27 червня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Хірургія - Флегмонозні процеси


Пищевая непереносимость гистамина

Флегмонозні процеси

Загальна інформація
Флегмонозні процеси — дифузне, переважно гнійне запалення сполучної тканини в ділянці пальця. Інколи воно локалізується окремо в ділянці вінчика, м'якуша, а у парнопалих — і міжпальцьового скле­піння.
Етіологія
Удари та інфіковані рани, мацерація шкіри при анти­санітарних умовах утримання, іноді як ускладнення глибокого гнійного пододерматиту, панартриту тощо.
Патогенез
У відповідь на подразнення швидко розвивається спочатку серозне запалення, що проякляється болючим, гарячим розлитим припуханням тканин у ділянці пальця. Після усунення причини і відповідного лікування ексудат розсмоктується, функція кінцівки від­новлюється. Однак часто через 3—4 дні розвивається гнійне запален­ня. При невеликій зоні пошкодження і високій резистентності ор­ганізму в ділянці вінчика швидко з'являється абсцес (абсцедивна флегмона), після розрізання якого дефект поступово гранулюється. У І випадку інфікування сильновірулентними мікроорганізмами, особливо анаеробами, внаслідок пригнічення фагоцитарної реакції організму, гною не буває, а у вогнищах ураження розвивається серозно-некротична або гнійно-некротична флегмона з нагромадженням серозно-гемо­рагічного ексудату з неприємним запахом. У такому разі припухання досить швидко стає холодним, продукти розпаду тканин, всмоктую­чись у кров, призводять до інтоксикації організму, а утворені виразки погано загоюються. У перебігу флегмони м'якушка здебільшого переважає гнійно-гнильний розпад тканин та їх виділення через нориці переважно на межі рогового м'якуша й шкіри. Флегмона в ділянці міжпальцьового склепіння характеризується спочатку набряком тка­нин, пізніше — утворенням абсцесів, навкруги яких розростається фіброзна тканина.
Симптоми
Флегмона вінчика проявляється кульгавістю опорної кінцівки, болючим і гарячим припуханням тканин у ділянці вінчика погіршенням загального стану. Згодом у ділянці вінчика формуються гнійні вогнища, після розрізання яких зменшується припухання тка­нин і ступінь кульгавості. Флегмона м'якуша також клінічно прояв­ляється кульгавістю опорної кінцівки та появою в ділянці міжм'я-кушевої борозни у рогатої худоби і міжм'якушевої ямки у коней болючого припухання, де формуються абсцеси, після розтину яких ступінь кульгавості знижується. Флегмона як ускладнення пододерма-титу чи подартриту розвивається вторинно на фоні основної хвороби і нічим не відрізняється від наведених раніше, однак ступінь кульга­вості надто високий, а з нориці виділяється гній з домішками кісткових секвестрів. При міжпальцьовій флегмоні виявляють щільне, гаряче припухання тканин, розведення пальців, що супроводжується куль­гавістю. Інтенсивно розростається фіброзна тканина навколо вогнищ ураження, що призводить до неправильної постави кінцівки.
Лікування
При серозній флегмоні — тепло, циркулярна новокаї­нова блокада або внутрішньоартеріальне введення антибіотиків з но­вокаїном, при гнійній та гнійно-некротичній — розтин у місці най­більшого напруження тканин, промивання антисептичними розчинами, потім марлевий дренаж з рідиною Костко, АСД-ФЗ, йод-димексидом, гіперосмолярними мазями, а після припинення виділення гною — з лініментом Вишневського. Доцільне внутрішньоаортальне введення антибіотиків з новокаїном для глибокої антисептики.

 

Групи тварин, що вражаються:
Скотарство
Вівчарство
Конярство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Nova Consult Где купить Гуматы и Хелаты? Фундук "Трапезунд". ЧП "Ореховод-практик" принимает заказы вегетативных саженцев на осень 2014. Выбор зерноуборочного комбайна Болезнь помидоров
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.