17 жовтня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Інфекційні - Стафілококові інфекції


Пищевая непереносимость гистамина

Стафілококові інфекції

Загальна інформація
Група захворювань багатьох видів тварин та людини, спричинених патогенними стафілококами. Хвороба у собак характеризується значною різноманітністю клінічних ознак: від хронічних септичних станів, які супроводжуються утворенням абсцесів у внутрішніх органах і на шкірі, маститів, уроциститів, пієлоне­фритів до розвитку хронічних підгострих патологій шкіри тварин.
Патогенез
Для розвитку захворювання у багатьох випадках не­обхідні сприятливі умови: імунодифіцитний стан, порушення еко­логічної рівноваги між співчленами мікробіоценозу тварини, субклінічні або клінічні форми порушення обміну речовин, діагностичні та косметичні маніпуляції, що призводять до порушення цілісності шкір­ного покриву і слизових оболонок тощо. Збудник проникає через пошкоджену шкіру або слизові оболонки, після чого стафілококи з кров'ю потрапляють у внутрішні паренхіматозні органи й розмно­жуються. При цьому в навколишнє середовище продукується значна кількість екзотоксинів, дія яких на організм і спричиняє характерні симптоми захворювання. У ряді випадків стафілококи викликають вторинні захворювання при віспі, грипі, ранових інфекціях, а також післяопераційні сепсиси.
Симптоми
Захворювання розвивається від ентеротоксемії (діарея, салівація, блювання, пригнічення, зневоднення організму), надгострого перебігу у новонароджених цуценят (синдром "раптової загибелі"), піодермії (утворення папульозно-пустульозних висипів на шкірі в ділянках холки, спини, шиї, черева), уражень шкіри у цуценят і дорослих тварин, що супроводжуються десквамацією епідермісу, ослабленням фіксації волосу у волосяних фолікулах, генералізованих піодермій та екземоподібних уражень, для яких досить часто харак­терні рецидивні кон'юнктивіти, до гідроаденітів, панариціїв, блефа­ритів, фурункулів, карбункулів, фолікулітів, сикозів, дерматитів, ек­зем, хронічних піодермій, баланопоститів, вульвітів і вульвовагінітів та уроцестатів, пієлонефритів, маститів, а також періоститів, остеомієлітів. Широкий діапазон клінічних ознак при інфекціях стафілококової етіології зумовлений здатністю збудників утворювати кілька видів екзотоксинів.
Патологічні зміни
Патолого-анатомічні зміни залежать від клінічної форми захво­рювання. При септицемії виявляють крововиливи на слизових обо­лонках, іноді — міокардит, фібринозний міокардит, плеврит, збіль­шення селезінки, регіонарних лімфовузлів, абсцеси в паренхіматозних органах.
Діагноз
Діагноз ставлять на основі аналізу епізоотологічних даних, клі­нічних ознак захворювання та результатів бактеріологічних дослід­жень. Проводять бактеріологічне дослідження патологічного матеріалу від загиблих тварин, а також прижиттєво досліджують патологічний матеріал від хворих тварин — виділення з патологічного матеріалу патогенних стафілококів і визначення у них наявності факторів пато­генності. Стафілококові інфекції диференціюють від захворювань, спричинених іншими бактеріальними агентами та порушенням обміну речовин.
Лікування
Застосовують метод комплексної терапії, в тому числі, симптоматичну терапію, парентеральну та/або оральну (ентеросорбція) детоксикаційну, регідратаційну, імунокоригуючу терапію, а та­кож засоби антибактеріальної терапії, вакцинотерапію (аутовакцини, стафілококовий анатоксин, АСП, СС-ВАК) та препарати специфічних сироваткових і глобулінових препаратів, стафілококовий антифагін, дифаг (до його складу входять стафілококові й стрептококові фаги).
Профілактика
Велике значення для профі­лактики стафілококових інфекцій у собак має збалансована годівля. Доцільно проводити профілактичні вакцинації цуценят і дорослих тварин перед паруванням. Постінфекційний імунітетпри стафілококових ураженнях короткочасний і ненапружений. Для специфічної профілактики розроблено ряд вакцинних препаратів, ан­титоксичних сироваток та глобулінів.
Збудник хвороби
Збудник — бактерії сферичної форми, діаметром —0,8-1,1 мкм, розміщуються у вигляді неправильних скупчень, що нагадують гроно винограду, в мазках із патологічного матеріалу розта­шовуються попарно. Стафілококи— нерухомі бактерії, капсул і спор не утворюють, грампозитивні. У старих культурах деякі клітини фар­буються грамнегативно. Стафілококи утворюють близько десяти типів екзотоксинів.
Епізоотологія
Стафілококи — мікроорганізми дуже поширені в навколишньому середовищі. До захворювання чутливі багато тварин і людина. Джерелом збудника є хворі тварини, тварини-бактеріоносії. Шляхи зараження — аліментарний, контактний через пошкоджену шкіру, можлива вертикальна передача збудника. Фактори передачі — інфіковані корми (м'ясо, молоко та інші продукти тваринного поход­ження), вода, виділення й екскременти хворих тварин.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
   кролі
   лисиця
   норка
   нутрія
   песець
Дрібні домашні тварини
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Оформление документов на тракторы, комбайны. Водительские удостоверения на сельхоз и спецтехнику Как нужно хранить клубнику? Запах котячей мочи Что за гриб. Какие книги прочитать в области растениеводства
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.