20 травня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Інфекційні - аденовірусна хвороба


Пищевая непереносимость гистамина

аденовірусна хвороба

Загальна інформація

Вісна – вірусна без гарячкова хвороба овець, що характеризується атаксією, паралічами і супроводжується руйнуванням білої речовини головного мозку, мозжечку та демієлінізацією нервових волокон.

Маєді(задишка) – повільно прогресуюча інтерстіціальна пневмонія.

Патогенез

Повністю не вивчений. Вірус знаходиться в крові з першого місяця після зараження і до загибелі. Вірус виділяється з крові, не зважаючи на високу концентрацію нейтралізуючих антитіл.

Симптоми

Інкубаційний період від декількох місяців до декількох років. При Маєді – повільно прогресуюча слабкість та зниження маси тіла. На ранніх стадіях – задишка, інколи кашель, витікання з носа, різко підвищується температура тіла. Лейкоцитоз. Клінічна стадія триває 3-6 місяців. Всі тварини гинуть. Вісна – на ранніх стадіях порушення ходи, зниження молоковіддачі. Надалі – парези скелетних м’язів, які повільно прогресують до паралічу. Лейкоцитоз. Температура тіла в нормі або ж невисока. Паралічна стадія може продовжуватись до 2 років. Тварини гинуть.

Патологічні зміни

При Маєді – збільшення маси легень в 2-4 рази. Колір змінюється від сіруватого до сіро-блакитного. При гістологічному дослідженні – хронічна пневмонія.

Діагноз

Враховують епізоотологічні дані, клінічні ознаки, патзміни, гістологічні дослідження легенів забитих тварин. Виділення вірусу в культурі клітин і його ідентифікація в серологічних реакціях (РН, РЗК, ІФ, ІФМ). Захворювання необхідно диференціювати від скрейпі, ценурозу, лістеріозу, туберкульозу, шотландського енцефаломієліту.

Лікування

Не розроблене.

Профілактика

Недопущення заносу вірусу в благополучні отари. При встановленні діагнозу рекомендується забій хворих та реагуючих тварин в серологічній реакції. Найбільш ефективним засобом боротьби є поголовний забій всіх тварин отари, де виявлено захворювання та проведення ретельної дезинфекції.

Збудник хвороби

Вірус сімейства лектовірусів, дуже вповільнений цикл реплікації.

Епізоотологія

В природних умовах хворіють вівці та кози старше 2 років. Характерним для хвороби є дуже повільний розвиток і тривалий перебіг. Піку захворюваність досягає через 10-15 років після занесення збудника і вражається 20-30% поголів’я. З організму хворих вірус виділяється з слиною, молоком, аерогенно. Зараження проходить при контакті здорових і хворих, можливо через молоко.

Групи тварин, що вражаються:
Вівчарство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Коленчатые валы на все виды с.х. двигателей. «Униконс Фреш» сохраняет свежесть мяса и мясных продуктов. Какую культуру можно посеять после подсолнечника? Трапензунд, Керасунд (черенкование) Фитобиотик (Хвойно-энергетическая добавка) для КРС
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.