20 вересня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Внутрішні (терапія) - Перитоніт


Пищевая непереносимость гистамина

Перитоніт

Peritonitis
Загальна інформація
Запалення очеревини. Частіше зустрі­чається у коней, великої рогатої худоби й птиці. Перитоніт буває гострим і хронічним, локальним та дифузним, за характером запален­ня — серозним, фібринозним, гнійним, геморагічним, гнильним і змі­шаним, за походженням — асептичним та септичним.
Етіологія
Асептичне запалення очеревини зумовлене потраплянням на неї жовчі, сечі, панкреатичного соку. Частіше перитоніт є наслідком проникнення мікрофлори в черевну порожнину при хі­рургічних операціях, румінотомії, руміноцентезі, цекоцентезі, внут­рішньочеревному введенні лікарських засобів. Захворювання виникає також при перфорованій виразці шлунка і кишок, травматичному ретикуліті, розривах шлунка, кишок, рубця й матки, завороті та інвагінації кишок, метриті, паранефриті, тромбоемболічному ілеусі, абсце­сах печінки. Мікрофлора може бути занесена в черевну порожнину лімфогенним і гематогенним шляхами з інших органів, а також із зовні при травмах та пораненні очеревини.
Патогенез
Продукти життєдіяльності мікрофлори і запального процесу спричиняють подразнення інтерорецепторів очеревини. Потік больових імпульсів рефлекторно порушує функції різних органів. Від­мічають спазм капілярів, а потім розширення та гіперемію судин оче­ревини, що призводить до зменшення об'єму циркулюючої крові й погіршення серцевої діяльності. Внаслідок гіперемії судин очеревини посилюється ексудація і сповільнюється резорбція, в черевній порож­нині нагромаджується велика кількість ексудату й токсичних речовин. Симптоми хвороби залежать від виду тварин, локалізації та харак­теру запалення очеревини. Особливо тяжко перебігає гнійний дифуз­ний перитоніт у коней, значно легше — локальний у великої рогатої худоби. Характерні ознаки хвороби: висока температура тіла, при­гнічений стан, зниження або відсутність апетиту, рухи тварин обме­жені й напружені. Спочатку виникають біль і неспокій (тварина стог­не, оглядається на живіт, тазові кінцівки підведені під тулуб). Коні та велика рогата худоба не лягають, дрібні тварини більше лежать. З нагромадженням великої кількості ексудату в черевній порожнині біль послаблюється. На початку захворювання живіт підтягнутий, пізніше він відвисає внаслідок нагромадження ексудату. При пальпації черев­ної стінки відмічають флуктуацію і болючість. У м'ясоїдних і свиней перитоніт часто супроводжується блюванням. На початку хвороби прослухують посилену перистальтику кишечнику, спостерігають про­нос, потім перистальтика сповільнюється або зникає, настає запор.
Діагноз
Діагноз ставлять за анамнезом, клінічними ознаками та результата­ми дослідження ігунктату черевної порожнини (в ексудаті білка до 5% і більше).
Лікування
Лікування полягає в дієтичній годівлі, боротьбі із застоєм вмісту і метеоризмом кишечнику, інтенсивній антибіотикотерапії та хірургіч­ному втручанні. Дрібних тварин при дифузному перитоніті необхідно інтенсивно лікувати з хірургічним втручанням, використанням перитонеального діалізу, інфузійної терапії протягом 2—5 діб, антибактеріальних, ві­тамінних, гормональних і серцевих препаратів та імуномодуляторів.
Профілактика
При операціях на органах черевної порожнини за­стосовують епіплевральну новокаїнову блокаду, дотримують вимог асептики й антисептики. У разі перфорації шлунка і кишечнику негай­но проводять лапаротомію. Необхідно запобігати травмам черевної стінки, розривам матки, шлунка, кишечнику та травматичному ретикулоперитоніту.
Групи тварин, що вражаються:
Скотарство
Птахівництво
   яєчні кури
   м'ясні кури
   м'ясо-яєчні кури
   індики
   гуси
   качки
Конярство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Фундук "Трапезунд". ЧП "Ореховод-практик" принимает заказы вегетативных саженцев на осень 2014. Трансгенные козы Коптильные палочки Чем лучше отмывать свинарник? Сосед-захватчик
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.