20 листопада 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Інфекційні - Гостре розширення шлунка


Пищевая непереносимость гистамина

Гостре розширення шлунка

Dilatatio ventriculi acuta
Загальна інформація
Гостре розширення шлунка характери­зується нагромадженням газів, порушенням моторно-секреторної функції й розвитком асфіксії. Реєструється у лисиць, песців, соболів, норок, кролів, нутрій.
Симптоми
Звірі збудливі, швидко переміщуються, лягають, встають, п'ють воду. Об'єм живота збільшений, дихання утруднене, поверхневе, слизові оболонки ціанотичні, спостерігаються позив до блювання, атаксія. При розриві шлунка гази виходять у підшкірну клітковину (відчувається крепітація).
Діагноз
Діагноз ставлять на основі характерних симптомів і аналізу якості кормів. Диференціюють злоякісний набряк, який також супроводжу­ється підшкірною крепітацією, але колір тканин на розрізі брудний, запах неприємний.
Лікування
Лікування недостатньо ефективне через швидку загибель хворих. На початку хвороби видаляють гази із шлунка за допомогою зонда. Потім шлунок промивають слабими розчинами калію перманганату, етакридину лактату, через зонд вводять 3—5 мл 5%-го розчину молоч­ної кислоти, 5—8 мл 10%-го розчину іхтіолу, активоване вугілля (0,2—1,0 г), ентеросорбент, фітосорбент (0,1 г/кг маси тіла), (фенілсаліцилат(0,2—0,5 г). Якщо ці заходи не дають позитивних езультатів, проколюють шлунок голкою в лівому підребер'ї, від­ступившиназ см від останнього ребра і 5 см від білої лінії живота. Гази випускають поступово. Після цього протягом доби звірів не го­дують, а потім дають невеличкі шматочки м'яса.
Профілактика
Не допускають до згодовування корми, що бродять і самозігріваються. У теплу пору року вчасно збирають залишки кор­му, температура приготовленої кормосуміші не повинна перевищува­ти 8 °С, до корму додають ортофосфорну кислоту, а пивні й пекарські дріжджі використовують після термічної обробки. У годівлі нутрій, ондатр і кролів дотримують обережності при даванні зеленої люцерни й конюшини.
Збудник хвороби
Частіше розвивається при згодовуванні недоброякісних запліснявілих чи підгнилих та з ознаками бродіння кормів, уведенні вкормову суміш непрокип'ячених пивних і пекарських дріжджів, самозігрітого салату. Розвиток хвороби спричиняють ненажерливість зві­рів і тривале голодування.
Групи тварин, що вражаються:
Кролівництво та хутрове звірівництво
   кролі
   лисиця
   норка
   нутрія
   песець

Свіжі обговорення на агро-форумі: Агро-выставка RAMAVA видео Яблоки Как посадить медвежий орех Посадка турецкой лещины на доращивание Выбор бензопилы Как увеличить удои молока коровы
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.