15 вересня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Внутрішні (терапія) - Остеодистрофія аліментарна


Пищевая непереносимость гистамина

Остеодистрофія аліментарна

Osteodystrophia alimentaria
Загальна інформація
Хронічне захворювання, що спричинене переважно нестачею в раціоні кальцію, фосфору, вітаміну D і характеризується дистрофічними змі­нами у кістковій тканині у вигляді остеомаляції, остеопорозу, остеофіброзу і, можливо, остеосклерозу. Хворіють частіше велика і дрібна рогата худоба та свині. Найбільш схильні до захворювання тварини у другу половину вагітності та в період піку лактації.
Етіологія
Недостатнє надходження з кормами кальцію, фосфору, магнію та інших мінеральних елементів у поєднанні з дефіцитом ві­тамінів D і А, порушення співвідношення між вмістом кальцію і фос­фору у раціоні (оптимальне — 1,5—2:1).
Патогенез
За недостатнього надходження в організм кальцію, фосфору, вітаміну D організм мобілізує мінеральні елементи з кіст­кового депо. Кісткова тканина збіднюється на кальцій і фосфор, втра­чає свої фізичні властивості, стає непружною, крихкою, тонкою, міс­цями горбкуватою.
Симптоми
Розрізняють три стадії хвороби. В першу (субклінічну) стадію відзначають втрату блиску волосяного покриву та глазурі ко­питного рогу, спотворення смаку, зниження продуктивності. У тварин з'являється лизуха, розвивається гіпотонія передшлунків, можлива діарея. Температура тіла в межах норми. Вміст у крові загального кальцію і неорганічного фосфору визначається в нижніх межах норми, активність лужної фосфатази — підвищена. Під час другої стадії хвороби спостерігаються болючість кістяка при вставанні та русі, кульгання. Хребет викривлюється, останні ребра стоншуються і западають, останні хвостові хребці стоншуються й розсмоктуються, поперечнореберні відростки поперекових хребців прогинаються. Грудна клітка деформована, стернальні кінці ребер по­товщені. Різці, а інколи й корінні зуби, особливо у кіз, хитаються. Яскраво проявляється лизуха.Третя стадія характеризується ще більш вираженими змінами кіс­тяка: контури тіла горбкуваті, кінцівки викривлені, суглоби потовщені, спина згорблена або провисла, вгодованість знижена. Тварини довго лежать, встають важко. Краї 10—13-го ребер нерівні, остання пара ребер та останні хвостові хребці повністю розсмоктуються. Здат­ність до активного руху майже втрачається. Кістки легко ламаються. При розвитку остеосклерозу хребет малорухомий, рухи скуті. Під час другої й третьої стадій хвороби в крові виявляють значне зниження вмісту загального кальцію, неорганічного фосфору, загального білка сироватки, гемоглобіну, підвищення активності лужної фосфатази. У овець і кіз виражені зміни кісток черепа та нижньої щелепи, їхнє потовщення, деформація. Внаслідок цього пережовування корму утруднюється, у кіз часто відмічають епілептичні напади і тетанію, у свиней — судоми. У коней спотворення смаку також виражене — вони гризуть годівниці, дошки, поїдають підстилку, у них спостерігаються гастричні розлади, завали кишечнику, коліки.
Діагноз
Діагноз ставлять на основі аналізу раціонів, клінічних ознак та результатів дослідження крові (підвищення активності лужної фосфа­тази, зниження вмісту загального кальцію та неорганічного фосфору). Застосовують також ультразвуковий метод із використанням ехохтео-метра. Аліментарну остеодистрофію великої рогатої худоби слід дифе­ренціювати від вторинної, яка розвивається при концентратній годівлі на фоні кетозу, патології печінки, нирок, ендокринних залоз.
Лікування
Дотримують норм мінерального та D-вітамінного живлення тварин. Як додаткове джерело кальцію і фосфо­ру їм дають кормові фосфати, кісткове, рибне, м'ясо-кісткове борош­но. До складу преміксів вводять солі дефіцитних мікроелементів та вітамінні препарати. З метою синтезу вітаміну D3 організовують мо­ціон. Тваринам з ознаками тетанії внутрішньовенно вводять 10%-й розчин кальцію хлориду або кальцію глюконату (до 400 мл), паралель­но внутрішньом'язово — 25%-й розчин магнію сульфату (до 100 мл), броваглюкін (0,5—Імл/кг маси тіла). Як джерело фосфору використо­вують фосфосан (0,1—0,15 мл/кг маси), кальцію і магнію — кальфосет, камагсол, кальцимаг, глюкал, кальцію бороглюконат. Внутрішньом'я­зово ін'єктують водорозчинний холекальциферол у добових дозах — коровам 3—5 тис. МО, свиноматкам поросним — 2,5—3 тис, лактую-чим — 3,5—4 тис. МО; тривіт, адевіт, відехол, вітамін D, інсолвіт, аквавіт D3.

 

Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Правильная посадочная яма! Готовим сад к новой посадки. Правильная посадочная яма | Готовим сад к новой посадки Решил заняться рисом. Какая техника нужна? Гусеничная пара - кто что знает? УВР-решета для зерноуборочных комбайнов. Отзывы.
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.