24 серпня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Внутрішні (терапія) - Гіпоглікемія


Пищевая непереносимость гистамина

Гіпоглікемія

Загальна інформація
Гіпоглікемія поросят характеризується розладом обміну речовин, зниженням температури тіла, судомами і смертю. Хворіють поросята від одно- до 10-денного віку. Летальність може досягати 100%.
Етіологія
Зменшення прийому молозива і молока поросятами вна­слідок низької молочності свиноматок (гіпо- і агалактія), запалення молочної залози або хворобливого стану самих поросят. Гіпоглікемія виникає також через зниження смоктальної активності поросят вна­слідок первинних хвороб різної етіології, в тому числі й інфекційних. Причиною хвороби є порушення параметрів мікроклімату у примі­щенні (низька температура, підвищена вологість), оскільки в цих умо­вах зростають витрати енергії для підтримання терморегуляції.
Симптоми
Загальний стан пригнічений, поросята сонливі. Темпе­ратура тіла в межах норми, пізніше знижується до 37,6—36,0 °С. Шкіра сухувата чи липка, сірого, а пізніше темно-сірого і навіть сіро-чорного кольору, кінчики вух і хвоста —г синюшні. Через 2—4 доби розвивається гіпоглікемічна кома: температура знижена, з'являються епілептичні судоми, під час яких поросята роблять "манежні" рухи грудними кінцівками, тазові кінцівки знаходяться в напівзігнутому або випрямленому стані, підведені під черево, голова закинута назад. Нижня щелепа, ритмічно чавкаючи, рухається, в роті утворюється піна. Настає брадикардія (до 40 скорочень серця) і брадипное (5—6 дихальних рухів за 1 хв). Вміст глюкози і глікогену в крові знижується.
Діагноз
Діагноз ставлять з урахуванням віку поросят, етіологічних фак­торів, симптомів і результатів лабораторного аналізу крові на вміст глюкози.
Лікування
Застосовують 5%-й розчин глюкози в дозі 15—20 мл підшкірно, внутрішньом'язово або через рот. Ін'єкції повторюють че­рез 6—8 год. Використовують гормональні препарати: адренокорти-котропний гормон цинк-фосфат у дозі 0,2 мл (4 ОД) на 1 кг маси, гідрокортизон 0,4 мл, поєднуючи з ін'єкціями залізодекстранів, Вво­дять їх на 3—6-й і 10-й дні життя поросят, Свиноматкам застосовують окситоцин по 10—50 ОД внутрішньом'язово, 20 мл молозива корів підшкірно, до раціону додають молокогінні корми, обігрівають молоч­ну залозу свиноматок.
Профілактика
Дотримання температурного режиму при утриманні поросят, збалансована годівля поросних і лактуючих свиноматок. За З дні до опоросу і протягом 10 днів після нього у раціон вводять 10% висівок, 500 г лляного шроту або 10% борошна люцерни. Слід привча­ти поросят до раннього поїдання підкорму (з 5-денного віку давати коров'яче молоко з 1,5—2,0% глюкози).
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Помидоры: подвязывать или нет? Коптильные палочки Болезни и вредители винограда Cильно сохнут яблони Ищу надёжную аграрную компанию
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.