24 серпня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Внутрішні (терапія) - Цукровий діабет


Пищевая непереносимость гистамина

Цукровий діабет

Цукровий діабет
Загальна інформація
Це хронічне захворювання, спричинене абсолютною або відносною недостатністю інсуліну, що супроводжується порушенням обміну речовин, зокрема цукру, гіпер­глікемією й глюкозурією. На цукровий діабет хворіють тварини з однокамерним шлунком: собаки, особливо такси, тер'єри, частіше у віці старше семи років, зрідка кішки, коні, свині. Розрізняють інсулінозалежний (ІЗД) та інсулінонезалежний (ШЦД) діабет.
Етіологія
Перегодовування, особливо енергетичне, ожиріння, гі­покінезія, стреси, хронічний панкреатит, цироз та атрофія підшлунко­вої залози. Інсулінонезалежний діабет розвивається при надмірній продукції кортикостероїдних гормонів надниркових залоз, адренокор-тикотропного гормону гіпофіза, тироксину, при яких виявляють анти­тіла до антигенів острівців підшлункової залози.
Патогенез
За нестачі інсуліну зменшується утворення глікогену з глюкози, знижується проникність клітинних мембран для глюкози. Коли концентрація циркулюючої в крові глюкози стає вищою від порогової ниркової (у собак — 5,5—6,6 ммоль/л), вона починає виділятися з сечею.
Симптоми
Легка форма супроводжується помірним підвищенням рівня цукру в крові, за тяжкої — у тварин при збереженому і навіть підвищеному апетиті встановлюють схуднення, втомлюваність, су­хість шкіри та слизових оболонок, сильну спрагу, полакіурію, полі­урію. Характерні гіперглікемія та глюкозурія. У хворих собак вміст глюкози в крові становить 12,2—16,65, у здорових — 4,4—6,6 ммоль/л. У сечі хворих на діабет коней глюкози 3—8%, собак — 4—10, свиней — до 6%. Відносна густина сечі підвищена до 1,040—1,060. Запах сечі солодкуватий, нагадує запах фруктів і ацетону.
Діагноз
Діагноз ставлять на основі симптомів, результатів дослідження крові та сечі. Цукровий діабет диференціюють від нецукрового, при якому гіперглікемії й глюкозурії, кетонемії і кетонурії не буває, від­носна густина сечі дуже низька.
Лікування
Для собак використовують гречану, рисову, ячмінну, вівсяну каші, овочеві супи, нежирне сире м'ясо, рибу, сир, молоко, капусту, буряк, моркву, печінку (10—15 г), чорний хліб з олією. В раціонах має бути в достатній кількості білок, помірна кількість цукру і крохмалю. Використовують харчові волокна: клітковину, целюлозу, геміцелюлозу, пектин, лігнін. У початковій стадії ІНЦД при легкій і середній стадіях захворюван­ня застосовують всередину цукрознижуючі препарати: а) похідні сульфонілсечовини (доза собакам иа добу) — бутамід і букарбан до 1,5 г ; цикламід — до 1,0; глібенкламід — до 0,02 г; хлорцикламід — 0,25— 0,75 г; хлорпропамід — до 0,5 г, б)бігуаніди — глібутид, або адебіт — 0,1—0,2 г, але не більше 0,3 г на добу; гліпізит — кішкам 0,5 мг/кг вранці і ввечері; гліформін — собакам 0,25—0,5 г 2—3 рази на добу. Середні та тяжкі форми ІЗД лікують із застосуванням інсуліну та його препаратів. Використовують інсулін простий бичачий або свиня­чий з тривалістю дії 4—10 год; суспензію цинк-інсуліну аморфного (підшкірно) — тривалість дії 10—12 год; інсулін В, суспензію цинк-інсуліну кристалічного (діє до 30 год); інсулін "Ленте", "Семиленте", "Ультраленте" (36 год). Інсулін вводять переважно внутрішньом'язово та підшкірно в дозах: коням — 100—200 ОД, собакам — 5—20 ОД.
Ветсанекспертиза
Прогноз — від сумнівного до несприятливого. Тривалість життя собаки, хворої на діабет, без лікування — коротка, а при інсулінотерапії — більше 5 років.
Профілактика
Не допускають перегодовування та ожиріння; ор­ганізовують щоденний вигул собак, 50% щоденної норми корму їм згодовують в обід.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Конярство
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Помидоры: подвязывать или нет? Коптильные палочки Болезни и вредители винограда Cильно сохнут яблони Ищу надёжную аграрную компанию
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.