22 серпня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Внутрішні (терапія) - Міоглобінурія


Пищевая непереносимость гистамина

Міоглобінурія

Myoglobinuria paralytica
Паралітична міоглобінурія
Загальна інформація
Тяжке з гострим перебігом захворювання, що супроводжу­ється нагромадженням у м'язах молочної та інших кислот, своєрід­ними їх змінами, парезом задньої частини тулуба, виділенням міоглобіну із сечею. Переважно реєструють у добре вгодованих коней, особливо ваговозних, у віці 9—13 років.
Етіологія
Причина хвороби — надмірна годівля коней, особливо в період тривалої перерви в роботі з подальшою напруженою роботою чи тренінгом.
Патогенез
Якщо тварин після надмірної годівлі та тривалого від­починку фізично навантажують, у м'язах відбувається посилений роз­пад глікогену з утворенням великої кількості недоокиснених продук­тів, молочної та інших кислот. Явище ацидозу спричиняє набухання та ущільнення м'язових волокон, контрактуру м'язів. Міоглобін виділяється з сечею, забарвлюючи її у темно-вишневий колір.
Симптоми
Через деякий час після початку роботи кінь починає потіти, з'являється тремтінням'язів, напруженість рухів, хиткість та­зової частини тулуба. Тварина спотикається і падає, з певним зусиллям піднімає передню частину тулуба й набуває пози сидячого собаки. Невдовзі кінь лягає, витягує грудні кінцівки і голову, не може підняти­ся внаслідок парезу тазових кінцівок. М'язи крупа і крижів стають твердими і малочутливими, трохи підпухають. Температура тіла спо­чатку нормальна, потім у міру зростання інтоксикації і появи усклад­нень підвищується до 39,5°С і вище. Частота пульсу — 80—100 і більше за 1 хв. Апетит збережений, спрага посилена, акт ковтання утруднений. Сечовиділення нечасте, потім, внаслідок можливого па­резу сечового міхура, припиняється зовсім. Патогномонічна ознака — міоглобінурія: сеча забарвлена в червоний, червоно-коричневий чи темно-бурий колір.
Діагноз
Не викликає утруднень: своєрідна зміна м'язів, парез зад­ньої частини тулуба, міоглобінурія. Слід відрізняти м'язовий ревма­тизм і міопатоз.
Лікування
Тварині надають повний спокій, забезпечують підстил­кою. Тяжко хворих, що лежать, перевертають кожні 3—4 год. Годують якісним сіном із різнотрав'я, кормовими буряками, морквою, дають пійло" з висівок. Води випоюють досхочу. Коням 2—3 дні внутрішньо­венно вводять натрію гідрокарбонат по 0,6—2 л 2,5%-го розчину, всередину — 200—250 г натрію чи магнію сульфату, до питної води додають карловарську сіль невеликими дозами. Роблять очисні клізми, сечу видаляють за допомогою катетера або роблять масаж сечового міхура через пряму кишку. Тонус шлунка і кишечнику підтримують внутрішньовенним введенням 10%-х розчинів натрію і кальцію хлори­ду в дозі по 100—150 мл. Внутрішньовенно вводять 20—50 мл 30%-го розчину натрію тіо­сульфату, 10 мл 0,5%-го розчину нікотинової кислоти і 20 мл препа­рату но-шпа; 250 мл глюкалу в поєднанні з підшкірним ін'єктуванням 20 мл 20%-го розчину камфорної олії та внутрішньом'язовим — 10— 20 мл 2—6%-го розчину тіаміну броміду.
Профілактика
У неробочі дні норму згодовування концкормів зменшують вгодованим коням на 40—70, тваринам середньої вгодова­ності — на 20—25%, обов'язково організовують проводження чи ви­їжджування.
Групи тварин, що вражаються:
Конярство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Коптильные палочки Болезни и вредители винограда Cильно сохнут яблони Ищу надёжную аграрную компанию Вкусный сорт винограда
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.