20 травня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Акушерство й генетика - Набряк вагітних


Пищевая непереносимость гистамина

Набряк вагітних

Отек беременных
Hydrops gravidarum
Загальна інформація
Набряк вагітних  — це накопичення транссудату у пухкій підшкірній клітковині з локалізацією у вентральних ділянках грудей, підгрудка, черевної стінки, молочної залози, тазових кінцівок за наявності загального або місцевого венозного застою. Найчастіше зустрічається ця патологія у корів і кобил.
Набряк може обмежуватися одним органом (наприклад вим'я), або бути генералізованим та масивним.
Етіологія
Найчастіша етіологія набряку: венозна недостатність, підвищена проникність стінки капілярів та зростання об’єму плазми крові внаслідок затримання натрію та води.
Виникає захворювання як наслідок загального чимісцевого венозного застою крові переважно у корів і проявляється нагромадженням у підшкірній клітковині транссудату.
Набряк може виникати внаслідок токсикозів, захворюваннь, небезпечних для життя, наприклад застійної серцевої недостатності, або доброякісних новоутворень, захворювань серця, печінки, легень, нирок.
Він зазвичай виникає унаслідок дисбалансу обміну рідини, включаючи порушення гемодинаміки на рівні капілярів, які сприяють затриманню води та натрію нирками та переміщенню рідини з судинного русла в інтерстицій.
Сприяючим фактором є годівля малопоживними грубими або водянистими кормами, мінеральне голодування, відсутність моціону, здавлюваня вен збільшеною маткою.
Патогенез
При вагітності збільшується об'єм крові, порушується її циркуляція, посилюється проникність стінок капілярів та виникає резорбційна недостатність лімфатичної системи. У тканинах організ­му затримуються електроліти (здебільшого натрію і калію), що приз­водить до надлишкового нагромадження у них води й зниження онкотичного тиску крові. Від цього здавлюються вени і виникає венозний застій, внаслідок чого порушується трофікатканин, утворюються рани та пролежні.
Симптоми
Захворювання проявляється безболісними холодними  припу­ханнями задніх кінцівок, промежини, статевих губ і вентральної стінки черева. Часто такий набряк тягнеться у вигляді валу вздовж внут­рішньої грудної вени та білої лінії черева. Ранні набряки можуть викликати значні розлади крово- і лімфообігу, гіпоксію та некроз тканин мастит, нефропатію, водянку. Довготривалі набряки призводять до погіршення загального стану тварини, швидкої втомлюваності, анемії, задишки, серцевої недостатності, порушень рухливості суглобів. Незначні набряки не порушують функції тканин і вважаються фізіологічним явищем, що після родів зникає.
Ранні набряки можуть викликати серйозні розлади крово - і лімфо - обігу, гіпоксію і некроз тканин, параплегію, мастит, нефропатію, водянку.
Патологічні зміни

 

Діагноз

Прогноз залежить від часу розвитку набряків. Якщо набряк реєструють у першу половину вагітності, то прогноз несприятливий. Незначні набряки, котрі не порушують функцію тканин і виникають ближче до часу родів, після народження плода зникають самостійно і тому у цих випадках прогноз сприятливий.
Диференційний діагноз

При пальпації набряків тканина холодна, а при надавлюванні пальцем утворюються ямки, що повільно виповнюють­ся.

 

Лікування
Створення сприятливих умов догляду, годівлі і утримання: вилучення з раціону соковитих кормів і солі, обмежене напування, надання моціону, виконання масажу за ходом лімфатичних судин (від вим'я до грудей, а кінцівки — знизу вгору).

Ветсанекспертиза

 Ветеринарно-санітарна оцінка родуктів забою при набрякі вагітних-залежить від вираженості гідремії. Якщо гідремія добре помітна, туші і органи бракують. Якщо хвороба виражена слабко, а після дводобового витримування туш ознаки її зникають, то, за умови негативного результату бактеріологічного дослідження, м’ясо можна направляти на промислову переробку.

Групи тварин, що вражаються:
Скотарство
Конярство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Коленчатые валы на все виды с.х. двигателей. «Униконс Фреш» сохраняет свежесть мяса и мясных продуктов. Какую культуру можно посеять после подсолнечника? Трапензунд, Керасунд (черенкование) Фитобиотик (Хвойно-энергетическая добавка) для КРС
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.