20 листопада 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Внутрішні (терапія) - Гіпопластична анемія


Пищевая непереносимость гистамина

Гіпопластична анемія

Anaemia hypoplastica
Загальна інформація
Характеризується неповним, інколи тимчасовим, пригніченням функції кісткового мозку внаслідок нестачі речовин для кровотворення або інтоксикації.
Етіологія
Гіпопластичні анемії за етіологією поділяють на алі­ментарно-дефіцитні та мієлотоксичні. А л імєнтарно-дефіцити і анемії виникають внаслідок нестачі мікроелементів (заліза, міді, марганцю, кобальту), вітамінів (ціанокобаламіну, фолієвої, аскорбі­нової кислот, рибофлавіну, піридоксину), білка та інших речовин, необхідних для кровотворення, як ускладнення хронічних гастроенте­ритів та хвороб печінки, при яких порушуються засвоєння, метабо­лізм, депонування і використання біологічно активних речовин.Мієлотоксична анемія спричинена дією на кровотворен­ня токсинів, що утворюються внаслідок хронічних інфекційних захво­рювань, кормових інтоксикацій (особливо мікотоксинами), інвазій, порушень обміну речовин, уражень внутрішніх органів та хронічної променевої хвороби. Причиною її виникнення може бути також засто­сування лікарських засобів: амідопірину, цитотоксичних препаратів (мієлосан, хлорбутин, цитозар, допан, тіофосфамід, бензотеф, меркаптопурин), деяких антибіотиків (левоміцетин, стрептоміцин), сульф­аніламідних препаратів, нітрофуранів та інших хімічних речовин.
Симптоми
У хворих тварин поряд із симптомами основного захворювання з'являються загальна слабість, швидка втомлюваність, задишка, тахікардія. Слизові оболонки і шкіра на непігментованих ділянках бліді, інколи з крововиливами, жовтяничні. Температура тіла нормальна. Тварини виснажуються, знижують продуктивність. Змен­шується кількість еритроцитів, знижується вміст гемоглобіну, майже відсутні регенеративні форми еритроцитів.
Діагноз
Діагноз грунтується на анамнезі, клінічних ознаках та результатах досліджень периферичної крові (олігоцитемія, олігохромемія, анемія гіпо- або нормохромна). При цьому необхідно виключити інші види анемії, мікотоксикози (стахіботріо- і фузаріотоксикоз), променеву хворобу, лейкоз, інфекційну анемію коней.
Лікування
До раціону вводять вітаміни К, С і групи В, здійснюють переливання крові в середніх і малих дозах через кожні 3—4 доби, використовують препарати заліза, міді, кобальту. За необхідності призначають внутрішньовенне введення 10%-го розчину кальцію хло­риду або глюконату, підшкірно вводять філохінон у 1%-му розчині в дозі 150—200 мл, внутрішньовенно — вітамін С із глюкозою. Ефективні ін'єкції стабілізованої алогенної або гетерогенної крові, неспе­цифічного глобуліну та поліглобуліну.
Профілактика
Організація повноцінної годівлі, виключення не­доброякісних кормів, запобігання інфекціям та інвазіям. У енде­мічних зонах до раціону вводять премікси з відповідними мікроеле­ментами.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Конярство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Агро-выставка RAMAVA видео Яблоки Как посадить медвежий орех Посадка турецкой лещины на доращивание Выбор бензопилы Как увеличить удои молока коровы
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.