25 травня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Акушерство й генетика - Туберкульоз вим'я


Пищевая непереносимость гистамина

Туберкульоз вим'я

Tuberculosis uberis
Етіологія
Розвиток туберкульозних вогнищ у вим'ї, як правило, є наслідком загальної ін­фекції організму.
Симптоми
Розрізняють три форми туберкульозного ураження вим'я: поодинокі обмежені вогнища; множинні, розташовані в обме­женій ділянці вим'я; дрібні, розсіяні, що пронизують усі тканини вим'я (міліарна форма). При перших двох формах у глибині тканин пальпуються щільні безболісні вогнища, а при міліарній формі всі уражені частки вим'я мають рівномірно щільну каменеподібну консистенцію й неболючі на дотик. Надвим'яні лімфатичні вузли збільшені. Молочна продуктив­ність у міру розвитку процесу поступово знижується. З молоком ви­діляються бацили туберкульозу, тому вживання такого молока небез­печне для людини і тварин. При встановленні діагнозу на туберкульоз вим'я тварин вибраковують. Ускладнення маститів — як наслідок запальних процесів у молочній залозі можуть розвиватися індурація або гангрена вим'я.
Ветсанекспертиза
Ветеринарно - санітарна оцінка продуктів забою при Туберкульоз вим'я

Санітарна оцінка м’яса. Виснажені туші від усіх видів тварин у разі виявлення в них будь-якої форми ураження туберкульозом органів або лімфатичних вузлів, а також туші, незалежно від стану вгодованості, голови, внутрішні органи, у тому числі й кишечник, за  умов генералізованого туберкульозного процесу, тобто коли одночасно уражені грудні і черевні органи з регіональними лімфовузлами або м’язовою тканиною, направляють на утилізацію.

Туші нормальної вгодованості (крім туш свиней) за наявності локалізованого туберкульозного ураження (в лімфатичних вузлах, в одному з внутрішніх органів або інших тканинах), а також неуражені органи направляють на виготовлення м’ясних хлібів, консервів або проварювання. Внутрішній жир перетоплюють. Неуражений туберкульозом кишечник використовують на даному підприємстві, як оболонку у виготовленні тільки варених ковбас, а за відсутності такої можливості – направляють на виробництво сухих кормів.

Уражені туберкульозом органи і тканини, незалежно від форми ураження, направляють на технічну утилізацію.

У разі виявлення у свинячих тушах туберкульозного ураження у вигляді звапнювання осередків у підщелепних лімфатичних вузлах голову утилізують, а тушу, внутрішні органи і кишечник направляють на промпереробку.

За умов туберкульозного ураження лише брижових лімфатичних вузлів направляють на утилізацію кишечник, а тушу та інші внутрішні органи – на промпереробку.

У разі виявлення в одному із зазначених лімфатичних вузлів уражень у вигляді казеозних, незвапнених осередків або туберкульозних уражень (незалежно від їх виду) одночасно і у підщелепних та у брижових вузлах останні видаляють і разом із кишечником направляють на утилізацію, а тушу та інші органи – на виготовлення м’ясних хлібів, консервів або проварювання.

Якщо туберкульозні ураження виявлено у кістках, усі кістки направляють на утилізацію, а м’ясо (за відсутності туберкульозних уражень) – на виготовлення м’ясних хлібів, консервів або проварюють.

Шкури дезінфікують.

У разі забою тварин, що реагують на туберкулін, санітарну оцінку м’яса та інших продуктів проводять залежно від виявлення туберкульозних уражень. Якщо туберкульозні ураження в лімфовузлах, тканинах і органах не виявляються, тушу та інші продукти забою направляють на промпереробку.

Групи тварин, що вражаються:
Скотарство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Что за проблема??? Яблоки опадают не созрев Черви в черешне. Что делать? Cильно сохнут яблони Заболела клубника
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.