20 вересня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Внутрішні (терапія) - Імунодефіцит


Пищевая непереносимость гистамина

Імунодефіцит

Загальна інформація
Імунодефіцитний стан молодняку характеризується низьким вмістом імуноглобулінів та інших факторів неспецифічного захисту й недостатньою спроможністю організму давати повноцінну імунну відповідь на влив антигенів. Імунодефіцити бувають природженими, віковими (фізіологічними) і набутими. У молодняку частіше відзначають віковий і набутий імунодефіцити.
Етіологія
Перша фаза вікового імунодефіциту у молодняку вира­жена в перші дні неонатального періоду, особливо до випоювання молозива, оскільки у жуйних і свиней плацента практично непроникна для антитіл. Основні причини: пізнє випоювання першого молозива; випоювання недостатньої кількості молозива чи молозива з низьким (менше 60 мг/мл) рівнем імунних глобулінів та лейкоцитів, що спостерігається при неповноцінній годівлі корів; недостатнє засвоєння імуноглобулінів через морфофункціональну незрілість новонародже­ного. Перша фаза вікового імунодефіциту супроводжується шлунково-кишковими хворобами. Друга фаза вікового імунодефіциту розви­вається у телят на 7—14-й, у ягнят і поросят—на 14-28-й день життя. Зумовлено це тим, що до цього часу більшість колостральних антитіл руйнується, а синтез власних відбувається ще на низькому рівні. В екстремальних умовах він відзначається уже на кінець першого тижня життя. Виникає друга хвиля шлунково-кишкових хвороб, а також з'яв­ляються ранні бронхопневмонії. Третя фаза вікового імунодефіциту у поросят збігається з періодом відлучення від свиноматки, а у телят — із переведенням їх з молочної на рослинну годівлю. Супроводиться вона такими хворобами, як коліентеротоксемія, гастроентерит, кормова алергія, сальмонельоз, пневмонія. Набуті (вторинні) імунодефіцити розвиваються внаслідок різних хвороб молодняку, при яких відбувається втрата захисних факторів і виникають структурно-функціональні зміни в імунній системі.
Діагноз
Діагностика грунтується на визначенні загальної кількості імуноглобулінів у сироватці крові 2-денних телят (має бути не нижчою 20 мг/мл) і вмісту загального білка (в межах від 60 до 70 г/л). При концентрації меншій, ніж 15 мг/мл, загального білка—55 г/л можна стверджувати про наявність імунодефіцитного стану.
Лікування
Лікування вікового імунного дефіциту у новонародженого молодняку грунтується на застосуванні замінної терапії імуноглобулінами та іфепаратами крові. З цією метою застосовують неспецифічний імуно-таобулін, специфічні гіперімунні сироватки проти колібактеріозу, які випоюють із першим молозивом у дозі 3—4 мл/кг маси. В пізніші періоди їх вводять підшкірно або внутрішньом'язово. Із сироватки крові вакцинованих проти колібактеріозу корів-донорів одержують специфічний імуноглобулін, який вводять у перший день всередину по 1,5—2 мл/кг маси, а в наступні — парентерально по 0,7—0,8 мл/кг маси тіла чотири рази з інтервалом 1—2 доби. Ефективна антиадгезив-на антитоксична сироватка проти ешерихіозу молодняку, яку в пер­ший день життя вводять орально й внутрішньом'язово по 1 мл/кг. Застосовують також сироватку крові корів або молодняку, імунізова­них проти колібактеріозу, по 10—15 мл/кг маси в перший день життя всередину, а потім інтраперитонеально; серогідролізин антидіарей-ний препарат), що дають всередину в дозі 25 мл/кг через 15—20 хв та сероколострин — 3—4 мл/кг всередину через 1—2 год після народ­ження (з першим молозивом). Крім препаратів замінної терапії, для лікування вікового імуно­дефіциту новонароджених можна застосовувати пробіотики (бовітокс, по 40—50 мл, всередину, через 15—20 хв після народження; енте-робіфідин по 3—4 мл/кг маси з молозивом протягом п'яти днів; бактерин-SL та інші), а також імунокоректори: Т- або В-активін підшкірно, по 1 мл на добу 3—5 днів підряд; тималін (по 10 мг підшкірно 3—4 дні), тимоген (3—5 мкг/кг внутрішньом'язово 2—3 дні), пагмін-1 (0,1 мл на 1 кг маси внутрішньом'язово 3—4 ін'єкції), пагмін-2 (0,2 мл на 1 кг маси за тією ж самою схемою).
Групи тварин, що вражаються:
Скотарство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Фундук "Трапезунд". ЧП "Ореховод-практик" принимает заказы вегетативных саженцев на осень 2014. Трансгенные козы Коптильные палочки Чем лучше отмывать свинарник? Сосед-захватчик
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.