21 листопада 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Інфекційні - Анемія


Пищевая непереносимость гистамина

Анемія

Anaemia
Загальна інформація
Анемія (Anaemia) у хутрових звірів буває постгеморагічною, гіпопластичною і гемолітичною. Частіше трапляється гіпопластична, особливо її різновид—аліментарно-дефіцитна. Хворіють хутрові звірі всіх видів, але найчастіше — норки і щенята песця в перші місяці життя.
Симптоми
При залізодефіцитнїй анемії у норок сповільню­ється ріст, знижується вгодованість, відмічають анемію видимих сли­зових оболонок, подушечок лапок і носа. У щенят, які вижили, настає депігментація підпушку (білопухість), волосяний покрив втрачає блискучість. У хворих вагітних самок народжуються мертві або ане­мічні (70—80 г/л гемоглобіну) та дрібні щенята, часто з порушеною функцією травлення. Багато їх гине, а серед тих, що вижили, часто трапляються гіпотрофіки, "карлики". У крові анемічних звірів зниже­ний вміст заліза (до 50 мг/100 мл), гемоглобіну, виявляють гіпохро­мію, зменшення гематокритної величини.
Діагноз
Діагноз ставлять на основі аналізу раціону за останні 20—40 днів, за симптомами хвороби та результатами лабораторного аналізу крові (в сироватці крові норок у нормі 200—300 мкг/100 мл заліза, у крові 8—9 Т/л еритроцитів, 140—200 г/л гемоглобіну, у песців— 6—9 Т/л еритроцитів і 120—170 г/л гемоглобіну).
Лікування
При залізодефіцитній анемії до фаршу додають суль­фат заліза (10 мг/кг), сульфат міді (0,5 мг/кг) та хлорид кобальту (0,2 мг/кг), гліцерофосфат заліза (50 мг/кг) у вигляді 1%-х водних розчинів; парентерально вводять по 0,5—1 мл ферглюкіну. Солі мікроелементів найдоцільніше додавати до кормової суміші, в якій відсутня риба. Для лікування В2 (фолієво)-дефіцитної анемії парен­терально застосовують вітамін В,2 (5—10 мкг/кг маси тіла), анти-анемін, сирепар, вітогепат.
Ветсанекспертиза

ветеринарно санітарна експертиза продуктів забою при анемії. Тушу і продукти забою, отримані від хворих тварин, направляють на утилізацію.

 

7.33.2. Тварин за відсутності клінічних ознак, але таких, що мають при імунологічному дослідженні позитивні або двічі з інтервалом 7 - 20 днів сумнівні результати, забивають. Туші використовують після знешкодження проварюванням або направляють на виготовлення м'ясних хлібів і консервів.

 

Голову, кістки і внутрішні органи утилізують.

 

Шкури дезінфікують.

Профілактика
Рибу, яка містить ТМАО, вводять до раціону дорослих звірів у кількості, що не перевищує 35%, а молодняку — 50% eнергетичності м'ясо-рибної групи кормів (25—28 г на 100 ккал 419 кДж) корму). Для профілактики анемії внутрішньом'язово вво­дять фероглюкін по 1 мл перший раз на початку липня, другий — у кінці серпня, третій — норкам основного стада у грудні. Фероанемін Іодають до кормової суміші, попередньо розбавивши в 3—10 разів водою, у дозі 20 мг заліза на одну норку через день курсами по 4 міс: з липня по жовтень і з грудня по березень. Солі заліза, міді та кобальту додають до кормової суміші, яка не містить риби з ТМАО, через кожні два дні. Періодично рибу замінюють багатими на залізо продуктами (дріжджі, печінка, серце), рибою, що не містить ТМАО, або вареною рибою з добавками мікроелементів. Рекомендується зго­довувати селезінку або кров тварин по 3—8 і 12—14% маси кормової суміші. Для профілактики В12 (фолієво)-дефіцитної анемії до фаршу до­дають солі кобальту, фолієву (0,2—0,3 мг норкам, 0,5—0,6 — песцям і лисицям) та аскорбінову (20 мг у літньо-осінній період і 30—узимку й навесні) кислоти.
Збудник хвороби
Аліментарна анемія може розвиватися внаслідок нестачі у раціоні або порушення засвоєння білка, заліза, міді, кобальту, ві­тамінів Ві, Ві2, Вс, аскорбінової кислоти. Залежно від того, засвоєння яких елементів порушене, анемія буває В12(фолієво)- і залізодефіцитною. Ві2 (фолієво)-дєфіцитна анемія розвивається через нестачу в раціоні кобальту, вітамінів В12, Вс, С, при гастриті, гастроентериті та жировому гепатозі. Залізодефіцитна анемія має місце при годівлі звірів (особливо норок) сирою рибою (минтай, тріска, пікша, салака, сайра, путасу), в тілі якої знаходиться триметиламіноксид (ТМАО). Він зв'я­зує залізо корму і переводить його у нерозчинну форму. При система­тичному споживанні такої риби (понад 28 г на 100 ккал (419 кДж), що становить 35—50% енергетичності м'ясо-рибної групи раціону) в ор­ганізмі звірів, особливо норок, виникає дефіцит заліза.
Групи тварин, що вражаються:
Кролівництво та хутрове звірівництво
   кролі
   лисиця
   норка
   нутрія
   песець
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Фундук "Трапезунд". ЧП "Ореховод-практик" принимает заказы вегетативных саженцев. Агро-выставка RAMAVA видео Яблоки Как посадить медвежий орех Посадка турецкой лещины на доращивание Выбор бензопилы
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.