15 листопада 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Внутрішні (терапія) - Панкреатит


Пищевая непереносимость гистамина

Панкреатит

Pancreatitis
Загальна інформація
Запалення підшлункової залози, яке характеризується порушенням секреторної функції, розладом травлення і болями, що виникають раптово. За характером запалення патоморфологічно розрізняють геморагічний, гнійний абсцедивний і ди­фузний флегмонозний, калькульозний та паренхіматозний панкреатити; за перебігом — гострий і хронічний.
Етіологія
Причини панкреатиту — інфекційні захворювання, ток­сини патогенних грибів (Т2- й Бг-токсини, охратоксин та ін.), продукти гниття білків і згіркнення жирів, хімічні речовини (свинець, ртуть, миш'як, фтор, пестициди), кетоз, остеодистрофія, цукровий діабет, захворювання органів травлення (синдром діареї, ентерит, гастроенте­роколіт). Хронічний панкреатит є наслідком гострого, холециститу, гепатиту, цирозу печінки, білкового голодування. У молодняку молозивно-молочного періоду захворювання виникає на імунній основі.
Патогенез
До розвитку панкреатиту призводить потрапляння у протоки підшлункової залози активованих протеолітичних ферментів. Трипсин виявляє токсичну дію на клітини епітелію проток і панкреацити, спричиняє їх цитоліз.
Симптоми
Характерним для гострого панкреатиту є інтенсивний больовий синдром. У собак, кішок та свиней нерідко спостерігають блювання. Реєструють ознаки парезу кишечнику, в жуйних — гіпо­тонію передшлунків. У собак гострий некроз підшлункової залози швидко призводить до розвитку колапсу і шоку. Тварини прибирають позу "молільника": грудні кінцівки витягнуті вперед, груди лежать на підлозі, а задня частина тіла піднята. Болі супроводжуються блюван­ням, слинотечею та брадикардією. Хронічний панкреатит проявляється больовим, диспептичним і холестатичним синдромами, ознака­ми жовтяниці, екдокринної недостатності підшлункової залози та прогресуючим схудненням.
Діагноз
Діагностика панкреатиту у тварин утруднена. Характерним є під­вищення активності а-амілази і ліпази.
Лікування
Голодна дієта на 2—3 дні. Потім використовують лише багаті на вуглеводи корми, згодовують їх невеликими порціями 4—5 разів на добу, обмежують соко- і жовчогінні, собакам не дають жирне м'ясо, рибу, копченості. Зняття болю досягають застосуванням спазмолітиків (еуфілін, но-шпа, папаверину гідрохлорид), антигістамінних препаратів (димедрол, дипразин, супрастин, діазолін, фенкарол, бікарфен), аналгетиків (анальгін, баралгін, спазмалгон), нейролептиків. Секрецію та синтез ферментів підшлункової залози пригнічують призначенням голодної дієти на 1—2 доби, 0,1%-го розчину атропіну сульфату, 0,2%-го розчи­ну платифіліну гідротартрату підшкірно 2—3 рази на добу, мазиндолу, ранітидину всередину. Для нормалізації обміну речовин показані ас­корбінова і нікотинова кислоти, кокарбоксилаза, есенціале форте. При лікуванні хронічного панкреатиту важливе значення має нормалізація травлення, функцій печінки та інших органів. Використо­вують панкреатин у комбінації з жовчними кислотами та іншими жовчогінними засобами.
Профілактика
Забороняється згодовування недоброякісних кор­мів. Важливе значення мають профілактика інфекційних хвороб, са­нація вогнищ хронічного запалення, своєчасне лікування хвороб пе­чінки, шлунка і кишечнику.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Конярство
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Фундук "Трапезунд". ЧП "Ореховод-практик" принимает заказы вегетативных саженцев. Лук Узбекистан Три важных действия-часть 2 искореняющее опрыскивание сада Картофель Гала, продовольственный и семенной Коды ошибок трактора джон дир
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.