20 листопада 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Інфекційні - Коліентеротоксемія


Пищевая непереносимость гистамина

Коліентеротоксемія

Kolienterotoxaemia
Набрякова хвороба
Загальна інформація
Інфекційне токсико-алергічне захворювання свиней, яке характери­зується порушенням функції центральної нервової системи, явищами ентериту, утворенням набряків у різних органах і тканигах, високою інертністю. Летальність досягає 80—100%.
Патогенез
Ентеропатогенні ешерихії проникають у тонкий ки­шечник, інтенсивно розмножуються і виділяють екзо- та ендотоксини. Внаслідок дії гемолізину й ендотоксину порушується порозність су­дин, що супроводжується набряками з подальшим порушенням функ­ції нервової системи.
Симптоми
Інкубаційний період триває від кількох годин до 2—3 діб. Захворювання перебігає надгостро, гостро і підгостро. В продромальному періоді температура тіла підвищується до 40,2— 41,1 °С. У хворих особин спостерігаються набряк повік, кон'юнктивіт, тварини пригнічені, лежать, у них послаблюється голос або афонія, короткочасний пронос, ознаки ураження серцево-судинної та цент­ральної нервової систем, розвиваються парези й паралічі. Розрізняють набрякову, кишкову, нервову та змішану форми хвороби. На свинокомплексах переважає ентеритна форма, класична набрякова форма трапляється рідше.
Патологічні зміни
Відмічають набряк повік, ділянки ло­ба та потилиці. В черевній порожнині виявляють жовтувату рідину з пластівцями фібрину. Слизова оболонка шлунка та кишечнику ката­рально або геморагічно запалена, часто буває набряк стінки шлунка. Судини брижі ін'єктовані, різко виражений набряк брижі, між петлями ободової кишки. Мезентеріальні лімфатичні вузли збільшені, гіперемійовані, мають мозаїчний рисунок. На печінці багато плям сірувато-білого кольору. Легені в стані застійної гіперемії, набряклі. Судини головного мозку кровонаповнені.
Діагноз
Діагноз ставлять на основі епізоотологічних, клінічних, патолого-анатомічних даних і результатів бактеріологічного дослідження. У лабораторію ветеринарної медицини направляють тонкий кишечник із вмістом та брижові лімфовузли. Для виділення культури патогенних ешерихій доцільно використовувати кров'яний агар Ендо. Коліентеро-токсемію диференціюють від хвороб Ауєскі та Тешена, чуми, ліс­теріозу, отруєнь за клініко-епізоотологічними, патолого-анатомічними ознаками і лабораторними дослідженнями.
Лікування
Лікування повинне бути комплексним, застосовують антибактері­альні речовини (антибіотики у поєднанні з сульфаніламідами чи фтор-хінолонові препарати), антигістамінні або антиалергічні (піпольфен, супрастин, димедрол), серцеві (кордіамін, строфантин), гормональні (преднізолон) препарати, вітаміни групи В, препарати кальцію. Меди­каментозну терапію поєднують із дієтотерапією, даванкою пробіотиків. Лікування хворих поросят ефективне тільки на початку хвороби, до розвитку нервового симптомокомплексу. На початку захворю­вання з успіхом застосовують специфічну гіперімунну сироватку чи глобулін.
Ветсанекспертиза
Ветеринарно-санітарна оцінка продуктів забою при Коліентеротоксемії.Туші і продукти забою від тварин, хворих і підозрілих у захворюванні зазначеними хворобами, випускати в сирому вигляді забороняється.
За наявності дистрофічних або інших патологічних змін у м'язах тушу з внутрішніми органами направляють на утилізацію.
За відсутності патологічних змін у туші й органах рішення про використання продуктів забою приймають після мікробіологічного дослідження. У випадку виявлення сальмонел внутрішні органи утилізують, а туші випускають після проварювання або направляють на виготовлення консервів.
У разі відсутності сальмонел тушу, сало і внутрішні органи дозволяється переробляти на варені або варено-копчені ковбаси, варено-копчені грудинки, корейки.
Патологічно змінені внутрішні органи, кишки і кров утилізують.
Шкури дезінфікують.

Профілактика
Профілактика і заходи боротьби також повинні бути комплексни­ми: повноцінна, нормована годівля поросят до і після відлучення, запобігання впливу стресових факторів, випоювання молочнокислих продуктів, пробіотиків та даванка антибактеріальних препаратів. Для профілактики коліентеротоксимії доцільно застосовувати поліва­лентну ГАО-формолтіомерсалову вакцину проти колібактеріозу (ешерихіозу) поросятам перед відлученням або інші інактивовані вакцини. При виникненні хвороби в господарстві вводять обмеження й здій­снюють комплекс ветеринарно-санітарних та організаційно-господар­ських заходів.
Збудник хвороби
Збудник — Escherichia coli (ентеропатогенні гемолі­тичні кишкові палички сероваріантів 0138, 0139, 0141, 0147, 0149, 0157). Патогенність ешерихій пов'язана з пілорними антигенами К88. К99, 987р та ін.
Епізоотологія
Хворіють свині, частіше поросята після відлучення. Джерелом збудника є хворі тварини й бактеріоносії. Зараження від­бувається аліментарно, рідше — аерогенно. Серед основних причин захворювання — концентратний тип годівлі, раннє і різке відлучення поросят, однотипові, незбалансовані за кальцієм, фосфором та віта­мінами раціони. Захворювання проявляється у вигляді ензоотій. На промислових комплексах спостерігається стаціонарність.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Агро-выставка RAMAVA видео Яблоки Как посадить медвежий орех Посадка турецкой лещины на доращивание Выбор бензопилы Как увеличить удои молока коровы
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.