20 січня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Інфекційні - Пулороз (білий бацилярний пронос, пулороз-тиф)


Пищевая непереносимость гистамина

Пулороз (білий бацилярний пронос, пулороз-тиф)

Загальна інформація
Гостре, кон­тагіозне захворювання, яке уражує переважно курчат та індиків, а також перепелів, фазанів, качок, цесарок і птицю деяких інших видів.
Патогенез
Інкубаційний період залежить від способу зараження, вірулентності збудника, природної резистентності макроорганізму і становить від кількох годин до 5—7 діб. При надгострому (блис­кавичному) перебігу птиця гине протягом перших двох діб життя без клінічного прояву. Перші клінічні ознаки при гострій формі з'яв­ляються на 2—4-у добу після зараження: птиця малорухлива, сидить із заплющеними очима й опущеними крилами, дихання частішає, утруд­нене, апетит втрачається, посилюється спрага; сильний пронос із випо­рожненнями білуватого кольору, що призводить до забруднення пушку навколо клоаки і закупорки анального отвору; молодняк часто гине протягом перших двох діб після інфікування, а той, що видужав, відстає у рості й залишається бацилоносієм. Підгострий перебіг супроводжується аналогічною гострому клінікою, але менш виявле­ною; подовжується термін захворювання. Хронічний перебіг без клінічного прояву спостерігається у дорослої птиці й молодняку стар­ше 30-добового віку в разі інфікування через корми; при несприятли­вих умовах захворювання набуває підгострої або гострої форми. Характер уражень залежить від віку курчат і тяжкості захворюван­ня. При блискавичному й гострому перебігах макроскопічні зміни втканинах виявляють рідко. В інших випадках відзначають збільшенн печінки і зміну її кольору на жовто-бурий або вохряно-жовтий, напов­нення жовчного міхура, катарально-геморагічне запалення кишечни­ку, в тканинах печінки, легень, серцевих м'язах виявляють білі або сіруваті некротичні вузлики, жовток нерозсмоктаний. У бройлерів при хронічній формі спостерігають додатково желатиноподібний ексудат оранжевого кольору в суглобах.
Діагноз
Діагноз на пулороз-тиф ставлять на основі епізоотологічних, клі­нічних, патолого-анатомічних даних і результатів серологічного та бактеріологічного досліджень. У господарствах, раніше благополуч­них щодо пулорозу, кінцевий діагноз установлюють тільки за резуль­татами бактеріологічного дослідження. При цьому виключають пара­тиф, колібактеріоз, аспергильоз, кокцидіоз, чуму.
Ветсанекспертиза
Ветеринарно-санітарна оцінка продуктів забою птиці при пулорозі. Уражені органи хворої і підозрілої у захворюванні птиці утилізують, тушки проварюють або переробляють на консерви. Тушки зі зміненою мускулатурою, за наявності крововиливів у грудочеревній порожнині або перитонітів, разом з внутрішніми органами утилізують.
Профілактика
Враховуючи мож­ливість трансоваріальної передачі й довічного носійства збудника, вирішального значення надають прижиттєвій діагностиці. У господар­ствах — постачальниках інкубаційних яєць—двічі на рік обстежують репродукторну групу птиці (в 5- і 9-місячному віці) в кровокраплинній реакції аглютинації (ККРА) з пулорним антигеном. У благополучних господарствах обстежують 10% птиці; при виявленні позитивно реа­гуючих здійснюють бактеріологічне дослідження для підтвердження діагнозу. У разі ізоляції СПГ піддають усе поголів'я повторним до­слідженням із 30-добовим інтервалом та вибракуванням реагуючих до одержання негативних результатів. Інкубації підлягають яйця тільки від негативно реагуючої в ККРА з пулорним антигеном птиці. В небла-гополучних стадах дослідження проводять у 45—50-денному віці і при досягненні 40—45% несучості, а далі — кожні 2 міс до повного вибра­кування зі стада позитивно реагуючої птиці. Важливий етап — дезінфекція інкубаційних яєць, яку необхідно здійснювати у птахівницьких господарствах після збирання і перед відправкою, та в усіх інкуба­торіях перед закладанням на інкубацію. У разі спалаху пулорозу серед молодняку, призначеного для ком­плектування племінного стада, найдоцільніше знищити всю партію для запобігання поширенню захворювання. У товарних господарствах застосовують антибактерини з урахуванням чутливості до них СПГ. Слід зазначити, що останні лише запобігають клінічним проявам за­хворювання і знижують смертність, але не забезпечують повного звільнення організму від збудника.
Збудник хвороби
Збудники захворювання — сальмонели сероварів S.pullorum і S.gallinarum, високо живитель-адаптовані представники роду Salmonella родини Enterobacteriaceae. У деяких регіонах світу, наприклад Європі, їх об'єднали в один серовар S.pullorum-gallinarum. На відміну від інших сероварів, вони нерухливі, що зумовлено на­явністю тільки соматичних, тобто О-антигенів, і відсутністю джгути­кових Н-антигенів. Ці грамнегативні аспорогенні палички добре куль­тивуються на звичайних живильних середовищах. Досить стійкі — зберігають життєздатність у навколишньому середовищі понад 6 міс.
Епізоотологія
Основне джерело збудника захворювання — хвора й перехворіла птиця, частина якої залишається довічним носієм S.pullorum-gallinarum (СПГ) і передає збудника через яйце, а також сприйнятливі до захворювання дикі птахи (горобці, голуби), гризуни, ектопаразити. Інфікування може відбуватися аліментарно, аерогенно й трансоваріально. Смертність від пулорозу-тифу (ПТ) варіює від 0 до 100% і відзначається, як правило, в перші 2—3 тижні життя. Інколи хворіє й доросла птиця.
Групи тварин, що вражаються:
Птахівництво
   яєчні кури
   м'ясні кури
   м'ясо-яєчні кури
   індики
   качки
   перепела
   цесарки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Опята на даче Генетически модифицированные организмы - ЗА или ПРОТИВ Чем кормить лошадь зимой? Козье молоко Бык-осеменитель
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.