12 листопада 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Інфекційні - Дизентерія свиней


Пищевая непереносимость гистамина

Дизентерія свиней

Dysenteria suurn
Загальна інформація
Дизентерія свиней — інфекційне захворювання свиней, яке характеризується кривавим проносом і некротичними ура­женнями товстого кишечнику. Поширена в усіх країнах світу.
Симптоми
Інкубаційний період триває від кількох діб до 3 міс. Перебігає гостро, підгостро й хронічно. Головна ознака хвороби — діарея. Фекалії з домішками слизу, крові, плівок фібрину. Колір від темно-сірого до темно-коричневого. Спочатку перебіг хвороби гост­рий, температура тіла підвищується до 40,5 °С, далі нормалізується. Хворі пригнічені, втрачають апетит, худнуть. Летальність молодняку — 90—100, дорослих тварин — 40—50%. При підгострому перебігу спостерігаються виснажливий пронос, спрага, порушення коорди­нації рухів, схуднення. Смерть настає через 2—3 тижні. Хронічний перебіг триває тижні й призводить до розладу діяльності травного каналу (пронос, який змінюється запорами), виснаження та загибелі тварини.
Патологічні зміни
Трупи виснажені, у ділянці вух і хвос­та шкіра посиніла. Спостерігаються катаральне чи катарально-некро­тичне запалення слизової оболонки товстого кишечнику, при затяж­них випадках — геморагічне, некроз слизової оболонки кишечнику. В печінці виявляють застійні явища й дрібні вогнища некрозу. Серцеві м'язи рихлі, бліді. Легені набряклі. Оболонка головного мозку гіпере-мійована, інколи з ознаками крововиливу.
Діагноз
Діагноз ставлять на основі епізоотологічних, клінічних, патолого­анатом ічних і бактеріологічних даних. Диференціюють від чуми, саль­монельозу, колібактеріозу, гастроентериту, анаеробної дизентерії та харчових токсикозів.
Лікування
Застосовують осарсол, ніфулін, тилан, фармазин, трихопол, ветдипасфен та ін. Осарсол згодовують із кормом або у свіжому содовому розчині (на 100 мл води 10 г бікарбонату натрію і 2,5 г осарсолу). Дози осарсолу, г: поросятам-сисунам — 0,001—0,01, від­лученим — 0,1—0,2, молодняку — 0,2—0,5, дорослим тваринам — 0,5—0,7. Осарсол дають два рази на добу протягом трьох діб підряд. Перед його використанням свиней витримують на голодній дієті.
Ветсанекспертиза
Ветеринарно-санітарна експертиза продуктів забою при дизентерії свиней. При виявленні цих хвороб тушу з органами і шкурою знищують спалюванням. Усі знеособлені продукти (ноги, вим'я, вуха, кров та ін.), отримані при забої інших тварин, змішані з продуктами забою від хворих, або якщо вони знаходилися в контакті з ними, у тому числі туші, також спалюють.
Профілактика
Для запобігання занесенню ін­фекції в стадо тварин при завезенні у господарство карантинують. Дотримують ветеринарно-санітарних правил. Проводять селекційну роботу, забезпечують повноцінну годівлю свиней. При виникненні дизентерії всіх хворих та підозрілих на захворювання свиней вибрако­вують і відправляють на санбойню. Приміщення дезінфікують 4%-м гарячим (75 °С) розчином їдкого натру. Тваринам, підозрілим на зараження, призначають осарол, тилан, на фермах проводять поточну дезінфекцію. Стіни, цементну підлогу, металеві двері та поверхні обпалюють паяльною лампою, після чого станки і стіни білять вапном. Господарство оголошують благополучним через 3 міс після ос­таннього випадку захворювання за умови дворазової (з інтервалом сім діб) заключної дезінфекції.
Збудник хвороби
Treponema (Borreliae) hyodysenteriae — грамнегативна анаеробна спірохета. Більшість дослідників стверджують, що дизен­терія може бути викликана й іншими мікроорганізмами (віруси, балан-тидії, вібріони). Спірохета в навколишньому середовищі зберігається місяцями і може розмножуватися.
Епізоотологія
Хворіють свині у різному віці. Більш уразливий молодняк. Джерелом інфекції є хворі тварини й бактеріоносії. Збудник передається через корми, підстилку, воду, предмети догляду. Заражен­ня аліментарне. Розвиток інфекції спричиняють незадовільні умови утримання і неповноцінна годівля. У стаді хвороба поширюється швидко. Летальність серед поросят-сисунів старше 6-тижневого віку і відлучених становить 80—90%. Основне місце розмноження та нагро­мадження збудника в організмі — товстий кишечник. Дизентерія має виражену тенденцію до стаціонарності.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Фундук "Трапезунд". ЧП "Ореховод-практик" принимает заказы вегетативных саженцев на осень 2014. Лук Узбекистан Три важных действия-часть 2 искореняющее опрыскивание сада Картофель Гала, продовольственный и семенной Коды ошибок трактора джон дир
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.