21 квітня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Інфекційні - Сальмонельоз (паратиф)


Пищевая непереносимость гистамина

Сальмонельоз (паратиф)

Загальна інформація
Інфекційне захворювання всіх видів сільськогосподарської і дикої птиці, яке може передаватися іншим видам свійських тварин і часто є причиною харчових токсикоінфекцій у людини.
Патогенез
Першим етапом у розвитку інфекційного процесу при оральному інфікуванні є колонізація кишечнику з наступною персистенцією збудника та інвазією його через травний канал і розмножен­ням у ретикулоендотеліальній тканині печінки, селезінки й більшості внутрішніх тканин, внаслідок чого розвивається екстенсивна бактеріе­мія, яка часто стає причиною загибелі молодняку. У дорослої птиці, навіть у разі бактеріемії, спостерігають лише діарею середньої тяж­кості. При цьому деякі штами здатні до персистенції протягом кількох місяців. При гострому перебігу спостерігаються сонливість, спра­га, задишка, характерні нервові явища, які супроводжуються паралі­чами, на розтині виявляють збільшену, нерівномірно забарвлену, з фібринозним нальотом або з численними некротичними вузликами у паренхімі печінки, жовчний міхур збільшений, наповнений жовчю, слизова кишечнику гіперемійована, з дрібними крововиливами, сліпі відростки заповнені сирнистою масою. При хронічному перебігу відзначають пронос, виснаження, припухлість суглобів, кульгавість, нервові явища, кон'юнктивіт; на розтині — крупозний або дифтеритичний коліт. У водоплавної птиці — цироз печінки, холецистит, запален­ня яєчника, яйцепроводу, клоаки, перитоніт.
Діагноз
Остаточний діагноз ставлять за результатами бактеріо­логічного дослідження.
Профілактика
Основний захід — дотримання ветеринарно-санітарних норм при комплектуванні й експлуатації стада для запобігання контакту птиці з джерелами інфекції, а саме:
одержан­ня інкубаційних яєць та молодняку тільки від вільної від сальмонел птиці;
відповідна до вимог дезінфекція інкубаційних яєць, інкуба­торів, інкубаторіїв, пташників, обладнання;
своєчасна дератизація та дезінсекція приміщень;
використання вщьних від збудника кормів;
постійний бактеріологічний моніторинг навколишнього середовища, кормів, яєць, проб патологічного матеріалу від загиблої птиці, а також серологічне дослідження птиці.
З метою запобігання колонізації кишечнику сальмонелами ефективне використання з добового віку, а також після курсу антибіотикотерапії пробіотиків (препаратів нормальної мікрофлори кишечнику птиці).
Для специфічної профілактики застосовують знешкоджені та живі вакцини, а у водоплавної птиці — додатково серотерапію. Використання вакцин не виключає дотримання всіх необхідних ветеринарно-санітарних вимог і повністю не запобігає поширенню польових серотипів збудника.
Застосування протимікробних препаратів для профілактики і те­рапії інфекції доцільне лише в товарних стадах, оскільки не виключає бактеріоносійства і призводить до селекції стійких штамів сальмонел.
Збудник хвороби
Збудники сальмонельозу — рухливі представники роду Salmonella, родини Enterobacteriaceae сероварів, які не відносяться до підроду S.arizona. Це аспорогенні грамнегативні палички розміром 0,7—1,5 х 2,0—5,0 мкм, рухливі, але іноді трапляються нерухомі му­танти. Добре культивуються на звичайних живильних середовищах. Здатні виживати в кормах і підстилці близько 18 міс. Поширення сероварів сальмонел варіює залежно від географічних зон і з часом змінюється. Останніми роками в Україні від птиці виділяють переваж­но S.enteritidis, S.dublin, S.typhimurium, S.heidelberg.
Епізоотологія
Паратифоїдні сальмонели ізолюють від широкого кола живителів, у тому числі людини та інших ссавців, рептилій і комах. Серед птиці найчутливіші індики, кури, водоплавні, голуби Основні джерела збудника — хвора і перехворіла птиця, корми, гризуни. Шляхи передачі — вертикальний та горизонтальний. Інфікування відбувається аліментарно й аерогенно. У молодняку хвороба перебігає гостро, смертність іноді досягає 80%; для дорослої птиці характерний хронічний перебіг.
Групи тварин, що вражаються:
Птахівництво
   яєчні кури
   м'ясні кури
   м'ясо-яєчні кури
   індики
   гуси
   качки
   страуси
   перепела
   цесарки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Сортировка круп, семян, зерна на фотосепараторе. Гусеничная пара - кто что знает? «Аграрка» - агро дошка оголошень України Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.