаються розлади функції розмноження: порушується фолікулогенез, імплантація ембріонів, на­стає загибель і розсмоктування значної кількості плодів, тому багато самок залишаються без приплоду. Щенята від А-гіповітамінозних са­мок народжуються кволими, нежиттєздатними, із зниженою стійкістю проти інфекції, у них часто виникають респіраторні й шлунково-киш­кові хвороби, ураження нирок і сечового міхура (уролітіаз). Ураження очей відмічають у 4—5-місячних щенят нутрії, у м'ясо­їдних хутрових звірів—рідко при досить тривалій (протягом 5—8 міс) відсутності вітаміну А в раціоні. У щенят типовими симптомами є затримання росту, розлади травлення та ураження нервової системи: атаксії, судороги, колові рухи. При нестачі вітаміну А у молодняку, особливо у норок, порушується формування зимового волосяного по­криву. У самців порушується сперміогенез, знижується якість сперми і вони втрачають статевий інстинкт.
Діагноз
Діагноз ставлять за результатами визначення вмісту вітаміну А в крові та печінці. У хворих песців в 1 г печінки міститься менше 15 мкг ретинолу, у норок — 120 мкг (норма понад 300 мкг/г).
Лікування
До складу раціону вводять печінку та риб'ячий жир, препарати вітаміну А в дозах більших від потреби у З—5 разів.
Профілактика
Потреба хутрових звірів у вітаміні А вивчена не­достатньо. Оптимальною вважають 250 МО ретинолу на 1 кг маси тіла. До складу раціону хутрових звірів родини м'ясоїдних уводять корми, багаті на вітамін А: печінку кита, морської риби, свиней, великої рогатої худоби, коней. Добова потреба нутрії та ондатри у вітаміні А задовольняється при вмісті в кормах 1,5—3 мг каротину. При низькій якості сіна до ком­бікорму вводять концентрат вітаміну А у дозі 250 МО на 1 кг маси тіла. Нутрії в першій половині вагітності необхідно 1500—1750 МО рети­нолу, в другій — 2500, відлученому молодняку — від 800 МО у 2—3-місячному віці до 1500 —у 9-місячному.
Групи тварин, що вражаються:
Кролівництво та хутрове звірівництво
   кролі
   лисиця
   норка
   нутрія
   песець
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Агро-выставка RAMAVA видео Яблоки Как посадить медвежий орех Посадка турецкой лещины на доращивание Выбор бензопилы Как увеличить удои молока коровы
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.