21 листопада 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Хірургія - Некробактеріозні ураження


Пищевая непереносимость гистамина

Некробактеріозні ураження

Загальна інформація
Некробактеріозні ураження — інфекційна хвороба, яка проявляється некротичними процесами переважно у ділянці пальця, здебільшого у рогатої худоби і свиней.
Етіологія
Збудник — грамнегативна фузобактерія, що розмножується у передшлунках жуйних, виділяється з каловими масами і проникає у тканини при їхньому пошкоженні.
Патогенез
Проникаючи через пошкоджену шкіру чи основу шкіри шит, фузбактерії у тканинах своїми токсинами сприяють тромбозу ровоносних судин та некрозу тканин. Запальна реакція слабо вираже­на, що сприяє проникненню токсинів і мікробів у кровоносне русло та воренню метастазів у лімфовузлах і внутрішніх органах.  
Симптоми
Спочатку розвивається запалення, а пізніше виразки у гііжпальцьовій щілині чи в основі шкіри. У подальшому некроз посту­пово поширюється догори, а змертвілі тканини заміщуються фіброз­ною, формуються нориці, через які виділяється гнійно-гнильний ексу­дат. Метастазування та інтоксикація тварин погіршують їхній стан, що часто призводить до виснаження і загибелі.
Діагноз
Діагноз ставлять на основі характерних клінічних ознак.
Лікування
Ізоляція хворих тварин і створення відповідних умов утримання. Виразки очищають і обробляють тетрацикліновими препаратами, пудрою Островського чи маззю нітацид. На уражені тканини накладають пов'язку, просочену дьогтем, перев'язки проводять через 3—4 дні. За наявності гнійно-гнильних нориць використовують додат­ково індивідуальні гарячі ванни з 1%-м розчином калію перманганату і міді сульфату терміном 15 хв. При погіршенні загального стану здійснюють курс протитоксичної, антисептичної та імуностимулюючої терапії.
Профілактика
Профілактика — створення належних санітарно-гігієнічних умов утримання, своєчасна ізоляція й лікування хворих, регулярна дезін­фекція приміщень та використання дезінфекційних ванн для кінцівок.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Фундук "Трапезунд". ЧП "Ореховод-практик" принимает заказы вегетативных саженцев. Агро-выставка RAMAVA видео Яблоки Как посадить медвежий орех Посадка турецкой лещины на доращивание Выбор бензопилы
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.