20 травня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Інфекційні - Уролітіаз


Пищевая непереносимость гистамина

Уролітіаз

Urolithiasis
Сечокам'яна хвороба
Загальна інформація
Характеризується утворенням і відкладанням сечових каменів, які частіше локалізують­ся в сечовому міхурі. Молодняк норки частіше гине з середини червня до середини серп­ня, найбільше — у липні, тобто відразу після відлучення в період інтенсивного росту. Уролітіаз у самок частіше буває під час вагітності та лактації.
Патогенез
Вважають, що захворювання має поліетіо-логічну природу (див. розділ "Хвороби нирок і сечових шляхів") Очевидно, причинами хвороби є надмірна кількість кальцію у раціоні згодовування kodmoboi суміші з високою бактеріальною забрудне­ністю та порушення сольового і нуклеотидного обмінів. Роль мікроор­ганізмів (протей, стафіло- і стрептококи) полягає у тому, що фермент уреаза, який вони продукують, розщеплює сечовину сечі, що спричи­няє зміну величини рН сечі: вона стає лужною й тому в осад випадають фосфати і карбонати магнію та амонію.
Симптоми
Багато звірів гине раптово, оскільки симптоми часто не виражені. Із збільшенням розмірів каменів і розвитком уроциститу виявляють полакіурію, неспокій та підмокання. Звір часто приймає позу до сечовиділення, але при цьому виділяється лише кіль­ка крапель сечі. В подальшому внаслідок болю звірі мало рухаються, настає парез тазових кінцівок. Великі камені, що локалізовані у сечо­вому міхурі, можна пропальпувати через черевну стінку. В сечі знахо­дять кров, гній, епітелій, сечовий пісок, реакція сечі, як правило, лужна.
Патологічні зміни
При розтині виявляють камені або пісок у сечовому міхурі чи в нирковій мисці, потовщення і виразки стінок сечового міхура, гідро- або піонефроз. Нирки збільшені, з пля­мистими крововиливами під капсулою. Ниркова чашка розширена. Частіше у норок знаходять цистинові камені. Вони гладенькі, тверді, жовтого кольору, здебільшого кулястої форми, діаметром 2—7 мм, масою від 0,02 до 1,3 г. Фосфатні камені шершаві, м'які, біло-сірого або жовтого кольору, діаметром 8—14 мм, масою 1—7 г, оксалатні — шершаві, тверді, кулястої форми, червонуваті, діаметром 8—16 мм, масою 4—10 г. Перебіг уролітіазу у хутрових звірів може бути гострий і хро­нічний. Гострий спостерігається у щенят після відлучення та у самок під час вагітності й лактації. У частини звірів камені виявляють лише при плановому забої.
Діагноз
Діагноз ставлять за симптомами та результатами дослідження сечі. Підтверджується на розтині та ехографією.
Лікування
Лікування спрямоване на знезараження сечовивідних шляхів і змі­ну величини рН сечі. Всередину призначають фенілсаліцилат або гек-саметилентетрамін по 0,1—0,2 г двічі на добу. Якщо реакція сечі лужна, звірам разом із гексаметилентетрамшом дають сульфат амонію (0,5—0,1 г) або фосфат натрію (0,1—0,3 г). Рекомендується також використовувати уродан по 0,15 г два рази на добу, внутрішньом'язово вводити рибонуклеазу і дезоксирибонуклеазу по 5—10 мг.
Профілактика
Влітку кормова суміш має бути холодною. До неї додають засоби, які знижують рН і запобігають розвитку мікроор­ганізмів: ортофосфорну кислоту (0,5 г на 100 ккал корму або 1 л 60%-ї на 100 кг корму), 1%-й розчин яблучного оцту (1% до маси корму), не допускають надлишку в ній вмісту кальцію та субпродуктів другої категорії (вуха, губи, гортань, трахея). Добрі результати одержані при комплексному застосуванні уродану по 0,15 г, кропиви (1—2% маси суміші), вітаміну А та відвару кропиви в період з 20 червня по 15 серпня.
Групи тварин, що вражаються:
Кролівництво та хутрове звірівництво
   норка

Свіжі обговорення на агро-форумі: Коленчатые валы на все виды с.х. двигателей. «Униконс Фреш» сохраняет свежесть мяса и мясных продуктов. Какую культуру можно посеять после подсолнечника? Трапензунд, Керасунд (черенкование) Фитобиотик (Хвойно-энергетическая добавка) для КРС
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.