20 вересня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Внутрішні (терапія) - Цироз печінки


Пищевая непереносимость гистамина

Цироз печінки

Cirrhosis hepatis
Загальна інформація
Цироз печінки — це запалення, яке перебігає хронічно і характеризується дифузним розростанням сполучної ткани­ни, дистрофією, атрофією й некрозом гепатоцитів, вираженими озна­ками їхньої функціональної недостатності. Зустрічається у тварин усіх видів, частіше — при відгодівлі.
Етіологія
Причиною первинного цирозу печінки є хронічні ін­токсикації зіпсованими кормами, рослинами, що містять алкалоїди та інші токсини (чорнокореня лікарського тощо). Вторинний цироз пе­чінки виникає при інтоксикації ендогенного походження внаслідок хронічних захворювань травного каналу, інфекційних (туберкульоз, сальмонельоз) і паразитарних (фасціольоз, дикроцеліоз, езофагосто-моз) хвороб, після хронічного гепатиту, гепатозу, холангіту, холелітіазу. Цироз, який розвивається при застої жовчі внаслідок пухлин, абсцесів, гельмінтів, називається біліарним. Застій жовчі призво­дить до некрозу гепатоцитів, і змертвілі ділянки заміщуються сполуч­ною тканиною. Якщо вторинний цироз виникає через масивний некроз паренхіми печінки, спричинений різними хворобами, то він назива­ється остнекротичним.
Патогенез
Застій крові, жовчі, дистрофія та некроз гепатоцитів — це початкові й основні причини, що стимулюють проліферацію спо­лучної тканини. Спочатку розростається ніжнофібрилярна міжчасточкова і внутрішньочасточкова сполучна тканина, яка оточує інколи навіть окремі гепатоцити. Печінка збільшена (гіпертрофічний цироз), щільної консистенції. В подальшому молода сполучна тка­нина перетворюється у волокнисту, що дифузно розростається між часточками або їхніми групами і стискує їх. Тиск поширюється на кровоносні судини, посилюючи порушення трофіки гепатоцитів. Під­ вищується кров'яний тиск у системі ворітної вени, розвиваються за­стійні явища, асцит. Рубцювання сполучної тканини зумовлює змен­шення печінки (атрофічний цироз)і розвиток холестазу.
Симптоми
При виражених ознаках загальний стан пригнічений, температура тіла в межах норми, відмічають брадикардію. У деяких тварин кон'юнктива і склера злегка жовтяничні. Розвиток холестазу проявляється шкірним свербежем. У великої рогатої худоби спос­терігають хронічну гіпотонію і періодичну тимпанію рубця, катараль­ний гастроентерит, у коней — катар шлунка, напади колік. При гіпертрофічному цирозі печінка збільшена: її можна виявити у великої рогатої худоби пальпацією і перкусією в правій голодній ямці, У 12-му міжреберному проміжку нижній край печінки опускається нижче від лінії маклака, проектується на середину лопатки і навіть на лінію плечового суглоба. Зона перкусії безболісна. У коней лише при значному збільшенні печінки знаходять притуплення з правого боку безпосередньо за перкусійною межею легень від 10-го до 17-го між­реберних проміжків. У собак і хутрових звірів збільшену печінку можна пропальпувати за останнім ребром з обох боків. При атрофічному цирозі перкусією у корів інколи виявляють зменшення зоні притуплення печінки. Характерною ознакою є черевна водянка (у собак — грушоподібна форма живота).
Патологічні зміни
Гіпертрофічний цироз характеризується збільшенням печінки у 2—3 рази, вона сіро-коричнева, щільної консистенції, з гладенькою поверхнею. При атрофічному цирозі печінка зменшена, сіро-коричнева або жовта, щільна, з нерівною вузлуватою чи зернистою повер­хнею. При біліарному цирозі на поверхні печінки з портального боку по ходу жовчних проток помітне шнуркоподібне розростання сполучної тканини — щільні фіброзні тяжі сіро-білого кольору. Печінка спочатку збільшена, а потім зменшена, поверхня вузлувата, сіро-коричнева. Цироз інфекційного походження перебігає за типом гіпертрофічного.
Діагноз
Діагноз ставлять на основі характерних симптомів (асцит, збільшення печінки, жовтяниця). Гнійний гепатит диференціюють з урахуванням типу годівлі, рН вмісту рубця, за результатами дослідження крові (лейкоцитоз, нейтрофілія). Біопсія печінки при цирозі викликає своєрідний хруст, сонографією виявляють посилення ехосигналів, збільшення діаметра ворітної та печінкової вен. Збільшення печінки при лейкозі р впізнають за показниками морфологічного і серологіч­ного дослідження крові, опуханням поверхневих лімфатичних вузлів.
Лікування
Лікування малоефективне, особливо при тяжкій патології. Застосо­вують карловарську сіль, сечогінні та кардіотонічні препарати, при асциті виконують пункцію черевної порожнини. Призначають дієту (легкоперетравні вуглеводи).
Ветсанекспертиза

Ветеринарно-санітарна оцінка пробуктів забою при цирозі печінки. Санітарна оцінка. Печінку утилізують, оскільки розрощена сполучна тканина різко знижує її поживну цінність і смакові якості.

Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
   кролі
   лисиця
   норка
   нутрія
   песець
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Фундук "Трапезунд". ЧП "Ореховод-практик" принимает заказы вегетативных саженцев на осень 2014. Трансгенные козы Коптильные палочки Чем лучше отмывать свинарник? Сосед-захватчик
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.