21 квітня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Інфекційні - Респіраторний мікоплазмоз


Пищевая непереносимость гистамина

Респіраторний мікоплазмоз

Micoplasmosis respiratoria
Загальна інформація
Інфек­ційне захворювання курей, індиків, гусей та качок, що характери­зується ураженням органів дихання й хронічним перебігом. Хвороба затримує розвиток молодняку птиці, сприяє прояву інших вірусних і бактеріальних інфекцій, зокрема ІЛТ, віспи, ІБК, колі-інфекції та пастерельозу.
Патогенез
Найчутливіші до дії мікоплазм тканини респіраторних шляхів, легені та повітроносні мішки. Для розмноження мікоплазм потрібна добра аерація тканин та постійне надходження кисню й вуглекислого газу. Збудник розмножується інтенсивніше при знижен­ні резистентності та впливу на птицю стрес-факторів. Мікоплазмоз може одночасно перебігати з вірусними та бактеріальними інфекціями.
Симптоми
Провісником респіраторного мікоплазмозу у молодняку птиці може бути підвищена загибель ембріонів в останні доби інкубації. При неускладненому мікоплазмозі характерний клінічний симптом у курчат — риніт, розлад дихання, у індичат та гусенят — інфраорбітальний синусит, кон'юнктивіт. Хвора птиня пригнічена, тримається відособлено, низької вгодованості.
Патологічні зміни
Основні зміни виявляють в органах дихання. Вони характеризуються катаральним, іноді фібринозним синуситом, ринітом, ларингітом, трахеїтом, бронхітом, катаральною чи крупозною пневмонією, серозно-катаральним або фібринозним аеросакулітом. На початку захворювання на слизовій оболонці гортані й трахеї формуються дрібні росисті утворення за рахунок гіперплазії лімфофолікулів. Такі ж самі утворення спостерігають на стінках повітроносних мішків. У птиці, хворої на респіраторний мікоплазмоз, у крові утворюють­ся специфічні антитіла, які виявляються у різних серологічних ре­акціях. Напруга імунітету нестійка і недовготривала.
Діагноз
Ураховують епізоотологічні, клінічні, серологічні та патолого-морфологічні дані, результати бактеріологічних досліджень. Захворювання диференціюють від колібактеріозу, аспергильозу, інфекційного ларинготрахеїту, реовірусної інфекції.
Лікування
Замінюють неблагополучне стадо на здорову птицю. Приміщення ретельно дезінфікують, прово­дять необхідні санітарні обробки на території господарства.
Ветсанекспертиза
Ветеринарно-санітарна оцінка продуктів забою при респіраторному мікоплазмозі.
Яйця проварюють у киплячій воді не менше, ніж 13 хв.
Профілактика
Роботу починають в інкубаторі. Ефективна про­філактична дія проти мікоплазмозу — це обробка яєць розчинами морфоцикліну, тилану, неоміцину та іншими препаратами. Ці ж пре­парати застосовують в інкубаторі у період виведення курчат, індичат та гусенят згідно з діючими настановами. Розчини розпилюють із розрахунку 2 см3 на 1 м3 приміщення, експозиція 20—30 хв. Для профілактики мікоплазмозу у птиці застосовують антибак­теріальні препарати широкого спектра дії за віковими періодами: 1—7 діб; 31—35; 50—55; 90—97 діб.
Збудник хвороби
Збудник хвороби М. gallisepticum, роду Mycoplasma, родини Mycoplasmataceae, класу Mollicutes. Це факультативний аероб без клітинної оболонки, подібний до L-форми бактерій. Мікоплазми нестійкі у навколишньому середовищі, чутливі до стрептоміцину, канаміцину, тилану, біоміцину, натрію гіпохлориду, 2%-го розчину їд­кого вапна та 2%-го розчину формальдегіду. Температура 50 °С інактивує збудник за 20 хв.
Епізоотологія
Прояв захворювання птиці на мікоплазмоз частіше пов'язаний із завезенням контамінованих збудником інкубаційних яєць або птиці. Птиця-мікоплазмоносій може тривалий час залишати­ся клінічно здоровою, але в цей період вона особливо небезпечна як джерело інфекції.
Групи тварин, що вражаються:
Птахівництво
   яєчні кури
   м'ясні кури
   м'ясо-яєчні кури
   індики
   гуси
   качки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Сортировка круп, семян, зерна на фотосепараторе. Гусеничная пара - кто что знает? «Аграрка» - агро дошка оголошень України Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.