26 травня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Внутрішні (терапія) - С-гіповітаміноз


Пищевая непереносимость гистамина

С-гіповітаміноз

C-hypovi-taminosis
Недостатність аскорбінової кислоти
Загальна інформація
Характеризується підвищенням проникності стінок кровоносних судин, розвитком геморагій, розладом еритроцитопоезу, утворенням виразок на яснах, опуханням суглобів. Частіше хворіє молодняк, особливо хутрові звірі, собаки, поросята, рідше — лошата, ягнята і телята.
Етіологія
С-гіповітаміноз розвивається при недостатньому над­ходженні вітаміну в організм, що частіше трапляється у поросят і хутрових звірів, новонароджених телят, а також за підвищеної потреби в ньому при різних хворобах, порушенні синтезу й всмоктування у тонкому кишечнику при хронічних захворюваннях травного каналу та зниженні синтезу в печінці (гепатит, гепатоз), передшлунках і кишеч­нику. У поросят хвороба спостерігається при ранньому відлученні від свиноматки, утриманні на раціонах без вітамінного трав'яного борошна.
Симптоми
В шкірі, видимих слизових оболонках, підшкірній кліт­ковині з'являються геморагії, на місці яких випадає волос (щетина) і утворюються виразки. У новонароджених телят найтиповіші зміни виявляють на слизовій оболонці ясен нижньої щелепи: знаходять "скорбутну облямівку" — смужку темно-фіолетового кольору, слизо­ва ясен пухка, набрякла, стає анемічною внаслідок зменшення кількості капілярів, що функціонують, ясна кровоточать. На слизовій щік і рота виявляють виразки та некрози. Різці майже повністю покриті яснами, що свідчить про сповільнений вихід їх з альвеол. Зуби ростуть у різні боки у вигляді букви V і хитаються, посилюється слинотеча, з рота — неприємний запах. У щенят хутрових звірів, особливо лисиць, характерними ознаками є набряк лапок, почервоніння м'якушів ("червонолапість"), між паль­цями і на підошві виявляють виразки, що кровоточать, суглоби збільшені. Хворіє, як правило, весь приплід. Хворі щенята гинуть у перші 4—5 днів життя.
Діагноз
Діагноз ставиться на основі клінічних симптомів, результатів роз­тину трупів, дослідження крові і молока на вміст аскорбінової кислоти. У сироватці крові телят він менший 0,6 мг/100 мл (норма 0,7—1,5); дорослої великої рогатої худоби — менший 0,4 мг/100 мл (норма 0,48—0,58); поросят — 0,5 (норма 0,6—1,0); овець — 0,4 (норма 0,5— 0,8); коней — 0,2 мг/100 мл (норма 0,3—1,5). Враховують лікувальний ефект від застосування аскорбінової кислоти.
Лікування
До складу раціону вводять корми, багаті на вітамін С: зелену траву, сіно, трав'яне борошно, моркву, турнепс, буряки кормові і напівцукрові, гарбузи, хвою ялини, сосни, силос кукурудзяний і різнотравний. Всеїдним дають молоко, капусту, картоплю, салат. Ас­корбінову кислоту у разі тяжкого перебігу хвороби вводять паренте­рально в дозі 10—20 мг/кг маси у вигляді 1—5%-х розчинів протягом 5—10 днів. Одночасно застосовують вітамін Р (галаскорбін). Аскорбінову кислоту вводять внутрішньовенно разом з 20%-м роз­чином глюкози коровам — 1—2 г; телятам — 0,2—0,5; коням —0,5—1,5; собакам — 0,03—0,08: дають усередину поросятам — 0,1— 0,2 г; собакам — лисицям і песцям — 0,05—0,1; норкам — 0,005—0,05 г. Хворим щенятам 3—5%-й розчин аскорбінової кислоти дають через рот по 1 мл два рази на день протягом 4—6 днів.
Профілактика
До складу раціонів включають корми, що містять аскорбінову кислоту. Телятам аскорбінову кислоту додають у молоко, щенятам хутрових звірів з 1-го по 10-й день життя дають орально по 1 мл 3%-го розчину.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
   кролі
   лисиця
   норка
   нутрія
   песець
Дрібні домашні тварини
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Гусеничная пара - кто что знает? Вопрос по рекультивации Решил заняться рисом. Какая техника нужна? Что за проблема??? Яблоки опадают не созрев
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.