22 травня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Внутрішні (терапія) - Гіпопластична анемія молодняку


Пищевая непереносимость гистамина

Гіпопластична анемія молодняку

Anaemia hypoplastica
Загальна інформація
Гіпопластична анемія молодняку харак­теризується зменшенням кількості еритроцитів та зниженням вмісту гемоглобіну або одного з цих показників в одиниці об'єму крові вна­слідок порушення кровоутворення. Хворіє молодняк усіх видів сіль­ськогосподарських тварин, частіше поросята-сисуни. У поросят захво­рювання спостерігається з 5—7-денного віку і максимального розвитку досягає у тритижневому. Телята хворіють від дня народження до 2— 3-місячного віку, але симптоми хвороби у них виражені меншою мірою.
Етіологія
Аліментарно-дефіцитна анемія розвивається на фоні де­фіциту протеїну і речовин, що стимулюють гемопоез: залізо, мідь, кобальт, марганець, вітаміни Вг, Вс, В]2, С. У поросят основною при­чиною анемії є нестача заліза, оскільки запаси його в органах і ткани­нах невеликі (близько 50 мг), а з молозивом чи молоком матері вони одержують 1 мг при добовій потребі 7—10 мг. У телят 1—3-денного віку анемія природжена, зумовлена неза­довільною годівлею сухостійних корів, у старших — аліментарно-дефіцитна. На розвиток анемії значний вплив спричиняють шлунково-кишкові хвороби. При запаленні слизової оболонки шлунка (сичуга) погіршується синтез гастромукопротеїну, всмоктування кобальту і ціанокобаламіну, тобто створюються передумови для зниження про­дукції еритропоетину. Крім того, токсини бактерій та ендотоксини, що утворюються внаслідок розладів травлення, гальмують гемопоетичну функцію кісткового мозку (мієлотоксична анемія).
Симптоми
Найбільш типовими є анемічність шкіри і видимих слизових оболонок, що виявляють на 7—10-й день життя поросят. Захворілі тварини відстають у рості, худнуть, шкіра стає сухою, змор­шкуватою, брудно-сірого кольору. Щетина з часом набуває жовто-коричневого відтінку. Температура тіла в нормі, пульс дихання прискорені. Часто спостерігають розлади травлення (діарею), рідше — бронхопневмонію, поросята стають "заморишами". Вміст гемоглобіну в крові поросят знижується до 50—70 г/л, кількість еритроцитів — до 2—3,5 Т/л, вміст заліза в сироватці крові менший 70 мкг/100 мл. У телят бліда або блідо-рожева кон'юнктива, суха шкіра, тьмяний воло­сяний покрив, вміст гемоглобіну коливається від 50 до 80 г/л. Кількість еритроцитів більш стабільна, гематокритна величина зменшена. У си­роватці крові знижується вміст заліза, міді та кобальту.
Діагноз
Діагноз ставлять за результатами клінічного дослідження та лабо­раторного аналізу крові. Диференціюють гемолітичну хворобу поро­сят, яка виникає на 1—2-й день життя і характеризується жовтяничністю шкіри та гемоглобінурією.
Лікування
Поросят з 7-денного віку привчають до поїдання ко­ров'ячого молока (по 30 мл), поступово доводячи його кількість до 250 мл на 20-й день життя. Влітку свиноматок з поросятами утримують, за можливості, в літніх таборах. Готують розчин (на 1 л) саней заліза сульфату (2,5 г), міді сульфату (1,5 г) і кобальту хлориду (1,0), який дають поросятам всередину по 5—10 мл або змазують ним вим'я свиноматки. Використовують ін'єкції крові матері або гетерогенної крові по 2 мл/кг маси двічі з інтервалом 5—7 днів. Застосовують феродекстранові препарати: фероглюкін, феродекс, імпозил, міофер, декстрофер-100, урзоферан-100, глюкоферан, феровет-7,5%-й, брова-ферон-100, феро-100, ферокол, які вводять внутрішньом'язово на 2—5-й день, а потім через 7—10 днів із розрахунку 150 мг заліза на ін'єкцію. Урзоферан-150 поросятам дають всередину по 1 мл. Телятам феродек­странові препарати також вводять дворазово з розрахунку 10—15 мг заліза на 1 кг маси тіла. Введення залізодекстранів поєднують з внут­рішньом 'язовими ін'єкціями вітаміну В12 поросятам в дозі 3—6 мкг, телятам — по 60—120 мкг, повторно вводять через 7 днів. Досить ефективними є комплексні препарати — біомет, полімет, мікроанемін (містять солі заліза, міді, цинку і кобальту) — вводять на У 2—4-й день, повторно через 10—15 днів по 150 мг заліза; суїферовіт (містить залізо, мідь, кобальт, комплекс вітамінів, сироватку) — внут­рішньом'язово 5 мл, суїферон форте — 2,5—5 мл, повторно — через 7—10 днів; ДІФ-3 (в 1 мл міститься 52—56 мг заліза і 5—5,6 мг йоду) — внутрішньом'язово одноразово поросятам по 3 мл, телятам — по 5 мл. Рекомендується вводити сирепар, антианемін, камполон. Препарати, що містять залізо, інші мікроелементи, вітаміни, застосовують з моло­ком або комбікормом.
Профілактика
Повноцінна збалансована годівля маточного по­голів'я. Свиноматкам за 15—20 днів до опоросу вводять фероглюкін-75 по 5 мл або інші феродекстранові препарати, суїферовіт по 10 мл. Поросятам і телятам феродекстрани застосовують на 2—5-й день жит­тя, а потім повторно — через 10—12 днів. Одночасно вводять вітамін В,2 відповідно по 5 і 80—120 мкг. Згодовують комплексні вітамінно-мі­неральні препарати (польфамікс, фармавіт С, вітамінно-мінеральний кон­центрат), трофолізин (висушена нерозчинна фракція гідролізату крові).
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Конярство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Обрезка рябины Коленчатые валы на все виды с.х. двигателей. «Униконс Фреш» сохраняет свежесть мяса и мясных продуктов. Какую культуру можно посеять после подсолнечника? Трапензунд, Керасунд (черенкование)
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.