20 травня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Інфекційні - Інфекційна катаральна лихоманка овець (блутанг, синій язик)


Пищевая непереносимость гистамина

Інфекційна катаральна лихоманка овець (блутанг, синій язик)

Febris catarrhalis infectiosa
Загальна інформація

Вірусна хвороба, яка характеризується лихоманкою, запально-некротичними враженнями травного каналу, особливо язика, епітелію вінчика та основи шкіри копитець, а також змінами в скелетних м’язах.

Патогенез

Вірус викликає глибокі зміни в судинах, що зумовлює порушення обмінних процесів в організмі

Симптоми

Інкубаційний період – 6-7 днів. Перебігає гостро та підгостро. Гостра форма: температура тіла 40-42,5 0С на протязі 5-8 днів. Відсутня жуйка. Кон’юнктивіт. Катаральне запалення слизових. Піниста слина. Язик набрякає, не вміщується в ротовій порожнині, синього кольору. Пододерматит. Самки абортують. При підгострій формі ознаки ті ж самі, але менш виражені. Захворювання реєструється в стаціонарно неблагополучних господарствах. Хвороба тягнеться 15-30 днів, і тварини поступово видужують.

симптоми
симптоми
симптоми
симптоми
симптоми
симптоми
симптоми
симптоми
симптоми
симптоми
симптоми
симптоми
симптоми
Патологічні зміни

Трупи виснажені. Набряки язика, глотки, гортані. На слизових – виразки. Геморагічний гастроентерит. Крововиливи на серці, в м’язах , в сечовому міхурі, на слизових оболонках.

патологічні зміни
патологічні зміни
Діагноз

Встановлюють на підставі аналізу епізоотологічних даних, клінічних ознак, пат змін, виділення вірусу. У всіх випадках виділення вірусу підтверджують серологічними методами (РДП, РІФ, РЗК). Диференціювати необхідно від лихоманки долини Ріфт, хвороби Найробі та Вассельсброка, віспи, контагіозної ектими, ящуру, некробактеріозу

Лікування

Специфічних засобів лікування не існує. Проводять симптоматичне лікування, застосовуючи антибіотики, дієтотерапію.

Профілактика

Охорона господарств від заносу інфекції, боротьба з комахами. В стаціонарно неблагополучних пунктах – вакцинація живою полівалентною вакциною Александера, не пізніше ніж за місяць до сезону захворювання. При встановленні діагнозу – обмеження. Хворих ізолюють. Дезінсекція. Дезінсекція. Вакцинація здорового поголів’я.

Приєднаний файл:
Збудник хвороби

РНК- вірус сімейства реовірусів. Відомо 20 сероваріантів. Культивується на культурах тканин та курячих ембріонах. Вірус достатньо стійкий в навколишньому середовищі.

Епізоотологія

До збудника сприйнятливі вівці всіх порід. Захворювання перебігає у формі епізоотій, захворює 50-60% гурту. Характеризується сезонністю, передається трансмісивно (мокриці). В міжепізоотичний період вірус зберігається в організмі диких жуйних та великої рогатої худоби більше 3 років. У свіжих джерелах інфекції летальність може досягати 90%, в стаціонарних – 30%

Епізоотологія
Епізоотологія
Групи тварин, що вражаються:
Вівчарство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Коленчатые валы на все виды с.х. двигателей. «Униконс Фреш» сохраняет свежесть мяса и мясных продуктов. Какую культуру можно посеять после подсолнечника? Трапензунд, Керасунд (черенкование) Фитобиотик (Хвойно-энергетическая добавка) для КРС
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.