20 вересня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Внутрішні (терапія) - Флюороз


Пищевая непереносимость гистамина

Флюороз

Fluorosis
Надлишок фтору
Загальна інформація
Хронічна хвороба, яка характеризується остеопорозом, гіпоплазією емалі зубів та розвитком гіпотиреозу. Найчутливіші до надлишку фтору велика рогата худоба, потім — вівці, свині і птиця.
Етіологія
Ендемічний флюороз спостерігається у місцевостях, де вміст фтору в питній воді вищий, ніж 1,5 мг/л, у місцях, багатих на поклади фосфоритів, та в сільськогосподарських підприємствах, де у грунт вносять багато суперфосфату або для підгодівлі корів викорис­товують кормові фосфати, концентрація фтору в яких вища 0,2%. Багато фтору міститься у водах Полісся, Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Львівської, Полтавської та Чернігівської областей і АР Крим.
Патогенез
Фтор вибірково кумулюється у кістковій тканині, де знижує активність лужної фосфатази, твнаслідок чого порушується її мінералізація, що спричиняє крихкість і ламкість зубів.
Симптоми
Розрізняють три стадії флюорозу зубів: плямисту, крапчасту і деформівну. Плямиста стадія характеризується появою на губній поверхні емалі різців симетричних, блідо-жовтих, жовтих, ко­ричневих або темно-коричневих плям. У міру прогресування хвороби крапчастість стає все більше вираженою: плями і крапки набувають коричневого і чорного кольору. У стадію деформації емаль і глибше розташовані тканини руйнуються. На пошкоджених ділянках вияв­ляють чорні плями дентину, коронка руйнується. Зуби можуть випада­ти. У дорослих тварин з'являються симптоми остеодистрофії, у молод­няку — рахіту.
Діагноз
Враховують геохімічну ситуацію і симптоми хвороби.
Лікування
Як антидот застосовують препарати кальцію. Внутрішньовенно вводять кальцію глюконат або хлорид. Всередину можна призначати вапнякову воду: 0,15—0,17%-ну водну суспензію кальцію гідроокису (гашеного вапна) великій рогатій худобі і коням — 1—2 л, дрібним жуйним і свиням — 0,25 л.
Профілактика
Профілактика флюорозу полягає в забезпеченні тварин водою і кормами, що містять фтор у межах санітарної норми. При підвищено­му вмісті фтору у воді проводять її дефторування алюмінію сульфатом або магнію гідроокисом.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
   яєчні кури
   м'ясні кури
   м'ясо-яєчні кури
   індики
   гуси
   качки
Конярство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Фундук "Трапезунд". ЧП "Ореховод-практик" принимает заказы вегетативных саженцев на осень 2014. Трансгенные козы Коптильные палочки Чем лучше отмывать свинарник? Сосед-захватчик
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.