22 травня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Інфекційні - Вірусний ентерит норок


Пищевая непереносимость гистамина

Вірусний ентерит норок

Інфекційний ентерит
Загальна інформація
Вірусний ентерит норок (інфекційний ентерит) — гостра кон­тагіозна хвороба, яка характеризується запаленням слизової оболонки шлунка та кишечнику. Збудник ентериту належить до групи парвовірусів. Він відносно стійкий проти високих і низьких температур, висихання. У навколишньому середовищі, на шкурках і волосяному покриві норок може зберігатися кілька років.
Симптоми
Для вірусного ентериту характерні відсутність апе­титу, блювання, пронос, слизисті виділення блідо-рожевого кольору, кал із домішками крові. Хворі норки пригнічені, малорухливі. На початку спалаху захворювання смерть настає на 4—5-й день. Хвороба може тривати 10—15 днів, потім стан здоров'я звірів різко погіршується і вони гинуть або поступово видужують. Норки, які перехворіли, відстають у рості й розвитку.
Патологічні зміни
Основні зміни у трупів звірів вияв­ляють у травному каналі. Шлунок розтягнутий, слизова оболонка його набрякла і гіперемійована. Вміст кишечнику бурого чи жовтого кольо­ру, з неприємним запахом, наявністю бульбашок газу і прожилків крові, стінка тонкого відділу стоншена, на слизовій оболонці відмі­чають смугасті крововиливи. Брижові лімфовузли збільшені й гіперемійовані. Селезінка темно-коричневого кольору, збільшена.
Діагноз
Діагноз ставлять на основі епізоотологічних, клінічних, патолого-анатомічних та гістологічних даних, а також (у разі потреби) постанов­ки біопроби. Вірусний ентерит дещо подібний до ентериту, спричиненого згодо­вуванням недоброякісного корму, проте вилучення з раціону такого корму припиняє захворювання. При бактеріальних ентеритах викорис­тання антибіотиків дає добрий лікувальний ефект, а при вірусному — ні.
Лікування
Специфічного лікування вірусного ен­териту норок не розроблено, його лікують симптоматично. Для спе­цифічної профілактики захворювання застосовують вакцину проти вірусного ентериту норок згідно з інструкцією щодо її використання. При вірусному ентериті хворих норок ізолюють і лікують від­повідно до симптомів хвороби. Звірів, які видужали, залишають в ізоляторі до забою. Одним з радикальних методів боротьби із захворюванням після встановлення кінцевого діагнозу є вакцинація всього поголів'я норок. У неблагополучних господарствах шкурки від звірів, які загинули, забитих хворих і тих, що перехворіли на вірусний ентерит, знімають в окремому ізольованому приміщенні. Реалізують їх тільки після відповідного знезараження. Оздоровчі заходи проводять згідно з діючою інструкцією.
Збудник хвороби
Основне джерело збудника хвороби — хворі тварини. Переносити вірус можуть птиці, пацюки, миші, кішки та ін. Поширен­ня вірусу можуть спричинити обслуговуючий персонал і його знаряд­дя праці. Дослідники відзначають п'ятирічну циклічність у виник­ненні захворювання. Період від зараження до прояву ознак хвороби триває 4—6 днів.
Групи тварин, що вражаються:
Кролівництво та хутрове звірівництво
   норка

Свіжі обговорення на агро-форумі: Обрезка рябины Коленчатые валы на все виды с.х. двигателей. «Униконс Фреш» сохраняет свежесть мяса и мясных продуктов. Какую культуру можно посеять после подсолнечника? Трапензунд, Керасунд (черенкование)
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.