20 травня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Інфекційні - Гемофільозна плевропневмонія свиней


Пищевая непереносимость гистамина

Гемофільозна плевропневмонія свиней

Pleuropneumonia hae-mophilosis suum
Загальна інформація
Інфекційна контагіозна хвороба, яка характери­зується при гострому перебігу геморагічним запаленням легень і фіб­ринозним плевритом, а при підгострому й хронічному — розвитком вогнищевої гнійної некротизуючої пневмонії та фібринозним плеври­том. Реєструється майже в усіх країнах світу.
Патогенез
Збудник потрапляє з повітрям в альвеоли й на місці розмноження утворює первинне вогнище геморагічного запалення. Найчастіше це спостерігається у центральній частці легень, звідки мікроорганізм проникає в кров і поширюється по організму.
Симптоми
Інкубаційний період триває від 4—12 год до двох діб. Може перебігати надгостро, гостро та хронічно. При надгострому й гострому перебігу тварина лежить, із носових отворів виділяється піниста кров'яниста рідина, шкіра у ділянці вушних раковин, п'я­тачка, черевної порожнини синюшна, температура тіла підвищена (4—42 °С). Для підгострого перебігу характерні гарячка, кашель, задишка та інші ознаки пневмонії. Тварини гинуть протягом 2—5 діб. Хронічний перебіг супроводжується кашлем, періодично підвищу­ється температура тіла, зменшується маса тіла. Частина тварин може загинути.
Патологічні зміни
При надгострому і гострому перебігу хвороби на розтині спостерігають одно- або двостороннє геморагічне запалення та набряк легень. Уражені частки легеневої тканини щільні, вишнево-червоного кольору, з сіруватими вогнищами. Виявляють фібринозний плеврит. Пульмональна і костальна плевра поєднані фібринозними тяжами. Бронхіальні й середостінні лімфатичні вузли гемо­рагічні, збільшені.
Діагноз
Діагноз ставлять на основі епізоотологічних, клінічних, патолого-анатомічних даних і результатів бактеріологічного дослідження шма­точків паренхіматозних органів, відібраних на межі здорових і ураже­них ділянок. Гемофільозну плевропневмонію слід диференціювати від пастерельозу.
Лікування
Застосовують антибіотики, сульфаніламідні та фтор-хінолонові препарати.
Профілактика
Основою профілактики гемо-фільозної плевропневмонії свиней є суворе дотримання технології одержання й вирощування поросят, забезпечення оптимальних пара­метрів мікроклімату в приміщеннях, повноцінна годівля тварин і своє­часна дезінфекція та санація приміщень. Для санації останніх в при­сутності свиней використовують препарати ветазоль (1—2 мл на 1 м3 повітря) або 0,5%-й розчин гідроокису натрію (1л на 300 м3 повітря). Специфічну профілактику проводять щепленням свиноматок і по­росят інактивованою вакциною згідно з настановою.
Збудник хвороби
Збудник Haemophylus pleuropneumoniae (H. parahaemo-liticus) — нерухома грамнегативна кокобактерія, розміром 0,3— 0,4 х 0,4—0,5 мкм, із притаманним тропізмом до легеневої тканини, продукує бета-гемолізин і фермент уреазу, утворює капсулу.
Епізоотологія
Хворіють свині різного віку. Джерелом збудника є хворі й перехворілі тварини, що виділяють його при чханні та кашлі. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом. Першими за­хворюють відлучені поросята, пізніше — поросята-сисуни. Поширення хвороби спричиняють незадовільні умови утримання і неповноцінна годівля. У стаді уражується 60—80% тварин.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Коленчатые валы на все виды с.х. двигателей. «Униконс Фреш» сохраняет свежесть мяса и мясных продуктов. Какую культуру можно посеять после подсолнечника? Трапензунд, Керасунд (черенкование) Фитобиотик (Хвойно-энергетическая добавка) для КРС
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.