17 листопада 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Хірургія - Запалення препуція і головки статевого члена


Пищевая непереносимость гистамина

Запалення препуція і головки статевого члена

Balanopostitis
Загальна інформація
Запалення препуція і головки статевого члена (Balanopostitis) — трапляється у самців усіх видів тварин, але найчастіше — бугаїв-плідників, баранів, кнурів та собак.
Етіологія
Основними причинами захворювання є механічні пошкодження препуція і статевого члена; недотримання основних правил зоогігієни; скупчення секрету сальних і потових залоз у препуціальному мішку; потрапляння в слизову оболонку препуціального мішка специфічних збудників спірохет, вірусів, грибів та ін.
Патогенез
Запалення препуція у бугаїв-плідників і баранів починається з розвитку запалювального процесу в ділянці отвору препуціального мішка, а потім поширюються на головку статевого члена. При ускладненні баланопоститів гнійною інфекцією (абсцес, флегмона) запальна припухлість стає дифузною, напруженою, болючою. Далі на шкірі в ділянці препуціального отвору утворюються виразки з паталогічною гранулюючою тканиною, яка набрякла на вигляд, легко травмується, кровоточить.
Симптоми
При баланопоститі відзначають болючість, набряк, підвищення місцевої або загальної температури тіла, звуження препуціального кільця, утруднене сечовипускання. Гнійне запалення призводить до утворення виразок, рубців і спайок, які роблять неможливим виведення статевого члена назовні (фімоз). Внаслідок порушення кровообігу розвиваються застійні явища, статевий член опухає, з'являються виразки й вогнища некрозу. Діагноз ставлять на основі клінічних ознак. Прогноз залежить від характеру запальних явищ. При абсцесах і прогресуючих формах флегмон, які супроводжуються некрозом тканин, можлива смерть тварин від сепсису; при утрудненні сечовипускання — смерть від сечової інтоксикації. В інших випадках прогноз сприятливий.
Лікування
Лікування баланопоститів у тварин здійснюють з урахуванням характеру патологічного процесу. При гострій формі очищають препуціальний мішок від нагромадженої смегми, а потім застосовують протизапальні, антисептичні, в'яжучі та припікаючі засоби: розчини етакридину лактату або калію перманганату 1:500,3%-го хлораміну чи перекису водню, які вводять у препуціальний мішок за допомогою шприця Жане. Після цього вводять синтоміцинову або стрептоцидову мазі.
При гнійних процесах використовують антибіотики, новокаїнові блокади, теплові процедури, внутрішньовенно — 40%- розчин глюкози, 10%-й розчин хлориду кальцію, сироватку за Кадиковим. Місця, вкриті виразками, змазують 1%-м розчином піоктаніну або діамантового зеленого, присипають сумішшю з борної кислоти та стрептоциду 1:3, використовують присипку для інфікованих ран, антибіотики у формі мазей.


Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Дрібні домашні тварини
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Фундук "Трапезунд". ЧП "Ореховод-практик" принимает заказы вегетативных саженцев. Лук Узбекистан Три важных действия-часть 2 искореняющее опрыскивание сада Картофель Гала, продовольственный и семенной Коды ошибок трактора джон дир
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.