20 вересня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Внутрішні (терапія) - Ензоотичний карієс зубів


Пищевая непереносимость гистамина

Ензоотичний карієс зубів

Caries dentis
Недостатність фтору
Загальна інформація
Проявляється руйнуванням твердих тканин зубів з утворенням порож­нин. Найчутливіші до нестачі фтору велика і дрібна рогата худоба, менше — свині й птиця.
Етіологія
Основним джерелом надходження фтору в організм є питна вода. Оптимальна концентрація фтору в ній 0,9—1 мг/л, зниже­на — 0,5—0,7. Карієс розвивається у тварин у місцевостях, де вміст фтору у воді менше 0,5 мг/л.
Патогенез
При недостатньому надходженні фтору в зубній емалі зменшується утворення фторапатиту, внаслідок чого емаль стає більш чутливою до дії кислот і менш стійкою проти карієсу. Емаль, дентин та цемент втрачають міцність, стирання зубів прискорюється, зуби стають крихкими, ламаються.
Симптоми
Розрізняють чотири форми карієсу: каріозна пляма, поверхневий, середній і глибокий карієс. Каріозна пляма на молочних різцях білого кольору, а на емалі поверхні коронок зубів з боку губ або на тій, що треться, — темно-коричнева, округла, діаметром 1,5—2 мм. Потім окремі або кілька каріозних плям на дентині утворюють більш круглі пігментні плями або смуги. Останні, збільшуючись у розмірі, пошкоджують поверхневі шари дентину на всій їх глибині. Дентин розкладається. При середньому перебігу карієсу зубів уся поверхня дентину, що треться, набуває чорного кольору, дентин кришиться, в ньому утворюються порожнини завглибшки 2—4 мм та вузькі отвори. Дентин стирається, тому коронка зуба стає короткою, а її шийка — тонкою. Глибокий карієс характеризується утворенням на поверхні різців, що труться, вузьких конусоподібної форми каріозних каналів, які відкриваються в порожнину пульпи. Емаль зубів набуває брудно-сірого кольору. Коронки різців коротшають: у тварин дворічного віку залишаються тільки кореневі пеньки. Карієс постійних різців пере­бігає в таких самих формах, але процес здебільшого розвивається у дентині поверхні, що стирається.
Діагноз
Діагноз ставлять на основі клінічних ознак з урахуванням вмісту фтору у воді. Виключають флюороз, який виникає при надлишку фтору.
Лікування
Воду збагачують на фтор, додаючи натрію фторид, нат­рій або амоній кремнефтористий, флюораль до досягнення концен­трації фтору 1 мг/л. В ураженні ділянки зубів втирають 4%-й розчин натрію фториду.
Профілактика
Профілактику нестачі фтору здійснюють, вводячи до раціонів кор­мів, багатих на фтор, рибного, кісткового, м'ясо-кісткового борошна та мінеральних добавок: знефтореного фосфату, кальцію фосфату, монокальційфосфату, які містять не більше 0,2% фтору. Проводять фторування води: фтористий або кремнефтористий натрій додають із розрахунку 1 мг/л взимку і 0,5 мг/л влітку.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Птахівництво
   яєчні кури
   м'ясні кури
   м'ясо-яєчні кури
   індики
   гуси
   качки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Фундук "Трапезунд". ЧП "Ореховод-практик" принимает заказы вегетативных саженцев на осень 2014. Трансгенные козы Коптильные палочки Чем лучше отмывать свинарник? Сосед-захватчик
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.