20 вересня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Внутрішні (терапія) - Аліментарна дистрофія


Пищевая непереносимость гистамина

Аліментарна дистрофія

Dystrophia alimentaris
Загальна інформація
Виникає внаслі­док недостатнього живлення організму тварин при дефіциті поживних речовин у раціонах і характеризується порушенням обміну речовин, дистрофічними й атрофічними змінами в органах та системах. Захворювання реєструють у тварин усіх видів, але частіше воно спосте­рігається у великої рогатої худоби, овець, коней.
Етіологія
Основною причиною аліментарної дистрофії є недос­татня годівля і дефіцит поживних речовин у раціонах тварин. Висна­ження тварин настає також при хронічних хворобах, коли погіршу­ється засвоєння поживних речовин.
Симптоми
Хвороба перебігає за трьома стадіями. Перша стадія характеризується зменшенням маси тіла на 10—20%, друга — 20—30 і третя — більше 30%. Тварини з ознаками першої стадії аліментарної дистрофії виснажені, голодні ямки запалі, маклаки й останні ребра випинають. У корів знижується продуктивність, коні втрачають робо-тоздатність. Тварини швидко втомлюються, пригнічені. Слизові обо­лонки блідо-рожеві, тургор шкіри — знижений. Тони серця приглу­шені, інколи реєструються брадикардія і брадипное. Апетит у тварин зростає. Друга стадія аліментарної дистрофії характеризується сильним виснаженням, атрофією м'язів, випинанням маклаків, сідничних горбів, ребер та інших кісток. У тварин западають очі, голодна ямка і ділянка анального отвору. Такі тварини залежуються, важко й неохоче підій­маються. Температура тіла знижується до нижніх меж фізіологічних коливань. У половини тварин реєструється брадикардія. Третя стадія аліментарної дистрофії проявляється сильним висна­женням, гіпотермією (температура нижче 37 °С), випаданням волосу,набряками у міжщелепному просторі, підгрудді, на задніх ділянках тіла. Спостерігаються залежування, втрата чутливості, сопорозний стан, брадикардія (менше 35 скорочень), брадипное, анорексія. Про­гресування хвороби веде до коматозного стану і смерті тварини.
Лікування
Для відновлення моторики і секреції шлунка й кишеч­нику хворим дають всередину карловарську сіль, малі дози магнію і натрію сульфату. Парентерально вводять препарати білкової природи, гідролізин Л-103 або гідролізин ферментативний — 1—2 мл/кі маси тіла; амінопептид — коням і коровам — 500—2000 мл на тварину; пагмін — 20%-й розчин — 10 мл. Внутрішньовенні ін'єкції глюкози — 0,3—0,5 г/кг маси тіла у 10—20%-у розчині та аскорбінової кислоти — 0,5—2 г на одну тварину поєднують із підшкірним введенням інсуліну в дозі 0,2—0,3 ОД /кг маси тіла. Всередину або внутрішньом'язово призначають вітаміни А, Е, D, групи В. При другій стадії аліментарної дистрофії терапевтичні заходи не завжди ефективні, а при третій — лікування неефективне.
Ветсанекспертиза

ветеринарно санітарна експертиза продуктів забою при Аліментарна дистрофія. За наявності драглистих набряків у місцях відкладення жиру в м'язовій тканині, при атрофії і сухості м'язів (різко виступних суглобів, спини), а також блідості або синюшності тканини, гребенів, сережок тушку з внутрішніми органами утилізують.

 

Профілактика
Фізіологічно обгрунтована, збалансована за основ­ними поживними речовинами годівля. При виявленні окремих хворих на аліментарну дистрофію збільшують енергетичне забезпечення і протеїнову годівлю всього стада на 10—15% потреби.

 

Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
   яєчні кури
   м'ясні кури
   м'ясо-яєчні кури
   індики
   гуси
   качки
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
   кролі
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Фундук "Трапезунд". ЧП "Ореховод-практик" принимает заказы вегетативных саженцев на осень 2014. Трансгенные козы Коптильные палочки Чем лучше отмывать свинарник? Сосед-захватчик
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.