24 серпня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Внутрішні (терапія) - Катаральна ентералгія


Пищевая непереносимость гистамина

Катаральна ентералгія

Enteralgid
Загальна інформація

Спастичні скорочення кишкової стінки, які спричиняють періодичні напади неспокою тварини, частіше хворіють коні, рідше — жуйні та свині. На ентералгію припадає близько 50% усіх випадків колік. 

Етіологія

Переохолодження поверхні тіла, особливо розігрітих коней при утриманні їх на вітрі або під холодним дощем, напування дуже холодною водою, поїдання зіпсованого, промерзлого, змішаного і снігом або покритого інеєм корму, перегрівання з наступним швид­ким переохолодженням. Хворіють здебільшого молоді, незагартовані тварини, яких утримують у теплій конюшні, переважно ті, що хворіють на гастроентерит і позбавлені регулярного моціону. 

Патогенез

Збуджується вагус, що спричиняє брадикардію та поси­лює моторику кишечнику. В період спазматичного скорочення кишко­вої стінки утворюється потік больових імпульсів, на які тварина реагує неспокоєм. По закінченні спазму біль припиняється, напад неспокою проходить.

Симптоми

Температура тіла нормальна, частота пульсу може зменшуватися. Колікова криза дуже гостра і навіть бурхлива. Хворий кінь прибирає позу "астронома", б'є грудними кінцівками об землю, тазовими — по череву, присідає, підбираючи всі кінцівки під тулуб, раптово падає на землю, лежачи постійно перевертається через спину, швидко піднімається. Часто прибирає позу для дефекації та сечо­виділення. Біль триває 5—10 хв, після короткочасного заспокоєння знову відновлюється. В періоди між нападами болю тварина стоїть спокійно і навіть приймає корм. Перистальтика кишечнику посилю­ється під час неспокою, дефекація часта, кал розріджений, водянистий. Свині, хворі на ентералгію, стогнуть та вищать, часто лягають і вста­ють. Напад триває від 30 хв до 3—6 год. 

Діагноз

 Діагнозставлять за даними анамнезу, характерною періодичністю синдрому колік. Диференціюють пілороспазм та метеоризм кишечнику.

Лікування

Хвору тварину заводять у тепле приміщення й не дають можливості перевертатися через спину. Найефективнішим засобом є атропіну сульфат (підшкірно у дозі 3—4 мл 1%-го розчину або 30—40 мл 0,1%-го. При його відсутності перорально вводять настойку валеріани в дозі 30—50 мл або відвар ромашки (50 г на 1—2 л води). Допома­гають теплі, неглибокі клізми і пероральне введення теплої води. Масажують грудну та черевну стінки і кінцівки за допомогою со­лом'яних перевесел, шкіру попередньо зрошують емульсією терпен­тинової олії з водою у співвідношенні 1:10. Розтирання починають з шиї, грудної клітки, черева й закінчують масажем кінцівок. Після клінічного видужання тварині дають 200—250 г натрію сульфату в 2—3 л води та 15—25 г фенілсаліцилату і витримують на голодній дієті протягом 5—6 год. Для великої рогатої худоби застосовують протиспастичний засіб — 30—40° етиловий спирт 500—700 мл усере­дину. Після цього проводять масаж. 

Профілактика

Оберігають тварин від переохолодження. Напува­ти спітнілих коней дозволяється не раніше як через годину після роботи. Під час стоянок при поганій погоді їх обов'язково накривають. Стежать за станом зубної аркади.

Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
   кролі

Свіжі обговорення на агро-форумі: Помидоры: подвязывать или нет? Коптильные палочки Болезни и вредители винограда Cильно сохнут яблони Ищу надёжную аграрную компанию
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.