20 листопада 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Інфекційні - Інфекційний атрофічний риніт свиней


Пищевая непереносимость гистамина

Інфекційний атрофічний риніт свиней

Rhinitis infectiosa atrophica suum
Загальна інформація
Інфекційний атрофічний риніт свиней — хронічне інфекційне захворювання, яке характеризується серозно-гнійним ринітом, атрофією носових раковин та решітчастої кістки, деформацією кісток лицевої частини черепа.
Симптоми
Інкубаційний період триває від 2—3 діб до 1 міс. Потім у поросят з'являються ознаки риніту: вони чхають, фиркають, труться п'ятачками об різні предмети. З носових отворів спочатку виділяється прозора серозна, а пізніше — слизо-гнійна рідина. Вна­слідок закупорення слизових протоків відмічається сльозотеча, вини­кає кон'юнктивіт. Ознаки гострого риніту спостерігаються протягом 2—3 тижнів; у деяких поросят в цей період виникають ускладнення (пневмонія, ентерити). Частина хворих гине, в інших розвивається атрофія носових раковин і лицевих кісток. Верхня щелепа вкоро­чується, що призводить до порушення прикусу, а в подальшому — до криворилості або мопсоподібності. Такі ознаки бувають у 40—50% захворілих тварин в 3—4-місячному віці. В інших спостерігаються свербіж, кровотеча з носа. Хворі особини різко відстають у рості. За наявності сприятливих факторів виникають бронхопневмонія, отити, енцефаліти та інші патологічні процеси.
Патологічні зміни
Виявляють атрофію носових раковин, деформацію кісток лицевої частини черепа, абсцеси в регіонарних лімфатичних вузлах, іноді — ознаки катаральної пневмонії, гіперемію слизових оболонок.
Діагноз
Діагноз ставлять на основі клініко-епізоотологічних і патолого-анатомічних даних та результатів бактеріологічного дослідження.
Лікування
Лікування ефективне у початковій стадії захворювання. Застосо­вують антибіотики й сульфаніламідні препарати (біовіт-40, біоветит, тераміцин тощо).
Ветсанекспертиза
Ветепринарно-санітарна оцінка продуктів забою при інфекційно атрофічному риніті свиней.
У разі виявПри підозрі на захворювання голову для огляду розрубують уздовж на дві половини. Оглядають повітроносні шляхи: при виявленні запальних і некротичних процесів на слизових оболонках носової порожнини, атрофії раковин голову з язиком, трахею і легені направляють на утилізацію. Тушу й інші внутрішні органи (печінка, нирки, селезінка тощо) за відсутності в них дистрофічних змін випускають, враховуючи результати лабораторних досліджень на сальмонельоз.

Приєднаний файл:
Профілактика
Профілактика і заходи боротьби полягають у недопущенні зане­сення інфекції в господарство. Створюють оптимальні умови утри­мання свиней, забезпечують повноцінну годівлю і відбір тварин за резистентністю проти захворювання. Запроваджують турові опороси та літньотабірне утримання свиноматок із поросятами.
При виникненні інфекції у господарстві вводять обмеження й здійснюють комплекс заходів відповідно до інструкцій щодо бо­ротьби з інфекційним атрофічним ринітом свиней. Хворих тварин ізолюють і здають на забій. Свинарники, територію свиноферми, літні табори очищають та дезінфікують 3%-м гарячим розчином їдкого натру.
Збудник хвороби
Збудники хвороби вивчені недостатньо. Доведена етіо­логічна роль steurella multocida van suis і Bordetella bronchiseptica var. suis. Це дрібні, завдовжки 2—2,5 мкм, нерухомі, грамнегативні палички, що не утворюють спор і капсул, характеризуються гемо­літичними властивостями, продукують екзо- та ендотоксини.
Епізоотологія
Джерелом інфекції є хворі й перехворілі тварини, які виділяють збудника при чханні, кашлі та виділеннями з носа. Факторами передачі можуть бути корми, підстилка, гній, предмети догляду та ін. Заражаються тварини повітряно-крапельним шляхом. Спричиняють виникнення захворювання скупчене утримання свиней, особливо поросят, в антисанітарних умовах, неповноцінна годівля, нестача у раціонах мінеральних речовин і вітамінів. Захворювання перебігає у вигляді епізоотії й має тенденцію до стаціонарності.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Агро-выставка RAMAVA видео Яблоки Как посадить медвежий орех Посадка турецкой лещины на доращивание Выбор бензопилы Как увеличить удои молока коровы
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.