20 вересня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Внутрішні (терапія) - Гіпокобальтоз


Пищевая непереносимость гистамина

Гіпокобальтоз

Hypocobaltosis
Загальна інформація
Характеризується анемією, спо­творенням смаку, анорексією, прогресуючим виснаженням, порушен­ням еритроцитопоезу, білкового й вуглеводного обмінів, остеодис­трофією. Хворіють частіше жуйні — вівці, кози, велика рогата худоба, рідше — свині, коні, птиця, кролі.
Етіологія
Основна причина хвороби — недостатнє надходження кобальту з кормами, коли його вміст не перевищує 0,2 мг у 1 кг сухої речовини (потреба молодняку великої рогатої худоби — 0,4—0,8 мг, дійних корів — 0,5—1; овець — 0,3—0,7 мг на 1 кг сухої речовини). Хворобу відзначають у зонах з піщаними, супіщаними та торф'яними заболоченими грунтами, в яких вміст кобальту менший 2,5 мг/кг (оп­тимальний — 7—30). Розвитку гіпокобальтозу сприяє надлишок у грунтах і кормах антагоністів — марганцю, заліза, кальцію, стронцію й бору.
Симптоми
Першими ознаками хвороби є погіршення апетиту та спотворення смаку. Швидко знижується вгодованість. Волосяний по­крив тьмяний, скуйовджений, весняне линяння затримується, волос легко випадає. Шкіра стає сухою, лущиться. Кон'юнктива анемічна (у 85% корів), з розвитком хвороби набирає фарфорового кольору з жов­туватим відтінком. При дослідженні крові виявляють олігоцитемію (3,5—4,5 Т/л), олігохромемію (55—70 тіл). Анемія на початку хвороби гіперхромна, а потім стає нормохромною і навіть гіпохромною.
Діагноз
Враховують біогеохімічні зони, клінічні симптоми, вміст кобальту у кормах та крові тварин (мкг/100 мл) у великої рогатої худоби—3—5; овець і свиней—2,5—5; коней—2—5. Підраховують кількість еритроцитів і визначають вміст гемоглобіну та насиченість ним еритроцитів (колірний показник, ВГЕ).
Лікування
До раціону хворих включають корми, багаті на кобальт, у премікси додають солі кобальту. Хворим внутрішньом'язово вво­дять залізодекстранові препарати у поєднанні з вітаміном B. Застосо­вують також вітогепат, муковіт Віг, камполон, антианемін, ДІФ-3, сирепар.
Профілактика
Використовують брикети-лизунці з кухонної солі, збагачені кобальтом. Бідні на кобальт пасовища слід удобрювати супер­фосфатом, до якого додають 1—5 кг кобальту сульфату на 1 га пасовища.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
   яєчні кури
   м'ясні кури
   м'ясо-яєчні кури
   індики
   гуси
   качки
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
   кролі

Свіжі обговорення на агро-форумі: Фундук "Трапезунд". ЧП "Ореховод-практик" принимает заказы вегетативных саженцев на осень 2014. Трансгенные козы Коптильные палочки Чем лучше отмывать свинарник? Сосед-захватчик
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.