27 червня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Акушерство й генетика - Запалення пупка


Пищевая непереносимость гистамина

Запалення пупка

omphalitis
Загальна інформація
Кровотеча з культі пупкового канатика. Найчастіше у новонароджених кровоточать пупкові вени, рідше — артерії внаслідок загальної слабкості або недостатніх дихальних ру­хах, через що овальний клапан серця повністю не закривається і не створюється від'ємного тиску у венозній системі. Серед інших причин цієї хвороби — асфіксія, переродження судин пуповини та неправиль­ний догляд за нею(обрізання гострим інструментом). Для подання допомоги перев'язують пуповину і роблять штучне дихання.
Етіологія
В нормі культя пуповини піддається сухому некрозу (муміфікації) й на 4—8-й день відпадає, пупок перетворюється у рубець і епітелізується. При прониканні в культю збудника інфекції з навколишнього середовища (рідше гема­тологічним шляхом) процес муміфікації затримується, іноді замість сухого розвивається вологий некроз (гангрена пуповини). У телят часто запалення пупка виникає при груповому утриманні, коли твари­ни мають змогу ссати один в одного пуповину і цим інфікувати її.
Симптоми
Запалення пупка стає помітним на 2—3-й, рідше — на 7-й день життя новонародженого. Запалена пуповина набрякла й болюча; при важкому перебігу набряк поширюється на ділянку черева навколо пуповини; спостерігається підвищення місцевої, а іноді й загальної температури тіла. Культя пуповини перетворюється у мокру гниючу масу брудно-бурого кольору.
Лікування
Лікування хворих новонароджених полягає в детальному очищенні й дезинфекції пупка. У разі необхідності абсцес розрізають, уражену культю видаляють, рану змазують настойкою йоду, розчином калію перманганату,присипають стрептоцидом. Рекомендується у товщу черевної стінки навколо пупка ввести 0,5—1 млн ОД стрептоміцину, розчиненого у 20—40 мл 0,25%-го розчину новокаїну. Якщо виникає потреба, лікування повторюють на другий та наступні дні. Одночасно із місцевим проводять загальне лікування антибіотиками.
Ветсанекспертиза
Ветеринарно - санітарна експертиза продуктів забою при запалені пупка - утилізують.
Профілактика
З метою запобігання пупковій інфекції значну увагу приділяють гігієні родів та утриманню телят.
Групи тварин, що вражаються:
Скотарство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Nova Consult Где купить Гуматы и Хелаты? Фундук "Трапезунд". ЧП "Ореховод-практик" принимает заказы вегетативных саженцев на осень 2014. Выбор зерноуборочного комбайна Болезнь помидоров
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.