24 серпня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Внутрішні (терапія) - Гіперкортизолізм


Пищевая непереносимость гистамина

Гіперкортизолізм

Синдром Кушмнга
Загальна інформація
Синдром Кушмнга — це захворювання, викликане підвищеною продукцією глюкокортикоїдів. Хворіють собаки, частіше самки се­реднього віку.
Етіологія
Гіперкортизолізм виникає внаслідок ураження гіпотала­муса та гіпофіза (гіпертрофія, аденома) чи безпосередньо кори наднир­кових залоз (пухлини) та надлишкового застосування глюкокортико­їдів. Виражена генетична схильність до хвороби у німецьких боксерів і пуделів.
Симптоми
Першими ознаками хвороби є полідипсія і поліурія, поліфагія. Пізніше провідне місце займають ожиріння (жир відкла­дається в ділянці живота, плечового пояса, стегон, попереку, крижів), ураження хшсіри та м'язова слабість (міопатія). Характерними ознака­ми є також екзофтальм, лордоз, відвислий живіт, тонкі кінцівки, атро­фовані м'язи. Шкіра тонка і легко раниться, на дотик холодна, суха, гіперпігментована, нібито "посилана чорним перцем". У куточках губ відмічають піодермію. Часто в товщі дерми виявляють білі плями, що являють собою відкладання вапна. Волосяний покрив рідкий, інколи >волосом залишаються покриті лише голова, шия та кінцівки. Поступо­во розвивається остеопороз.
Діагноз
Діагноз синдрому Кушинга грунтується на клінічних ознаках та результатах лабораторних досліджень (підвищений вміст кортизолу). Перебіг хронічний, прогноз несприятливий.
Лікування
Лікування спрямоване на зниження секреції АКТГ (резерпін, дифенін, селегілін, ципрогептадин) і кортикостероїдів (хлодитан). Хлодитан (мітотан, лізодрен) призначають всередину в дозі 25 мг/кг двічі на добу протягом 2—3 тижнів до зниження рівня кортизолу в крові до 30 нмоль/л і нижче. Потім переходять на дозу 50 мг/кг один раз на тиждень. Кетоконазол призначають у дозі 10 мг/кг протягом першого тижня, 20 мг/кг—другого, 30 мг/кг—третього тижня двічі на добу. Селегілін призначають у дозі 1 мг/кг маси тіла на добу протягом 2 міс.
Групи тварин, що вражаються:
Дрібні домашні тварини
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Помидоры: подвязывать или нет? Коптильные палочки Болезни и вредители винограда Cильно сохнут яблони Ищу надёжную аграрную компанию
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.