17 жовтня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Інфекційні - Грип свиней


Пищевая непереносимость гистамина

Грип свиней

Influenza suis
Загальна інформація
Висококонтагіозна гостро перебігаюча хвороба, яка спричиняється вірусом і ха­рактеризується підвищенням температури тіла та ураженням органів дихання.
Патогенез
Вірус грипу, потрапляючи у верхні дихальні шляхи, розмножується в клітинах епітелію й викликає запалення слизової оболонки, що сприяє посиленню життєдіяльності секундарної мікро­флори, особливо гемофільних бактерій, пастерел та ін. Під впливом вірусу і токсичних продуктів розпаду клітин слизової оболонки верхніх дихальних шляхів у тварин підвищується темпера­тура тіла, з'являються ознаки риніту, ларингіту, кон'юнктивіту, пнев­монії. На 6—8-й день хвороби в крові виявляють антигемаглютиніни, віруснейтралізуючі й комплементзв'язуючі антитіла. В результаті іму­нологічної перебудови організму (активізація гуморального і клітин­ного імунітету, продукція інтерферону) загальний стан хворої тварини поліпшується й поступово настає видужання.
Симптоми
Інкубаційний період триває від одного до семи днів. Хвороба перебігає гостро і підгостро. При гострому й підгостро-му перебігу у свиней спостерігаються гарячка (40—42 °С), пригні­чення, небажання їсти корм, кон'юнктивіт, слизові виділення із носа та очей, чхання, кашель. Дихання утруднене, черевного типу. Хворі тварини пересуваються з труднощами, лежать, зарившись у підстилку, і для полегшення дихання часто прибирають позу сидячого собаки. Внаслідок ослаблення серцевої діяльності шкіра в ділянці черева набу­ває синюшного відтінку. Іноді уражуються суглоби. Захворювання триває 7—10 днів і здебільшого закінчується видужанням. У підгострих випадках хвороба ускладнюється бронхопневмонією та плевритом і триває 2—3 тижні. Летальність становить 1—10%.
Патологічні зміни
При гострому перебігу на розтині знаходять гіперемію слизової оболонки носа, трахеї й бронхів, ексуда­тивний бронхіт і перибронхіт, пневмонічні вогнища й ателектази в легенях. Лімфатичні вузли (позаглоткові, підщелепні, середостінні, краніально-грудинні) збільшені, соковиті й салоподібні.
Діагноз
Діагноз ставлять на основі епізоотологічних, клінічних, патолого-анатомічних і лабораторних до­сліджень. Лабораторна діагностика включає виділення вірусу на білих мишах або курячих ембріонах та проведення серологічних досліджень (РЗК, РЗГА, ІФ, РН, ІФА). При здійсненні диференціальної діагности­ки необхідно виключити класичну чуму, пастерельоз, сальмонельоз, мікоплазмоз, хламідоз і аденовірусну інфекцію.
Лікування
Специфічних засобів лікування немає, тому застосо­вують симптоматичну терапію. З метою пригнічення вторинної бак­теріальної мікрофлори рекомендують антибіотики та сульфаніламіди. Поряд із цими препаратами слід призначати хлористий кальцій і уро­тропін, дія яких активізує захисні сили організму, зменшує розвиток набряків та поліпшує серцеву діяльність.
Ветсанекспертиза
Ветеринарно-санітарна оцінка продуктів забою при грипі свиней. Ветеринарно-санітарна оцінка продуктів забою проводиться, як зазначено при грипі коней.
Профілактика
Тривалість імунітету у сви­ней реконвалесцентів не вивчена. Антигемаглютиніни й віруснейтра­лізуючі антитіла в крові виявляють до 8—10 міс. Для специфічної профілактики у ряді країн використовують інактивовані вакцини з ад'ювантами. Профілактика захворювання по­лягає в охороні ферм від занесення вірусу. Ефективний захід —утри­мання тварин у літніх таборах на випасі. B зимовий період свиней необхідно вигулювати. У разі виникнення грипу на фермі здійснюють суворі заходи щодо ізоляції та симптоматичного лікування хворих тварин. Ферму карантинують. Проводять систематичну дезінфекцію приміщень і поліпшу­ють санітарно-гігієнічні умови утримання й годівлі свиней.
Збудник хвороби
Збудник захворювання — РНК-геномний вірус, який належить до родини Ortomixoviridae, роду Influenza А. Віріони за фор­мою кулясті, овальні або ниткоподібні, діаметром 80—120 нм. Біль­шість випадків грипу свиней викликає вірус H1N1. Вірус грипу H3N2 як етіологічний агент трапляється значно рідше. Установлена антигенна спорідненість вірусів грипу А свиней, пти­ці, коней і людей. Вірус грипу свиней не стійкий проти фізичних та хімічних факторів. Нагрівання до температури 60 °С протягом 20 хв його повністю інактивує. При температурі мінус 20—70 °С він збе­рігається кілька місяців, а в ліофілізованому вигляді під вакуумом — протягом 3,5—4 років.
Епізоотологія
У природних умовах на грип хворіють домашні й дикі свині. Вони можуть заражатися не тільки вірусом грипу свиней, але й вірусом грипу птиці та людини. В свою чергу вірус грипу свиней може спричинити захворювання у людини. Джерелом збудника інфекції є хворі свині, від яких вірус виділяється в навколишнє середовище, головним чином, з витіканнями із носа, а також з крапельками слизу під час кашлю. У деяких випадках джерелом збудника інфекції може бути хвора на грип птиця чи людина. Тварини, що перехворіли на грип, залишаються вірусоносіями тривалий час (1,5—3 міс). У природних умовах вірус підтримується незвичайним біологічним механізмом, наприклад легеневими гельмінтами свиней (Metagactrongilus elangatus, Cherostrongilus puderdorectus), інфіковані вірусом яйця яких потрапляють у навколишнє середовище і захоп­люються дощовими черв'яками. В організмі останніх вірус зберіга­ється до 19 міс. При поїданні таких черв'яків свині заражаються. Захворювання на грип частіше виникає у холодні й перехідні пе­ріоди року, перебігає ензоотично, інколи — у вигляді епізоотії.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Оформление документов на тракторы, комбайны. Водительские удостоверения на сельхоз и спецтехнику Как нужно хранить клубнику? Запах котячей мочи Что за гриб. Какие книги прочитать в области растениеводства
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.