20 травня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Інфекційні - Вісна-маеді


Пищевая непереносимость гистамина

Вісна-маеді

Progressive intestinalle pneumonie, Montana progressive pneumonia, Laikipia lung disease
Загальна інформація
Інфекційна хвороба, яка прояв­ляється паралічем задніх кінцівок, хронічно прогресуючою пнев­монією.
Патогенез
Вважають, що прихована і тривала персистенція вірусу може бути зумовлена тісним зв'язком з клітинами ретикуло-гістіоцитарної системи. Патогенетичним механізмом вісна-маеді є ииражена проліферація і гіперплазія клітин лімфоїдної та епітеліальної тканин. Захворювання призводить до порушення імунологічної реактив­ності в організмі овець. Вірус, що проник в організм, потрапляє у кров, нагромаджується в спинномозковій рідині, слині, а потім потрап­ляє в центральну нервову систему, де викликає порушення білкової речовини головного мозку і зумовлює великі нагромадження клітин у мозкових оболонках. Проникаючи в респіраторні органи, спричиняє ураження легень, селезінки. Патогенетичний процес розвивається повільно.
Симптоми
Інкубаційний період триває від 6 міс до шести років. Вісна-маеді проявляється у легеневій і нервовій формах. Ранні симптоми — легке дрижання губ і ненормальне положення голови. Прогресування хвороби призводить до параплегії чи загального па­ралічу. Прогресування легеневої форми викликає задишку, потім — сухий кашель і появу слизових виділень з носа. Настає виснаження. Хвороба завжди закінчується загибеллю тварин.
Патологічні зміни
Труп дуже виснажений. Ураження центральної нервової системи характеризуються ознаками дифузного енцефаломієліту з демієлінізацією. Характерні порушення білої речо­вини головного мозку і великі скупчення клітин, у мозкових оболон­ках відмічають вогнищеву проліферацію глії, демієлінізацію нервових волокон. При легеневій формі виявляють ознаки хронічного запалення і розростання опорної тканини. Регіонарні лімфовузли збільшені.
Діагноз
Діагноз ставлять на основі клінічних ознак, патолого-анатомічних змін (ураження центральної нервової системи, легень, селезінки) і результатів лабораторного дослідження щодо виявлення вірусу та се­рологічних реакцій (РЗК, РДП, РН, НМФА).
Диференційний діагноз
Маеді потрібно диференціювати від бронхопневмонії й аденоматозу легень. Бронхопневмонія, викликана філарією, буває у молодих овець і характеризується постійним каш­лем, у фекаліях виявляють личинки паразитів. Аденоматоз клінічно проявляється у молодших тварин, оскільки інкубаційний період при цій хворобі коротший, ніж при вісна-маеді. Вологі хрипи й слизові виділення з носа характерні для аденоматозу, відсутні при вісна-маеді. При вісна-маеді відсутній свербіж, а характерні для неї парези і па­ралічі задніх кінцівок.
Ветсанекспертиза
Ветеринарно-санітарна оцінка продуктів забою при вісна-маеді. Туші виснажених тварин разом із головами і внутрішніми органами направляють на виробництво кормового борошна, що згодовують птиці. Туші і внутрішні органи без патологічних змін, отримані при забої хворих й імунопозитивних до вірусів Вісни-Маеді овець та аденоматозу овець і кіз, направляють на промпереробку для виготовлення варених і варено-копчених ковбасних виробів, м'ясних хлібів або консервів. Голову, кістки, легені та інші органи з патологічними змінами, а також шлунково-кишковий тракт знищують спалюванням. Шкури і вовну дезінфікують. Приєднаний файл:
Профілактика
Лікування та специфічна про­філактика відсутні. У разі виникнення хвороби засобом боротьби є забій усіх хворих тварин і підозрілих на захворювання. В неблагополучних господарствах забороняють вивезення овець та їх переміщення між окремими групами й отарами, виключають контакти з тваринами благополучних господарств.
Збудник хвороби
Збудник хвороби — РНК, що містить вірус, який нале­жить до родини ретровірусів. Його знаходять в усіх органах інфікова­ної вівці. Особливістю вірусу є його здатність утворювати стабільні зв'язки з клітинами живителя, що забезпечує його стійкість. Вірус вісни чутливий до ефіру, хлороформу, етанолу, фенолу, формаль­дегіду, трипсину і метаперйодату. Він повністю втрачає інфекційність при 10-хвилинному нагріванні до температури 56 °С в середовищі з рН 4,2. Дуже стійкий проти ультрафіолетових променів.
Епізоотологія
Хворіють вівці, але чутливість різних порід неодна­кова. Хвороба, здебільшого уражує чистопородних тварин. У вівцема­ток вона частіше проявляється в період кітності та лактації. Перебігає у вигляді повільної епізоотії. Виникає непомітно, клінічні ознаки на­ростають поступово протягом тривалого часу. Джерелом збудника хвороби є хворі вівці. Вірус передається при сумісному утриманні хворих і здорових тварин, а також через корми. Сезонність виникнення хвороби не відмічена.
Групи тварин, що вражаються:
Вівчарство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Коленчатые валы на все виды с.х. двигателей. «Униконс Фреш» сохраняет свежесть мяса и мясных продуктов. Какую культуру можно посеять после подсолнечника? Трапензунд, Керасунд (черенкование) Фитобиотик (Хвойно-энергетическая добавка) для КРС
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.